2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Burza tropikalna Ian stanie się huraganem kategorii 4, dotykając Cancun i cały Półwysep Jukatan

W ciągu najbliższych trzech dni burza tropikalna „Ian” zbliży się do Meksyku jako huragan kategorii 2 (National Weather Service)

National Weather Service (SMN) pokazało Ścieżka burzy tropikalnej Ian, która w ciągu 48 godzin zbliży się do półwyspu Jukatan. A efekt zacznie się od Wysokie fale i deszcz Do ważnych miejsc turystycznych, takich jak Cancun, Cozumel, Isla Mujeres, Playa del Carmen, między innymi w Quintana Roo.

Również 25 września może być bardzo ulewny deszcz w Nuevo Leon, Tamaulipas i San Luis Potosi, a także prysznice w Sonorze, Chihuahua i Coahuila; Deszczom tym towarzyszyć będą porażenia prądem i możliwość gradu. Dzieje się tak, ponieważ pierwszy system frontu sezonu będzie rozciągał się przez północną granicę Meksyku i będzie oddziaływał z napływem wilgoci z Zatoki Meksykańskiej.

Należy zauważyć, że w nocy oczekuje się, że te same tereny podmokłe będą stopniowo oddziaływać z kanałem niskiego ciśnienia na północnym wschodzie.

Podobnie z wiatrem Wiatry od 40 do 60 km/h i możliwe burze piaskowe w Sonorze, Chihuahua, Coahuila i Nuevo Leon. Inne kanały niskiego ciśnienia na zachodzie, centrum, południu i południowym wschodzie kraju, wraz z wnikaniem wilgoci z obu oceanów i niestabilnością atmosferyczną, doprowadzą do punktowych ulewnych deszczy w Guerrero, Veracruz, Oaxaca i Chiapas, bardzo silnych w Puebla i Tabasco, a także forty w Michoacán, stanie Meksyk, Mexico City, Morelos, Tlaxcala, Hidalgo i Campeche.

Tor burzy tropikalnej "Ian"
Tropikalny utwór Iana

Wreszcie, oczekuje się, że popołudniowe środowisko będzie ciepłe lub gorące na większości terytorium Republiki Meksyku, z maksymalnymi temperaturami przekraczającymi 40°C w północno-zachodniej Sonorze i północno-wschodniej Baja California.

prognoza opadów

Bardzo ulewny deszcz z ulewnym deszczem na czas (75 do 150 mm): Veracruz, Guerrero, Oaxaca i Chiapas.

Ulewny deszcz, któremu towarzyszy ulewny deszcz na czas (50 do 75 mm): Nuevo Leon, Tamaulipas, San Luis Potosi, Puebla i Tabasco.

Okresy opadów z silnymi opadami zgodnie z harmonogramem (od 25 do 50 mm): Michoacan, stan Meksyk, Meksyk, Morelos, Tlaxcala, Hidalgo i Campeche.

READ  Pisarz pozywa Donalda Trumpa za gwałt

Okresy opadów (5 do 25 mm): Baja California, Sonora, Chihuahua, Coahuila, Nayarit, Jalisco, Colima, Queretaro, Yucatan i Quintana Roo.

Deszcz rozproszony (0,1 do 5 mm): Baja California Sur, Durango, Sinaloa i Guanajuato.

Powyższym deszczom mogą towarzyszyć porażenia prądem, silne wiatry i możliwość gradobicia, ponadto mogą podnosić poziom rzek i strumieni oraz powodować osuwiska i powodzie.

Prognoza ekstremalnych temperatur

Temperatury maksymalne od 40 do 45 stopni Celsjusza: Baja California i Sonora.

Temperatury maksymalne od 35 do 40°C: Baja California Sur, Nuevo Leon, Tamaulipas, Sinaloa, Nayarit, Jalisco, Colima, Michoacan, Guerrero, Oaxaca, Chiapas, San Luis Potosi, Veracruz, Tabasco, Campeche i Jukatan.

Temperatury maksymalne od 30 do 35°C: Chihuahua, Coahuila, Durango i Quintana Roo.

prognoza wiatru

Wiatry o porywach od 40 do 60 km/h nad wybrzeżami Jalisco i przesmyku Tehuantepec, z możliwością burz piaskowych w Baja California, Sonora, Chihuahua, Coahuila, Nuevo Leon, Zacatecas i Durango.

Prognozowanie według regionów:

Dolina MeksykuCzęściowe zachmurzenie do zachmurzonego nieba. Chłodna, zimna poranna pogoda z mglistymi obszarami na wyższych wysokościach; W górzystych regionach stanu Meksyk temperatury są poniżej 5 stopni Celsjusza. Możliwość ulewnego deszczu na czas w Mexico City i stanie Meksyk, któremu mogą towarzyszyć porażenia prądem. Po południu środowisko łagodne do gorącego. Na obszarze wiatry północne i północno-zachodnie od 10 do 20 km/h, w porywach do 40 km/h na obszarach burzliwych. Oczekuje się, że w mieście Meksyk minimalna temperatura wyniesie 13 do 15 °C, a maksymalna 22 do 24 °C. Dla stolicy stanu Meksyk minimalna temperatura waha się od 8 do 10°C, a maksymalna od 20 do 22°C.

