18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

QUÉ – Biden przybywa do Polski, aby negocjować wsparcie militarne dla El Financiro

QUÉ – Biden przybywa do Polski, aby negocjować wsparcie militarne dla El Financiro

Prezydent USA Joe Biden podróżuje w poniedziałek po Europie, spotykając się ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą i dziewięcioosobową grupą z Warszawy, aby uczcić pierwszą rocznicę wojny Rosji z Ukrainą. Stany Zjednoczone potwierdzają swoje bezwarunkowe poparcie w czasie, gdy UE wzywa Zachód do zwiększenia wsparcia dla sił ukraińskich.

„Prezydent Biden da jasno do zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone będą nadal wspierać Ukrainę, jak wielokrotnie go słyszeliście, tak długo, jak będzie to konieczne” – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby.

Z Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef unijnej dyplomacji Joseph Borrell wezwał kraje zachodnie do okazania poparcia dla Ukrainy poprzez zwiększenie pomocy. „Musicie robić więcej i szybciej. Jest o wiele więcej do zrobienia. Musimy zwiększyć i przyspieszyć nasze wsparcie wojskowe” – powiedział.

Wcześniej sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powtórzył uczestnikom konferencji swoje żądanie większego wsparcia militarnego i gospodarczego oraz ostrzegł, że zwłoka w zatwierdzeniu pomocy będzie działać na korzyść Rosji. „Nic nie zastąpi szybkości, ponieważ jest to szybkość, od której zależy życie. Zawsze jest opóźnienie, zawsze jest błąd” – powiedział.

Biały Dom poinformował, że Biden wyjeżdża na swoją europejską trasę koncertową w poniedziałek wieczorem. Pierwszym jego spotkaniem w porządku obrad jest spotkanie z Andrzejem Dudą we wtorek rano w celu omówienia współpracy dwustronnej i wspólnych wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy.

Biden podziękuje polskiemu prezydentowi i narodowi polskiemu za 3,8 miliarda dolarów pomocy wojskowej i humanitarnej dla Ukrainy w ciągu ostatniego roku, a także za starania Polski o wyprowadzenie z Ukrainy ponad 15 milionów uchodźców i 10 000 żołnierzy amerykańskich.

Obaj przywódcy omówią logistyczną rolę Polski we wspieraniu USA w dostarczaniu Ukrainie pomocy wojskowej i humanitarnej.

Jego przemówienie w pierwszą rocznicę wojny odbędzie się we wtorek wieczorem w Warszawie.

READ  Łucznicy-kadeci biją dwa rekordy świata w Polsce Więcej wiadomości sportowych