21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Rzadkie” zakrycie księżyca Jowisza nastąpi 17 maja

pośród wielu wydarzenia astronomiczne które może przynieść ze sobą, podkreśla a Rzadka skóra między księżyc Wśród najjaśniejszych planet docenionych przez fanów ciemnego nieba: Jowisz.

Zdaniem ekspertów z Księżyc ukryje Jowisza rankiem 17 maja, na krótko przed wschodem słońca, zjawisko podobne do zaćmienia, ale naukowo nazywa się to ukrywać.

Rzadkie zjawisko można zobaczyć o godz ranek 17 maja przed świtem w niektórych częściach świata, zwłaszcza w Ameryka północna i środkowy, północne Karaiby, Skandynawia, północna Wielka Brytania i Grenlandia.

polecamy

z Meksyk Można ją zobaczyć na wschodzie, przy bezchmurnym niebie przed świtem, ok 5:32 rano

W tym momencie księżyc będzie w fazie Powiększający się Księżyc, Rozjaśnia się o 5 procent, więc będzie wyglądać jak paznokieć.

Po wschód słońca, rzeczone zdarzenie będzie mniej widoczne gołym okiem ze względu na światło poranka; Jednak nadal można je zobaczyć przez lornetkę lub teleskop.

Przy bezchmurnym niebie, czy to w nocy, czy o świcie, można je zobaczyć horoskopy pełen jasnych gwiazd i planety więcej niż super.

Do Nie mylić Jowisza W przypadku innych ciał niebieskich w niewidzialny poranek eksperci zalecają bliższe przyjrzenie się jasnym gwiazdom i planetom oraz ustalenie, że gwiazdy Zawsze będzie migać, podczas gdy planety zawsze będą utrzymywać swoją jasność.

the gwiazdy Mają tendencję do migotania, ponieważ znajdują się dalej od Ziemi niż planety, więc na światło gwiazd przechodzące przez atmosferę wpływa światło z planety. Gwiazdy migoczą, ponieważ powietrze ziemi, Ponieważ w kosmosie żaden z tych obiektów w ogóle nie migocze ani nie świeci, mówi

Maskowanie opisuje jako proces, w którym a Największe ciało niebieskielub co wydaje się być, Przechodzi przed mniejszą kulą.

w ukrywać 17 maja Księżyc, który znajduje się najbliżej Ziemi, pojawi się znacznie większy niż Jowisz Jednak z naszego punktu widzenia naturalny satelita jest mniejszy niż planeta.

READ  Wyginięcie przyłapało tego dinozaura na jedzeniu śniadania, a jego nora przeszła do historii

Jeden rodzaj maskowania zaćmienie Słońcakiedy księżyc przechodzi między ziemią a słońcem, zakrywa to drugie.