22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak pachnie wszechświat?  Eksperci w końcu ujawnili prawdę – naucz mnie nauki

Jak pachnie wszechświat? Eksperci w końcu ujawnili prawdę – naucz mnie nauki

Wszechświat kryje dla nas wiele tajemnic, których nasz gatunek jeszcze nie rozwiązał, a rok po roku, wraz z postępem technologii i informacji, cele te stają się coraz bliżej.

Ogromny i tajemniczy wszechświat kryje wiele pytań, na które wciąż nie mamy odpowiedzi, ale postęp, jaki dokonała nauka do dziś nie poszedł na marne. Opuściliśmy już naszą planetę, docierając do Księżyca i Marsa, i robotycznie znacznie dalej niż w przypadku sond, które weszły na planety lub asteroidy, do których, zgodnie z otrzymanymi informacjami, żaden człowiek nie może wejść Narodowy Geograf.

Jednak wśród wielu tajemnic, które można odkryć we wszechświecie, ludzie często zapominają o pytaniach ogólnych i podstawowych, takich jak przykład pytania, które ostatnio zyskało wiele uwagi: „Jak pachnie kosmos?”

Jaki jest zapach wszechświata? Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie to pytanie? Otóż ​​wielu astrologów i biochemików tak robi i choć wyniki ich badań były bardzo zróżnicowane i nawet bez pewnych podstaw, to wnioski zaskoczą Was tak samo, bo zeznania najbliższe tej kwestii pochodzą od osób, które wcześniej odwiedzana przestrzeń.

Oczywiście należy jasno powiedzieć, że nikt nie jest w stanie poczuć zapachu przestrzeni bez śmierci, ale najbardziej zbliżone do tego jest zapach odczuwany przez tych, którzy byli w kosmosie na statku lub na stacji kosmicznej. . międzynarodowy.

Nauka zebrała świadectwa astronautów, którzy mieli okazję uczestniczyć w misjach kosmicznych. Narodowe Centrum Administracji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznejznanej również pod angielskim akronimem jako NASA, któremu udało się oddychać powietrzem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło obrazu: Miejsce Lenny'ego

Chociaż istnieją różne teorie na temat tego, dlaczego powietrze tam inaczej pachnie, nadal nie jest to pewne. Mówi się, że jest to reakcja chemiczna światła słonecznego i tlenu zmagazynowanego przez stację kosmiczną. Inna teoria mówi, że jest to w rzeczywistości wyraźny zapach przestrzeń ze względu na wszystkie zachodzące reakcje chemiczne. Porozmawiajcie o tym.

READ  Samsung umieści AI w Galaxy S23

Astronauta Dominic Antonelli opowiada nam, że zapach, który poczuł, był nie do opisania, jak coś, czego nigdy wcześniej nie czuł.

Astronauta Don R. Petit powiedział, że w pomieszczeniu panował dziwny zapach, coś pomiędzy metalem a słodkim smakiem, jak to ujął, przypominający dym i parę wodną pozostałą po spawaniu.

Z drugiej strony astronauta Kevin Ford również uważa, że ​​zapach wszechświata jest nie do opisania z prostego faktu, że na Ziemi nigdy nie widział zapachu dorównującego temu zapachowi, czegoś zupełnie wyjątkowego i nie do opisania.

Wszyscy ci astronauci, wszyscy uczestnicy misji kosmicznych organizowanych przez NASA, mają własne postrzeganie i opinię na temat zapachu kosmosu, ale prawda jest taka, że ​​jest to bardzo niepewne, ponieważ nikt nie jest w stanie poczuć zapachu wszechświata i żyć w nim . Historia jest taka, ale z zeznań i przeprowadzonych badań wynika, że ​​wszechświat może wydzielać zapach gorącego metalu, spalonego mięsa, węgla, oleju i lutowia.

Ciekawostką na temat zapachu kosmicznego jest fakt, że biochemik Steve Pearce współpracował z NASA, swoimi badaniami i informacjami, aby stworzyć zapach do powszechnego użytku o nazwie „Kosmiczna woda„, który powszechnie występuje w produktach do golenia i perfumach. Zapach ten oprócz tego, że jest ogólnodostępny, służy do oswajania przyszłych astronautów z zapachem kosmosu.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.