3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sędzia w sprawie Trumpa w Waszyngtonie odrzuca rezygnację, o którą wnioskował były prezydent  międzynarodowy

Sędzia w sprawie Trumpa w Waszyngtonie odrzuca rezygnację, o którą wnioskował były prezydent międzynarodowy

Sędzia Tanya Chutkan będzie nadal prowadzić sprawę w ramach procesu impeachmentu Donalda Trumpa w Waszyngtonie w związku z jego próbami zmiany wyniku wyborów prezydenckich w 2020 roku. W decyzji wydanej dzisiaj, w środę. Chutkan odrzuca apelację złożoną przez prawników byłej prezydent, którzy zarzucali jej stronniczość wobec oskarżonych. Sędzia twierdzi, że Trump nie udowodnił, że „nie jest w stanie” sprawiedliwie poprowadzić sprawy.

Prawnicy Trumpa twierdzili, że są skażeni oświadczeniami, które składał podczas różnych przesłuchań w związku z atakiem na Kapitol 6 stycznia 2021 r. Podczas jednej z rozpraw Chutkan powiedział oskarżonemu skazanemu na ponad pięć lat więzienia, że ​​wskazał „bardzo słusznie”. i że „ludzie Ci, którzy go namawiali i zachęcali do walki, nie zostali oskarżeni. Chutkan dodała, że ​​„nie podejmowała decyzji, komu postawić zarzuty” i „nie ma na to wpływu”. „Mam opinie, ale nie są one istotne” – dodał. Zdaniem prawników Trumpa oświadczenia te świadczyły o uprzedzeniach wobec byłego prezydenta.

– podkreśla sędzia W swojej 20-stronicowej decyzji Sąd Najwyższy stworzył bardzo trudną zasadę apelacji i wstrzymywania się od głosu, wymagającą, aby bezstronność była niemożliwa do wycofania się ze sprawy. „Oświadczenia te z pewnością nie ukazują głęboko zakorzenionej stronniczości, która uniemożliwiałaby sprawiedliwy proces – co jest standardem w przypadku udzielania odpowiedzi na podstawie oświadczeń mających swoje źródło w sądownictwie” – mówi.

„Przede wszystkim należy zauważyć, że sąd nigdy nie zajął stanowiska przypisywanego mu przez obronę: że były prezydent Trump powinien zostać osądzony i uwięziony”. Obrona nie wspomniała o żadnym przypadku, w którym sąd wypowiedział te słowa lub coś podobnego. Zamiast tego obrona interpretuje ustne powtórzenie przez sąd argumentów Palmera i Prioli [dos de los sentenciados por ella] Dodaje: „o jego względnej winie jako «sugerowanie» tajnej centralnej opinii na temat przestępczości oskarżonego”.

READ  Nauczycielom zabrania się używania języka włączającego podczas zajęć

Sędzia wyjaśnia kontekst tych wypowiedzi. „Obydwaj oskarżeni złożyli wniosek o złagodzenie kary, twierdząc, że ich wina w napadzie z 6 stycznia była mniejsza niż innych osób, które uważali za podżegaczy do ataku, więc niesprawiedliwe byłoby z ich strony otrzymanie pełnego wyroku, podczas gdy te inne osoby nie były.” Oskarżenie. . „Sąd był prawnie zobowiązany nie tylko do rozważenia tych argumentów na osobności, ale także do ich publicznej oceny” – mówi.

Specjalny prokurator Jack Smith sprzeciwił się usunięciu na to stanowisko sędziego powołanego przez byłego prezydenta Baracka Obamę, wskazując, że komentarze, na których opierał się wniosek prawnika Trumpa, zostały wyrwane z kontekstu i miały na celu ukazanie fałszywych uprzedzeń wobec Trumpa. poprzedni prezydent.

Dołącz do EL PAÍS, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń.

Brać udział

Chutkan August wyznaczył datę rozpoczęcia procesu na 4 marca 2024 r., w wigilię Superwtorku, głównego dnia prawyborów w tegorocznych wyborach prezydenckich. Jeśli harmonogram zostanie dotrzymany, będzie to pierwsze postępowanie karne przeciwko Trumpowi.

W połowie sierpnia sędzia nałożył pewne ograniczenia na wypowiedzi Trumpa, ale nie pomogły one byłemu prezydentowi w opanowaniu się. W dalszym ciągu składa podżegające oświadczenia i wysyła wiadomości na swoim portalu społecznościowym Truth o sprawach, w których jest oskarżony, w tym w Waszyngtonie. Prokuratorzy uważają, że rozpoczął on kampanię dezinformacji i nękania prokuratorów, świadków i potencjalnych przysięgłych, a dwa tygodnie temu zażądał „wąskich, dobrze określonych ograniczeń”, które uniemożliwiałyby Trumpowi składanie oświadczeń „na temat tożsamości, zeznań i wiarygodności”. Potencjalni świadkowie.”

Poprosili także o zakazanie mu wygłaszania „obraźliwych, podżegających lub zastraszających oświadczeń na temat jakiejkolwiek strony, świadka, adwokata, pracownika sądu lub potencjalnych przysięgłych”. Prawnicy Trumpa sprzeciwiają się temu rozwiązaniu, powołując się na wolność słowa. Sędzia jeszcze nie wydał wyroku.

READ  Policja zabija obywatela, aby uczcić eliminację Iranu

W akcie oskarżenia prokurator zarzuca Trumpowi cztery przestępstwa: spisek mający na celu oszukanie rządu Stanów Zjednoczonych, spisek mający na celu utrudnianie oficjalnego postępowania, utrudnianie lub próbę utrudniania oficjalnego postępowania oraz spisek mający na celu naruszenie praw obywatelskich. Trump twierdzi, że skradziono mu wybory, ale Prokurator Generalny nie zarzuca mu tego wielkiego, bezpodstawnego chwytu, a raczej działania, które podjął, aby zmienić wynik i uniemożliwić ogłoszenie zwycięstwa Joe Bidena.

Śledź wszystkie informacje międzynarodowe na Facebook I Slub w Nasz cotygodniowy biuletyn.