3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Puebla będzie miała centra opieki medycznej dla nagłych wypadków wulkanicznych Grupo Milenio

Puebla będzie miała centra opieki medycznej dla nagłych wypadków wulkanicznych Grupo Milenio

Program został przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia (SSA) stanu Puebla Wulkaniczne Centra Ratownictwa Medycznego (CAMEV), Są to fizyczne przestrzenie w czterech szpitalach ogólnych Opieka nad pacjentami z objawami związanymi z uderzeniami wulkanówpochodzące głównie z opadu popiołu w Popocatépetl.

Według szefa agencji, Jose Antonio Martineza Garcíi, Camevs umożliwiłby opiekę nad mieszkańcami cierpiącymi na choroby spowodowane ciągłą ekspozycją na pył wulkanicznyJak:

  • zapalenie spojówek
  • Alergiczny nieżyt nosa
  • Ostre zapalenie zatok
  • zapalenie gardła
  • zapalenie migdałków
  • Ostre zapalenie krtani
  • Zapalenie oskrzeli
  • Zapalenie skóry
  • Skurcz oskrzeli z powodu zaostrzenia astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc
  • Również w skrajnych przypadkach nawet zapalenie skóry i cellulit

Urzędnik wyjaśnił, że tego typu warunki są spowodowane interakcją organizmu z różnymi chemicznymi składnikami popiołu, które mają wpływ na zdrowie, takimi jak dwutlenek węgla, siarkowodór, kwas fluorowodorowy, dwutlenek siarki, krzemionka i inne.

Chociaż ludność powinna udaj się do najbliższego ośrodka zdrowia w przypadku dyskomfortu spowodowanego popiołem, Lekarz poprosi o przeniesienie pacjenta do jednego z czterech kamatifów, które zostały zainstalowane w obszarze metropolitalnym Puebla, jeśli potrzebuje bardziej specjalistycznej opieki.

gdzie oni są?

Te znajdują się pod adresem Szpital Ogólny Cholula, Gdzie będą świadczone usługi z zakresu okulistyki, dermatologii, pediatrii, chorób wewnętrznych i terapii inhalacyjnej; w tym HSzpital Ogólny Atlixco, z pediatrią, interną i terapią inhalacyjną; w tym Szpital Dziecięcy Puebla, Z pulmonologii, dermatologii, okulistyki, alergologii i terapii inhalacyjnej. I w Południowy Szpital Ogólny, Który będzie miał pediatrię, pulmonologię, alergologię i terapię inhalacyjną.

Jeśli chodzi o dostarczanie zestawów ze środkami pomocniczymi dla osób narażonych na działanie pyłu wulkanicznego, Martinez zaznaczył, że będą one wydawane wyłącznie na receptę od specjalistów z publicznych ośrodków zdrowia w okolicach Popocatépetl, a zatem beneficjenci otrzymają okulary, maski na twarz, waciki, krople do oczu, woda morska, maści i antybiotyki.

READ  Jeśli chcesz być szczęśliwszy, przestań mówić „tak” tym 10 rzeczom.

CHM