2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Puebla będzie miała centra opieki medycznej dla nagłych wypadków wulkanicznych Grupo Milenio

Program został przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia (SSA) stanu Puebla Wulkaniczne Centra Ratownictwa Medycznego (CAMEV), Są to fizyczne przestrzenie w czterech szpitalach ogólnych Opieka nad pacjentami z objawami związanymi z uderzeniami wulkanówpochodzące głównie z opadu popiołu w Popocatépetl.

Według szefa agencji, Jose Antonio Martineza Garcíi, Camevs umożliwiłby opiekę nad mieszkańcami cierpiącymi na choroby spowodowane ciągłą ekspozycją na pył wulkanicznyJak:

  • zapalenie spojówek
  • Alergiczny nieżyt nosa
  • Ostre zapalenie zatok
  • zapalenie gardła
  • zapalenie migdałków
  • Ostre zapalenie krtani
  • Zapalenie oskrzeli
  • Zapalenie skóry
  • Skurcz oskrzeli z powodu zaostrzenia astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc
  • Również w skrajnych przypadkach nawet zapalenie skóry i cellulit

Urzędnik wyjaśnił, że tego typu warunki są spowodowane interakcją organizmu z różnymi chemicznymi składnikami popiołu, które mają wpływ na zdrowie, takimi jak dwutlenek węgla, siarkowodór, kwas fluorowodorowy, dwutlenek siarki, krzemionka i inne.

Chociaż ludność powinna udaj się do najbliższego ośrodka zdrowia w przypadku dyskomfortu spowodowanego popiołem, Lekarz poprosi o przeniesienie pacjenta do jednego z czterech kamatifów, które zostały zainstalowane w obszarze metropolitalnym Puebla, jeśli potrzebuje bardziej specjalistycznej opieki.

gdzie oni są?

Te znajdują się pod adresem Szpital Ogólny Cholula, Gdzie będą świadczone usługi z zakresu okulistyki, dermatologii, pediatrii, chorób wewnętrznych i terapii inhalacyjnej; w tym HSzpital Ogólny Atlixco, z pediatrią, interną i terapią inhalacyjną; w tym Szpital Dziecięcy Puebla, Z pulmonologii, dermatologii, okulistyki, alergologii i terapii inhalacyjnej. I w Południowy Szpital Ogólny, Który będzie miał pediatrię, pulmonologię, alergologię i terapię inhalacyjną.

Jeśli chodzi o dostarczanie zestawów ze środkami pomocniczymi dla osób narażonych na działanie pyłu wulkanicznego, Martinez zaznaczył, że będą one wydawane wyłącznie na receptę od specjalistów z publicznych ośrodków zdrowia w okolicach Popocatépetl, a zatem beneficjenci otrzymają okulary, maski na twarz, waciki, krople do oczu, woda morska, maści i antybiotyki.

READ  Co możesz zrobić dla swojego osobistego dobrego samopoczucia? Dużo więcej niż możesz sobie wyobrazić

CHM