28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prokuratura nakazała aresztowanie byłej trenerki wenezuelskiej drużyny piłki nożnej kobiet, po tym jak została skazana za napaść seksualną

Opublikowany:

8 paź 2021 18:44 GMT

Nakaz aresztowania został również wydany dla Williama Pino, asystenta technicznego Vinotinto, którego gracze nazywają „wspólnikiem”.

Wenezuelski prokurator Tariq William Saab poinformował w piątek, że w tym kraju został wydany nakaz aresztowania wobec byłego trenera kobiecej drużyny piłkarskiej. Kenneth Zcermita i jeden z jego poruczników, znany jako William BennoW odpowiedzi na skargi dotyczące wykorzystywania seksualnego złożone przez nastolatków tworzących drużynę narodową.

Na początku tygodnia zadenuncjowały się zawodniczki wenezuelskiej kobiecej drużyny piłki nożnej Systematyczne molestowanie seksualne i napaść Że Zseremeta miała przez kilka lat popełniać przestępstwa przeciwko wielu sportowcom, w tym wielu nieletnim. Ataki zostały rzekomo popełnione, gdy były trener był częścią zespołu technicznego Vinotinto w kategoriach U-17 i U-20.

Skarga została ujawniona przez uwolnienie Podpisało go 24 zawodników, w tym gwiazda Atletico Madryt Dina Castellanos. W tekście odnoszą się do Zseremety do popełnienia „Napaść fizyczna, psychiczna i seksualna oraz molestowanie” Przeciw sportowcom różnych kategorii, którzy trenowali pod rozkazami trenera z Panamy w latach 2013-2017.

Nakaz aresztowania wydany przez wenezuelską prokuraturę wyjaśnia, że ​​zarówno Zseremeta, jak i Pino są poszukiwani przez władze za rzekome przestępstwo napaści na tle seksualnym podczas penetracji nastolatków, przestępstwo na mocy Ustawy Zasadniczej o Ochronie Dzieci i Młodzieży, które jest karalne.

Ataki Zseremety na graczy obejmowałyby częste komentarze dotyczące spraw osobistych, takich jak „aktywność seksualna i intymność” dziewcząt, nawet jeśli są one nieletnie, a także pytania przeciwko sportowcom ze społeczności LGBTI i „insynuacje seksualne”.

READ  Luis Romo wierzy, że wyemigruje do Europy i rozpoznaje sposoby

„Jedna z naszych koleżanek z drużyny powiedziała nam, że była napastowana seksualnie od 14 roku życia (2014) przez trenera Kennetha Zsermitę” – czytamy w skardze zawodników.

Sportowcy wyjaśnili, że te ataki nie ustały, dopóki wspomniany trener nie został odwołany w 2017 roku. Według wenezuelskich piłkarzy wspólnikiem byłego trenera był trener fizyczny reprezentacji William Pino.

Zawodnicy poprosili również ligi i federacje o zakaz ten który Zseremeta „nieprzerwanie tworzy życie w kobiecej piłce nożnej”. Prokuratura Wenezueli podjęła wówczas skargę i ogłosiła rozpoczęcie śledztwa przeciwko wspomnianym dwóm.