20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rubiales, aresztowany po przybyciu do Madrytu;  Po złożeniu zeznań wypuścili go

Rubiales, aresztowany po przybyciu do Madrytu; Po złożeniu zeznań wypuścili go

Luis Rubiales został aresztowany przez hiszpańską gwardię cywilną po przybyciu do Madrytu, ale po złożeniu zeznań został zwolniony.


EFE.-Gwardia Cywilna zatrzymałem się Do byłego prezesa Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF) Luis RubialesPo wylądowaniu na lotnisku Adolfo Suarez MadrytŹródła podają, że Barajas pochodził z Dominikany, ale został zwolniony wkrótce po złożeniu zeznań.

Według źródeł bliskich sprawie agenci Centralnej Jednostki Operacyjnej (UCO) Instytutu Zbrojnego zabrali Rubialesa do obiektów Gwardii Cywilnej na lotnisku, zidentyfikowali go, skonfiskowali jego urządzenia mobilne i nagrali jego zeznania, na wniosek sędziego . Bada to.

Teraz to on zdecyduje, kiedy wezwać byłego prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, któremu agenci na Dominikanie skonfiskowali urządzenia elektroniczne i dokumenty powiązane z jego pobytem w tym kraju.

Rubiales został aresztowany po wylądowaniu w Terminalu 1 lotniska, gdzie czekał na niego minivan z Instytutu Zbrojnego, po czym zabrano go do biura Gwardii Cywilnej w Barajas.

Celem zatrzymania jest zapoznanie się z jego prawami, przesłuchanie go i przejęcie jego urządzeń mobilnych.

Luis Rubiales miał zamiar wrócić do Hiszpanii z Dominikany w sobotę, choć przesunął swój powrót do Hiszpanii na tę środę dokładnie jeden dzień po tym, jak agenci UCO zarejestrowali jego dom na Karaibach, gdzie mieszkał przez kilka miesięcy.

Źródła jego obrony dodały jednak, że jego powrót nie nastąpił z powodu wezwania przez sędziego, ale raczej z chęci jak najszybszego powrotu, i zwróciły uwagę, że nadal nie ma żadnego wezwania do sądu.

Sędzia bada możliwe nielegalne umowy zawarte w Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej w ciągu ostatnich pięciu lat, które zbiegły się z okresem, który Rubiales spędził na czele federacji.