21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przemówienia Luli, Bidena, Petro, Diaza-Canela i nie tylko

Przemówienia Luli, Bidena, Petro, Diaza-Canela i nie tylko

Biden zamierza realizować swój globalny program na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, nawet jeśli kluczowi przywódcy nie będą obecni na spotkaniu

Archiwum obrazów. Prezydent Joe Biden wygłasza przemówienie w Virginia Beach w Wirginii 28 lutego. (Anna Moneymaker/Getty Images/plik)

Biały Dom odrzuca obawy, że Zgromadzenie Ogólne ONZ nie będzie miało w tym roku dużego wpływu politycznego. Prezydent Joe Biden wygłosi we wtorek przemówienie do publiczności, której będzie brakowało kilku kluczowych głów państw.

Starszy urzędnik administracji powiedział reporterom, że Biden w swoim przemówieniu na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ „wyjaśni światu kroki, jakie on i jego administracja podjęli, aby współpracować z innymi nad rozwiązaniem najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoi świat”.

„Zaprezentuje swoją wizję tego, jak kraje, pracując w ramach zreformowanych i zmodernizowanych instytucji międzynarodowych, mogą wykorzystać swoje wysiłki na rzecz zakończenia konfliktów, przestrzegania praw człowieka i praworządności oraz pomocy krajom w rozwoju ich gospodarek” – dodał. oficjalny.

Oczekuje się, że Biden odniesie się także do „znaczących sukcesów w polityce zagranicznej” swojej prezydentury i będzie bronił roli Ameryki w świecie przed kampanią prezydencką w 2024 r. W miarę jak prezydent ubiega się o drugą kadencję, wśród światowych przywódców pojawiają się pewne obawy co do roli, jaką odegra ona w świecie. scenki. Tak może się wydawać po przyszłorocznych wyborach.

Biden i Netanjahu spotkają się w środę i według wyższego urzędnika „omówią szereg kwestii dwustronnych i regionalnych skupiających się na wspólnych wartościach demokratycznych między naszymi dwoma krajami oraz wizji bardziej stabilnego, zamożnego i zintegrowanego regionu” .” Oprócz porównania uwag o tym, jak skutecznie stawić czoła Iranowi i odstraszyć go.

Jednak w obliczu głośnych nieobecności Rosji, Chin, Francji i Wielkiej Brytanii – wszystkich stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ – administracja Bidena przejdzie na niższy poziom zaangażowania z kluczowymi sojusznikami i przeciwnikami, z których wszyscy mają nadzieję zwiększyć Profil Ameryki. O globalnej infrastrukturze, bezpieczeństwie żywnościowym, wartościach demokratycznych i suwerenności terytorialnej.

READ  Donald Trump został oficjalnie kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta