18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odmawia azylu nielegalnym imigrantom

Napięcia między Polską a Białorusią nasiliły się, gdy tysiące migrantów powróciły na wspólną granicę, co zostało potępione przez Unię Europejską i rząd Mateusz Morawiecki Nie myślał o rozluźnieniu postawy.

Polska odrzuca w tym przypadku głównie imigrantów z Bliskiego Wschodu do swoich granic, w rozmowie z ambasadorem RP w Meksyku Excelsiorem. Macieja Ziętarę.

Wydaje nam się, że jest to niewłaściwy ruch, który otworzy drzwi do nieuregulowanej migracji do UE” – powiedział.

Ambasador Ziętara Podkreślił, że chodzi o naciski prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

Uważamy, że nie jest to kryzys migracyjny, ale kryzys polityczny, który rozpoczął się w czerwcu na Łotwie i Litwie, kiedy białoruski rząd zaczął zapraszać imigrantów i oferować im ułatwienia wizowe, aby mogli dotrzeć do UE. To samo wydarzyło się w sierpniu w Polsce, która ma 400-kilometrową granicę z Białorusią” – powiedział gazecie.

W ramach wojny hybrydowej łączymy różne wpływy: jednym jest polityczny wyzysk imigrantów, drugi przepychanie przez białoruską granicę przez białoruską straż graniczną, drugi rozpowszechnianie fałszywych informacji o imigracji. