18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kraje takie jak Brazylia, Japonia, Singapur, Polska, Szwajcaria czy Hiszpania zaprezentują swoje strategie i plany działania w zakresie zrównoważonego rozwoju żywności na targach F4F – Expo Foodech.

Kraje takie jak Brazylia, Japonia, Singapur, Polska, Szwajcaria czy Hiszpania zaprezentują swoje strategie i plany działania w zakresie zrównoważonego rozwoju żywności na targach F4F – Expo Foodech.

Zrównoważony rozwój żywności jest coraz ważniejszą kwestią na całym świecie. Rosnąca liczba ludności na świecie i rosnące zapotrzebowanie na żywność wymagają bardziej zrównoważonej produkcji i dystrybucji żywności, aby zapewnić wszystkim równe wyżywienie bez narażania przyszłości planety.

Wyraźnym sukcesem jest strategia UE na rzecz zrównoważonego rolnictwa, której celem jest poprawa wydajności i odporności europejskiego rolnictwa oraz promowanie zrównoważonych praktyk rolniczych i innowacji w technologii rolniczej. Według raportu Komisji Europejskiej strategia ta ma doprowadzić do 10% redukcji stosowania środków ochrony roślin i 20% redukcji stosowania nawozów w UE do 2030 roku.

Wewnątrz F4F – Expo FoodTechForum odniesienia dla innowacji dla profesjonalistów w całym łańcuchu wartości przemysłu spożywczego Bilbao BEC 16-18 majaodbędzie się w dniu Szczyt Europejskich Krajów Technologii Żywnościzostaną ujawnione różne strategie i rozwiązania mające na celu sprostanie temu wyzwaniu, od promowania bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych po ograniczenie marnotrawienia żywności. Forum prowadzone przez Lehentagari, Inigo UrkulluKto wyjaśni zaangażowanie Kraju Basków i współpracę publiczno-prywatną na rzecz osiągnięcia zrównoważonego przemysłu spożywczego zgodnego z celami zrównoważonego rozwoju.

Wyraźnym przykładem jest Association for Sustainable Food Systems for People, Planet and Climate, które działa na rzecz stworzenia zrównoważonego systemu żywnościowego, który zaspokaja potrzeby wszystkich ludzi, chroni środowisko i łagodzi skutki globalnego ocieplenia. . Wybitni liderzy sektora rolnego m.in źródło KleberaZ brazylijskiego Ministerstwa Rolnictwa; Koji Miyaura, z Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa Japonii; I Stefan MezzanoDyrektor Generalny ds. Operacji i Zrównoważonego Rozwoju Nestlé wyjaśni, w jaki sposób promowanie innowacyjnych rozwiązań i dzielenie się najlepszymi praktykami może pomóc w osiągnięciu zrównoważonego systemu żywnościowego na Światowym Szczycie Food 4 Future.

Zmiany klimatu i produkcja żywności

Produkcja żywności jest ważną działalnością, która gwarantuje bezpieczeństwo żywnościowe ludności świata, ale odpowiada również za znaczną część emisji gazów cieplarnianych. Uczynienie produkcji żywności częścią rozwiązania problemu zmian klimatu jest dziś kluczowym wyzwaniem, przed którym stoimy. Na szczęście istnieje kilka strategii, które możemy wdrożyć, aby osiągnąć ten cel.

READ  Indie tymczasowo przenoszą ambasadę na Ukrainie do Polski

Eksperci w takich dziedzinach, jak produkcja żywności i zmiany klimatu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat Chrisa Longwallnerawspółzałożyciel i dyrektor generalny WhatIf Foods; Davida NewmanaZ Europejskiego Biura Biogospodarki; Mariusza Dąbrowskiego, z województwa podlaskiego w Polsce; I Christina Sen-JacobsonDyrektor generalny Food Nutrition Swiss Valley omówi, w jaki sposób produkcja żywności może być częścią rozwiązania problemu zmian klimatu.

F4F – Expo-Foodtech 2023 po raz kolejny będzie gospodarzem Szczytu Europejskich Krajów Foodtech.

Ze swojej strony YC ChoiWiceprzewodniczący Singapurskiej Rady ds. Rozwoju Gospodarczego (EDB) i szef na Europę zaprezentuje singapurski model technologii żywności, wyjaśniając, w jaki sposób innowacje technologiczne są niezbędne do sprostania obecnym wyzwaniom sektora spożywczego.

Współpraca publiczno-prywatna

W sektorze rolno-spożywczym współpraca między sektorem publicznym i prywatnym jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Z tego powodu Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności inicjuje różne inicjatywy mające na celu przyciągnięcie utalentowanych przedsiębiorców do sektora rolno-spożywczego. W tym zakresie Dyrekcja Generalna ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich, Innowacji i Szkolenia Rolno-Spożywczego, kierowana przez Isabel Pampel Diaz, pracuje nad różnymi projektami zachęcającymi do przedsiębiorczości w sektorze. Programy te obejmują inicjatywy wspierające startupy i MŚP, które zostaną zaprezentowane podczas F4F – Expo Foodtech.

Z drugiej strony transformacja cyfrowa stała się imperatywem w świecie biznesu, a w szczególności w sektorze rolno-spożywczym. W obliczu tej rzeczywistości Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa, Wody i Rozwoju Wsi Junta de Andalusia Andalucia Agrotech Digital Innovation Hub promuje cyfryzację i zrównoważony rozwój sektora.

Dyrektor Generalny ds. Przemysłu, Innowacji i Łańcuchów Rolno-Spożywczych Junta de Andalucia, Carmen Cristina de Toro Navarro, nada tej inicjatywie specjalną pieczęć Komisji Europejskiej i zgromadzi ponad 200 firm z sektora rolnictwa, technologii, przedsiębiorczości, wiedzy i sektora publicznego. Andalucía Agrotech DIH okazała się punktem odniesienia w swojej społeczności i na poziomie europejskim, promując suwerenność cyfrową w rolno-spożywczym łańcuchu wartości. Integracja innowacyjnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy Internet Rzeczy, pozwala optymalizować procesy i poprawiać efektywność firm, przyczyniając się do redukcji emisji i odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.

READ  ◉ Włochy vs. Polska na żywo: Śledziłem mecz minuta po minucie