27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Salwador stał się najbezpieczniejszym krajem w Ameryce Łacińskiej

Salwador stał się najbezpieczniejszym krajem w Ameryce Łacińskiej

(CNN w języku hiszpańskim) — Prezydent Salwadoru Nayib Bukele przemawiał we wtorek przed sesją plenarną Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, gdzie podkreślił działania swojego rządu w zakresie bezpieczeństwa.

Bukele podkreślił, że pod jego rządami Salwador „przekształcił się z dosłownie najniebezpieczniejszego kraju na świecie w najbezpieczniejszy w Ameryce Łacińskiej”. W tym sensie dodał: „Jesteśmy standardem bezpieczeństwa i nikt nie może w to wątpić: są tego rezultaty”.

W maju ubiegłego roku rząd poinformował, że osiągnął granicę 365 dni (nie następujących po sobie) bez zabójstw. Okres ten liczony jest od objęcia prezydentury przez Bukele 1 czerwca 2019 r.

Danych na temat morderstw nie udało się jednak niezależnie zweryfikować w innych instytucjach, gdyż rząd Salwadoru uznał je za poufne, argumentując, że ujawnienie większej liczby szczegółów zagroziłoby bezpieczeństwu narodowemu.

Bukele powiedział, że zmiany wprowadzone przez jego rząd w celu powstrzymania braku bezpieczeństwa w kraju były „systematycznie atakowane” przez „niektóre kraje, media i niektórych ekspertów”.

Dodał później: „Gdyby odszedł od nas były prokurator, gdyby sędziowie poprzedniego sądu odeszli od nas, sędziów, nadal bylibyśmy światową stolicą morderstw”.

W swoim wtorkowym przemówieniu przed Narodami Zjednoczonymi Bukele mówił także o swoich zamiarach „odwrócenia” exodusu Salwadorczyków do innych krajów.

„Wiemy, że przed nami długa droga, aby to osiągnąć, ale jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu, jakim jest odwrócenie masowej migracji Salwadoru będącej wynikiem wszystkich błędnych polityk z przeszłości i wojny domowej oraz osiągnięcie naszych celów bramka.” „Marzę o odwrotnej migracji i o tym, aby więcej Salwadorczyków wróciło niż tych, którzy wyjechali” – powiedział prezydent.

Ponadto potwierdził, że Salwador będzie w tym roku gospodarzem konkursu Miss Universe, co, jak powiedział, „po raz kolejny postawi nas w oczach świata, co przyciągnie więcej turystyki i lepsze inwestycje”.

READ  Czy masz pluskwy w domu? Oto 5 najlepszych pułapek do wyeliminowania

Z informacjami od Merlina Delcida.