2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Format Mistrzostw Świata FIFA 2026 potwierdzony; To są partie, które będą dla Meksyku

  • Qatar World Cup 2022 jest wymieniany jako najdroższa wystawa mundialu w historii.

  • Meksyk po raz trzeci będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej.

  • Szacuje się, że Mistrzostwa Świata 2026 wygenerują przychody w wysokości nawet 500 milionów dolarów (ponad 10 miliardów pesos).

Rok 2026 przyniesie ze sobą nową odsłonę Mistrzostw Świata FIFA, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, a ten ostatni jest pierwszym krajem, który organizuje mundial po raz trzeci w historii turnieju.

Od zakończenia mundialu w Katarze minęły prawie trzy miesiące, biorąc pod uwagę, Według danych Front Office Sports I dla wielu najlepszy w historii, bo Lionel Messi został mistrzem świata z reprezentacją Argentyny.

Argentyńczycy po wygranym meczu z Francją otrzymali nagrodę w wysokości aż 42 mln dolarów dla swojej narodowej federacji piłkarskiej, z funduszu nagród FIFA w wysokości 440 mln dolarów, co jest najwyższą kwotą otrzymaną przez mistrza świata w historii tego turnieju, Zgodnie z tym, co podał Sporting News.

Z drugiej strony, pomimo faktu, że Messiemu udało się zapisać swoje nazwisko w historii świata piłki nożnej, zrobił to również na poziomie marki; Dziś Lionel Messi, który obecnie gra w Paris Saint-Germain, różni się od piłkarza sprzed Mistrzostw Świata 2022. Jego sojusze z markami, kontrakt na życie, sponsoring i obecność w sieciach społecznościowych eksplodowały od grudnia 2022 r., wyrabiając sobie nazwisko. jeszcze wyżej.

Pamiętajmy, że dodatkowo Ostatnio plotkowano, że na Półwyspie Arabskim mają kontrakt wart 300 mln euro rocznie, najlepszy kontrakt w historii piłkarza. Jednak informacje i wygląd nigdy nie wykraczały poza plotki.

Format Mistrzostw Świata FIFA 2026 potwierdzony; To są partie, które będą dla Meksyku

Patrząc na następne trzy i pół roku, Mistrzostwa Świata FIFA 2026 mają już nowe miejsce – trzy – które zostaną rozdzielone między kraje Ameryki Północnej, Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk.

READ  Jaki jest czas bitew, kto jest uczestnikiem i kto wykonuje

Wraz ze zbliżającymi się mistrzostwami świata Meksyk będzie pierwszym krajem, który będzie gospodarzem turnieju FIFA, od 1970 r., aw 1986 r. był koordynatorem turnieju.

Z tej okazji szacuje się, że Mistrzostwa Świata 2026 wygenerują dochód w wysokości ok 500 milionów dolarów (ponad 10 miliardów pesos).Pomiędzy wynajmem zatwierdzonych stadionów, kosztami zakwaterowania i oczywiście konsumpcją oczekiwanych widzów. Z drugiej strony szacunki Magazyn Sport Business podaje, że koszt mistrzostw świata 2026 wyniesie od 15 do 20 miliardów dolarów, z czego Meksyk będzie musiał zainwestować około 6,6 miliarda.

Dziś po różnych plotkach potwierdzono, że fantastyczny turniej FIFA będzie miał nowy format: 48 drużyn podzielonych na 12 grup. Mecz finałowy odbędzie się 19 lipca 2026 roku.

W Meksyku było już wiadomo, że BBVA Stadium w Monterrey, Akron w Guadalajarze i Azteca Stadium w Mexico City będą stadionami i W sumie na narodowych boiskach zostanie rozegranych 13 meczów, z których wszystkie odpowiadają fazie grupowej.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy otrzyma mistrz świata, ale będzie to dla Meksyku ważna szansa na pozycjonowanie, zwłaszcza w kontekście, w którym wizerunek tego kraju od lat nie jest najlepszy.

Czytaj teraz: