1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odrzuca apelację w sprawie zatrzymania hiszpańskiego dziennikarza Pabla Gonzaleza oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Według partnera Gonzáleza, Oihany Correñy, dziennikarz został aresztowany, ponieważ ma podwójne obywatelstwo, oprócz hiszpańskiego paszportu rosyjskiego.

Sąd Apelacyjny w Polsce m.st Ressov We wtorek odwołanie od przedłużenia kary pozbawienia wolności dla mieszkającego w Warszawie dziennikarza Gernica (Biskajska) Pablo GonzalezKto jest zatrzymany? Polska Od końca lutego 2022 r.

„Sąd rozpatrzył dziś skargi dwóch z trzech adwokatów reprezentujących Pabla Gonzaleza przed polskim sędzią i utrzymał w mocy decyzję (sądu okręgowego) o przedłużeniu aresztu o 3 miesiące do 23 lutego 2023 r.” – powiedział sędzia. EFE Zygmunta DutziskiegoRzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Apelację złożyła partia Gonzaleza po Sądzie Okręgowym 24 listopada Przemyl Po raz trzeci zdecydował o przedłużeniu aresztu dziennikarza.

González przebywa w więzieniu od 28 lutego, kiedy został zatrzymany w Przemyślu przez polski kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego (w skrócie ABW).

ABW oskarżyła Gonzáleza o wykorzystywanie swojego statusu dziennikarza do swobodnego podróżowania po Europie, w tym po obszarach konfliktu zbrojnego. Rosyjska Służba Wywiadu Wojskowego (GRU).

Zgodnie z polskim prawem karnym za pracę w tajnych służbach innego państwa grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

W Przemylu González opisał kryzys uchodźczy na granicy polsko-ukraińskiej po inwazji rosyjskiej. Ukraina.

Według partnera Gonzaleza, Oihana GoirienaDziennikarz został zatrzymany, ponieważ oprócz hiszpańskiego posiada paszport rosyjski, ponieważ ma podwójne obywatelstwo.

urodził się Pablo Gonzalez Moskwa I jest wnukiem jednego z tak zwanych „dzieci wojny”, które zostały deportowane do Związku Radzieckiego podczas hiszpańskiej wojny domowej (1936-1939).

Z tego powodu otrzymał imię Gonzalez Paweł Rubcow, Jego matka uczyniła to aktualnym, kiedy przeprowadziła się do Kraju Basków po rozwodzie z ojcem.

Do listopada zeszłego roku Gonzalez miała tylko krótką wizytę swojego partnera, a dziennikarka podlegała surowym zasadom, które ograniczały jej komunikację do listów wysyłanych do rodziny.

READ  Za zgodą rządu narodowego do Polski przyjadą zawodniczki futsalu z Chaparral w Dolimie.

Sprawa Gonzáleza przyciągnęła uwagę kilku organizacji międzynarodowych, aw listopadzie zeszłego roku Antoine Bernard, szef międzynarodowego oddziału Reporterów bez Granic (RSF), zapytał polskiego sędziego i prokuratora generalnego. Zbigniewa ZiobryNie należy wnioskować o dalsze przedłużenie kary pozbawienia wolności dziennikarza.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej