22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tak wygląda statek Peregrina, gdy wraca na Ziemię i staje w płomieniach

Tak wygląda statek Peregrina, gdy wraca na Ziemię i staje w płomieniach

Dokonano tego poprzez oświadczenie na portalach społecznościowych firmy Astrobotyczny Opublikowano aktualizację do Statek PeregrinaCo niesie ze sobą meksykański projekt kosmiczny UlI wejdzie na Ziemię w ten czwartek, aby się zapalić.

„Peregrin przebywa w kosmosie od 10 dni i 8 godzin i znajduje się około 30 000 mil nad Ziemią, kontynuując swój kontrolowany powrót. Trajektoria podąża zaplanowaną ścieżką w kierunku bezpiecznej strefy nad otwartymi wodami południowego Pacyfiku.

Przeczytaj także: Astrobotic świętuje, że ładunki w drodze na Księżyc są bezpieczne, w tym mikroroboty UNAM

W swoim komunikacie spółka wyjaśniła, że ​​statek jest stabilny i funkcjonuje zgodnie z oczekiwaniami. Dodał: „Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi władzami rządowymi, aby na bieżąco informować je o lokalizacji statku i planowanej trasie, która się nie zmieniła”.

Firma udostępniła także zdjęcie powrotu statku na Ziemię i wyjaśniła, że ​​osiągnięto to poprzez obrót statku względem słońca.

„Zespół obrócił statek kosmiczny, aby zmienić jego położenie względem Słońca, i ukrył go za cienkim wspornikiem platformy ładującej po lewej stronie Ziemi, tworząc na statku kosmicznym efekty rozbłysku gwiazd i odsłaniając półksiężyc Ziemi”. Przeczytaj oświadczenie.

Przeczytaj także: Colmena, zdali sobie sprawę, że prawdopodobnie nie dotrze na Księżyc

Ze swojej strony Instytut Badań Jądrowych udostępnił temat na portalu X, gdzie udostępnił zdjęcie statku w kosmosie i ogłosił, że pracuje nad drugą częścią projektu Colmena.

Instytut podziękował wszystkim uczestnikom misji i stwierdził, że „nauczyła nas ona drogi na Księżyc”.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

król