21 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Superpeso umocniło się do dolara po działaniach przeciwko kryzysowi bankowemu w USA

Superpeso umocniło się do dolara po działaniach przeciwko kryzysowi bankowemu w USA

Meksykańska waluta na rynkach międzynarodowych zaczęła działać w niedzielę przez całą dobę 18,32 peso za dolara Sprzedaż hurtowa o 18:34 czasu lokalnego, co oznacza wzrost o 0,86%, czyli 16 centów, od zamknięcia z zeszłego piątku, według informacji Bloomberga.

Stało się tak po tym, jak amerykańskie organy nadzoru finansowego podjęły działania mające na celu wsparcie sektora finansowego za pomocą nowego programu pożyczek po bankructwie Banku Doliny Krzemowej.

Kontrakty terminowe na główne giełdy na Wall Street znajdują się w trendzie wzrostowym, podczas gdy dolar spada po tym, jak sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​jej biuro będzie chronić „wszystkich deponentów” w banku, którego zniknięcie w piątek było największym takim wydarzeniem od 2008 roku.

Indeks dolara, który porównuje zachowanie waluty amerykańskiej w porównaniu z pozostałymi sześcioma głównymi walutami na świecie, wykazuje korektę o 0,26%, podczas gdy euro zyskuje 0,50% w stosunku do dolara, a funt 0,54%.

Przeczytaj także Signature Bank, drugi bank w USA, który upadł w tym tygodniu, zamyka się

Działania rządu USA w odpowiedzi na kryzys finansowy obejmą także wprowadzony wcześniej program Rezerwa Federalna z pieniędzy skarbowych.

Ruchy na rynkach nastąpiły po tym, jak w zeszłym tygodniu poniosły one klęskę, ponieważ amerykański indeks giełdowy miał najgorszy tydzień od września.

Od początku tego tygodnia inwestorzy są bardzo zdenerwowani przed publikacją danych o inflacji w sąsiednim kraju na północy, zwłaszcza po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell niedawno potwierdził, że przejście do szybszego kursu dostosowania będzie oparte na „całkowitych danych” .

Problemy Grupy Finansowej SVB wynikały w dużej mierze ze skutków wysokich stóp procentowych w USA. Na razie jednak zapewnienia amerykańskich regulatorów dotyczące SVB odnoszą pożądany skutek.

Przeczytaj także Bank Doliny Krzemowej uderza w Meksyk

READ  Elon Musk ogłasza X na Twitterze; Pożegnaj się z ptakami

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

asf/rmlgv