29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miliarder, który podejrzanie uniknął bankructwa w Dolinie Krzemowej

Miliarder, który podejrzanie uniknął bankructwa w Dolinie Krzemowej

MIAMI, FL – 7 KWIETNIA: Peter Thiel, współzałożyciel PayPal, Palantir Technologies, Founders Fund, trzyma banknoty stu dolarowe, przemawiając podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami Beach Convention Center 7 kwietnia 2022 r. w Miami na Florydzie . Największa na świecie konferencja Bitcoin odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia, z udziałem ponad 30 000 uczestników i ponad 7 milionów widzów na żywo na całym świecie (fot. Marco Bello/Getty Images)

Fundusz Założycieli Petera Thiela nie miał żadnych pieniędzy w banku w Dolinie Krzemowej od czwartkowego poranka, kiedy bank pogrążył się w chaosie, powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą. dla Bloomberga.

Osoba, która prosiła o zachowanie anonimowości, omawiając prywatne informacje, powiedziała, że ​​Fundacja Założycieli wypłaciła miliony z SVB. I tak dołączył do innych funduszy hedgingowych, które podkreśliły swoją ekspozycję na zbankrutowaną instytucję finansową. Fundusz Założycieli poinformował również swoje spółki portfelowe, że nie ma nic złego w przeniesieniu ich środków z SVB, nawet jeśli ryzyko jest niskie.

Fundusz Założycielski działał w inny sposób, aby odciągnąć swoją działalność od SVB. W czwartek, gdy bank zaczął upadać, firma wystosowała tzw. wezwanie kapitałowe. Jest to powszechna czynność w świecie venture capital, gdzie firma venture capital prosi swoich inwestorów lub komandytariuszy o przesyłanie pieniędzy na inwestycje w startupy i jest podstawową funkcją większości firm venture capital. Osoba ta powiedziała, że ​​zaczęło się od poproszenia tych inwestorów o przelanie pieniędzy na konta w SVB, tak jak robi to od lat.

Wskazówki dla partnerów

Ale firma dowiedziała się, że jej komandytariusze mają problemy z korzystaniem z usług SVB podczas próby przeniesienia środków; Osoba ta powiedziała, że ​​nie zostało to wdrożone natychmiast, zgodnie z oczekiwaniami.

Fundusz Założycieli szybko poprosił swoich inwestorów o przelanie pieniędzy do innych banków. Źródło podało, że fundusz pracował nad tym, aby transakcje finansowania start-upów, które miały zostać zamknięte w najbliższych dniach, nie zostały przełożone.

READ  Stany Zjednoczone zatwierdzają pierwszy ETF z dźwignią Bitcoin

Obecnie Fundusz Założycielski nie ma ekspozycji na SVB. Osoba ta nie powiedziała, czy wypłaty gotówki firmy miały miejsce w czwartek, kiedy świat startupów panikował z powodu sytuacji finansowej SVB, czy wcześniej.

Funders Fund poszedł dalej niż wiele innych firm venture capital, przechowując trochę pieniędzy w Silicon Valley Bank, aby utrzymać relacje z fundacją. W tym tygodniu, gdy panika przerodziła się w odpływy bankowe, niektóre firmy inwestycyjne zasugerowały, że branża technologiczna ma moralny obowiązek nie rezygnować z SVB.

Bank Doliny Krzemowej, który koncentruje się przede wszystkim na start-upach, głównie w sektorach technologii i nauki, został zmuszony w środę do przeprowadzenia przymusowej sprzedaży akcji o wartości 21 miliardów dolarów, co przyniosło straty w wysokości 1800 milionów dolarów i doprowadziło do 60% spadku jego akcje Wall Street Street.

Peter Thiel, kontrowersyjny teoretyk Doliny Krzemowej

Peter Thiel był współzałożycielem PayPala Elona Muska Był jednym z pierwszych inwestorów Facebooka. Ale jego wpływ sięga znacznie dalej: stworzył ideologię stojącą za najpotężniejszymi i najbardziej kontrowersyjnymi firmami Doliny Krzemowej.

Peter Thiel to jedno z najbardziej kontrowersyjnych nazwisk w Dolinie Krzemowej. Był współzałożycielem firmy PayPal, której sprzedaż na eBay uczyniła go milionerem. Obecnie jest znany jako główna twarz Doliny wspierająca Donalda Trumpa.

Thiel jest także bohaterem bycia dyrektorem generalnym Palantir, firmy zajmującej się dużymi danymi. Założył ją w 2004 roku wraz z Alexandrem Karpem — obecnie dyrektorem generalnym — z myślą o wykorzystaniu oprogramowania, które było już wykorzystywane w walce z oszustwami podatkowymi, do wykrywania działań terrorystycznych.

Palantir i Thiel to kontrowersyjne postacie w amerykańskim sektorze technologicznym. Aby mieć pojęcie o osobowości, wystarczy odwołać się do jednej ze znanych o nim informacji: Thiel, jako członek zarządu Facebooka, spotkał się w 2016 roku z kluczową postacią białego dominację w Ameryce Północnej. Kiedy został odkryty, twierdził, że był „dumny ze spotkania”.

READ  17 000 pesos za buty do tenisa Nike na wysokim obcasie. Zapłacisz im?

Życie Thiela nie było pozbawione kontrowersji. Sonory to jego wypowiedzi na jego temat Jak „lewicowość” – jego zdaniem – powstrzymuje postęp w Dolinie Krzemowej. Napisał książkę, w której próbuje obalić „mit” różnorodności.

Podobnie jak Thiel, Palantir również spotyka się z krytyką ze strony amerykańskich aktywistów. Notowana już na nowojorskiej giełdzie spółka współpracuje z amerykańską Służbą Celną, a jej oprogramowanie służy do zbierania, przechowywania i trałowania danych o nielegalnych imigrantach. Podejrzewa się, że jego rola była kluczowa w nalotach na imigrantów w miejscu pracy.

Peter Thiel został również zidentyfikowany jako znaczący współautor dokumentu stopa przed sądem upadłościowym w związku z upadkiem giełdy kryptowalut FTX.

Nazwisko Thiela zostało po raz pierwszy publicznie połączone z giełdą, dołączając do innych znanych akcjonariuszy, takich jak amerykański piłkarz Tom Brady i inwestor Kevin O’Leary.

Firma rodzinna Thiel, Rivendell Trust, oraz firma venture capital, Thiel Capital, są wymienione w ostatnich dokumentach ujawniających, że trust i firma nabyły łącznie 245 000 akcji West Realm Shires Inc. oraz 57 230 akcji FTX Trading.

Więcej wiadomości, które mogą Cię zainteresować:

na wideo | W 2023 roku nie można pominąć gotówki