3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA ostrzegła przed nowym zagrożeniem, które zagraża życiu na Ziemi – naucz mnie czegoś o nauce

NASA ostrzegła przed nowym zagrożeniem, które zagraża życiu na Ziemi – naucz mnie czegoś o nauce

Tymczasem nasza planeta codziennie narażona jest na setki niebezpieczeństw kryjących się w głębinach tajemniczego wszechświata.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) ostrzegła nas, że błędnie obawiamy się uderzenia meteorytów w Ziemię.

Jak wspomniano Europejska prasa naukowaGrupa naukowców pracujących w Obserwatorium Rentgenowskim Chandra we współpracy z misjami Swit, NuSTAR i XMM-Newron Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) dokonała odkrycia, które postawiło ich w stan gotowości. Jeśli jesteśmy pewni jednego, to tego, że teoretyczny i praktyczny postęp w sposobie postrzegania głębi wszechświata zawsze postępuje, choć nie zawsze ten postęp niesie ze sobą dobre wieści.

NASA wydała oświadczenie ostrzegające przed intensywnym promieniowaniem rentgenowskim pochodzącym od ciał niebieskich, które osiągają koniec swojego cyklu i eksplodują, a takie zdarzenie może zmienić ich kosmicznych sąsiadów w promieniu 100 lat świetlnych. Według Umieść przestrzeń 1 rok świetlny odległości odpowiada około 9 miliardom kilometrów lub 6 miliardom mil. Są to liczby, które choć mogą wydawać się szalone, nie są zbyt duże w porównaniu do wydarzeń o kosmicznych rozmiarach.

Szok jednego z nich Przychodzi, ale pozostaje przez wiele lat i powoduje zniszczenie naszej planety.

Teoretycznie, gdyby takie zdarzenie dotarło do pobliskiej planety, konsekwencje niebezpiecznej zmiany chemicznej atmosfery planety obejmowałyby częściową eliminację ozonu, który chroni nas przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym naszego Słońca. W rezultacie organizmy morskie wymrą, wody zaczną wysychać i rozpocznie się łańcuch wydarzeń, który doprowadzi nas do kresu życia, jakie znamy.

Jakby tego było mało, powstanie nowa relacja, która będzie spowodowana oddziaływaniem procesu fotosyntezy wszystkich organizmów naturalnych, prowadzącego do jego stopniowego zakończenia.

Z pewnością przerażające jest wyobrażenie sobie, co by się stało, gdyby tak się stało. Jednak to samo badanie przeprowadzone przez Obserwatorium Chandra mówi nam, że istnieje co najmniej 31 zidentyfikowanych supernowych wraz ze zniszczeniami, jakie powodują, uderzając w planety oddalone o 160 lat świetlnych, co jest alarmującą liczbą dla badaczy tego tematu… i dla wszystkich.