24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To będzie nowy format FIFA na Mistrzostwa Świata 2026: raporty

ESPNCzytanie: dwie minuty.

W kolejnym mundialu, który odbędzie się w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, weźmie udział 48 drużyn, które zostaną podzielone na 12 grup po cztery drużyny.

Gazeta The New York Times Opublikował we wtorek artykuł wskazujący, że FIFA zatwierdzi nowy format Mistrzostwa Świata 2026: 12 grup po cztery zespoły w każdej, w sumie 48 drużyn, liczba wcześniej ujawniona. W nowym mundialu zostaną rozegrane 104 mecze.

Pomysł, który zaproponował na początku FIFA Mieliśmy jeden Mistrzostwa Świata Z 16 grupami po trzy drużyny w grupie. Jeszcze w grudniu 2022 r. Gianniego InfantinaSzef podmiotu posunął się nawet do potwierdzenia na konferencji prasowej, że zaproponuje zmianę w postaci 12 sektorów z czterema zespołami kończącymi się wg. The New York Timesbycia Wybrańcem.

A amerykańska gazeta podkreśla, że ​​głównym powodem zmiany była obawa przed możliwą „gra komparów” między zespołami w celu wyeliminowania trzeciego zespołu. Perspektywa rozegrania przez każdą drużynę tylko dwóch meczów w fazie grupowej pucharu również nie została przyjęta z zadowoleniem przez organizację.

Kolejny ważny punkt dla Mistrzostwa Świata w którym będzie grany Kanada, USA I Meksyk Jest to liczba meczów do wygrania turnieju. Drużyna, która awansuje do finału, rozegra osiem meczów, jeśli obecny format zostanie zatwierdzony. Wcześniej zespoły rywalizowały siedem razy. Trzy w fazie grupowej, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał i finał.

Mistrzostwa Świata 2026 odbędą się w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.Władze Palestyńskie

the FIFA Ogłosi też, jak będzie przebiegał proces kwalifikacji do kolejnej edycji mistrzostw świata. Data premiery nie została potwierdzona.

w ciągu ostatnich Mistrzostwa ŚwiataOrganizacja ujawniła, że ​​sprzedaż w 2026 roku wyniesie 11 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 4 miliardy dolarów w stosunku do tego, co zebrano w tym samym okresie ubiegłego roku. Puchar Kataru.

On świat Państwo KatarI Odbył się w 2022 roku i był ostatnim z 32 selekcjami. Format jest używany od edycji 1998, która odbyła się we Francji i wygrała drużyna gospodarzy.

Od tego czasu było sześciu mistrzów. Francja (1998 i 2018), Brazylia (2002), Włochy (2006), Hiszpania (2010), Niemcy (2014) i Argentyna (2022) Podniosłeś upragniony puchar.

READ  Real Madryt: Kiedy i jak oglądać finał Ligi Mistrzów w telewizji i Internecie