Półwysep Kalifornia Dolna: Częściowe zachmurzenie rano i zachmurzenie po południu z przelotnymi opadami i wstrząsami elektrycznymi w Baja California oraz rozproszonymi deszczami w Baja California Sur. Rano łagodna pogoda i chłód na terenach górskich. Po południu ciepło do upału, a także upał w północno-wschodniej Baja California. Na tym obszarze wiatry północno-zachodnie od 15 do 30 km/h, w porywach od 40 do 50 km/h na zachodnim wybrzeżu Baja California.

READ  Belgia. Zamknięcie „największej fabryki czekolady na świecie” po odkryciu salmonelli w jej produktach

Północny Pacyfik: Częściowe zachmurzenie rano i zachmurzenie popołudniu z przelotnymi opadami i wstrząsami elektrycznymi w Sonorze oraz rozproszonym deszczem w Sinaloa. Rano środowisko jest umiarkowane, z zamglonymi brzegami w regionach górskich. Bardzo ciepły i gorący wieczór w północno-zachodniej Sonorze. W okolicy wieją zmienne wiatry od 10 do 20 km/h, w porywach od 40 do 50 km/h w Sonorze.

Środkowy Pacyfik: częściowe zachmurzenie rano i zachmurzenie po południu z punktowymi ulewnymi deszczami w Michoacan i przelotnymi opadami w Nayarit, Jalisco i Colima; Wszystko z porażeniem prądem. Chłodna poranna pogoda, zamglone brzegi w górzystych regionach Jalisco i Michoacan. Ciepłe popołudnie i upalna pogoda na obszarach przybrzeżnych. W okolicy wieją zachodnie wiatry od 10 do 25 km/h, w porywach od 40 do 50 km/h na wybrzeżu Jalisco.

Południowy Pacyfik: Częściowe zachmurzenie do zachmurzonego nieba w ciągu dnia z ulewnymi deszczami zgodnie z harmonogramem i wyładowaniami elektrycznymi w Guerrero, Oaxaca i Chiapas, co może prowadzić do zwiększonego poziomu rzek i strumieni, osunięć ziemi i powodzi. Chłodno przy umiarkowanej porannej pogodzie z mglistymi brzegami na obszarach górskich. Po południu na obszarach przybrzeżnych jest ciepło i gorąco. Kierunek wiatru zmienny od 15 do 30 km/h na obszarze z porywami od 45 do 55 km/h na przesmyku Tehuantepec.

Zatoka Meksykańska: Częściowe zachmurzenie rano i zachmurzenie po południu, z ulewnym deszczem w Veracruz i bardzo silnym w Tamaulipas i Tabasco; Wszystko to przy wyładowaniach elektrycznych może prowadzić do zwiększonego poziomu rzek i strumieni, osuwisk i powodzi. Rano jest chłodno do umiarkowanego, na wyższych wysokościach występują zaspy mgły. Po południu klimat łagodny do ciepłego, a także gorący na północy Tamaulipas. W okolicy wiatry północno-wschodnie od 15 do 30 km/h.

Półwysep Yucatan: Niebo częściowo zachmurzone rano i zachmurzone popołudnie, z punktowymi ulewnymi deszczami w Campeche i przelotnymi opadami na Jukatanie i Quintana Roo; Wszystko z porażeniem prądem. Rano łagodne i ciepłe po południu. Wiatr północno-wschodni od 10 do 25 km/h na obszarze z porywami od 30 do 40 km/h na wybrzeżach Campeche i Jukatanu.

READ  Młody mężczyzna opowiada o „ofercie”, którą otrzymał podczas podróży do Izraela

Stół północny: Częściowe zachmurzenie rano. Narastające zachmurzenie po południu i wieczorem, z ulewnym deszczem na czas w Nuevo Leon i San Luis Potosi, przelotnymi opadami w Chihuahua i Coahuila oraz rozproszonymi opadami w Durango; Wszystko z porażeniem prądem i możliwością gradobicia. W pozostałej części nie ma deszczu. Środowisko chłodne do zimnego z zamglonymi brzegami na obszarach górskich; Temperatury poniżej 5°C w górach Chihuahua i Durango. Ciepły i gorący wieczór w Nuevo Leon i San Luis Potosi. Wiatry wschodnie od 10 do 20 km/h na tym obszarze, z porywami od 50 do 60 km/h i możliwymi burzami piaskowymi w Chihuahua, Coahuila, Nuevo Leon, Durango i Zacatecas.

środkowy stół: częściowe zachmurzenie do zachmurzonego nieba w ciągu dnia z bardzo silnymi opadami w Puebla, silnymi w Hidalgo, Tlaxcala i Morelos, przelotnymi opadami w Queretaro i przelotnymi opadami w Guanajuato; Wszystko z porażeniem prądem. Świeża i chłodna poranna pogoda z mglistymi brzegami na obszarach górskich; Temperatury poniżej 5°C w górzystych regionach Tlaxcala i Puebla. Po południu środowisko łagodne do gorącego. Wiatry północno-wschodnie od 10 do 20 km/h na obszarze z porywami 40 km/h na obszarach wzburzonych.

Czytaj: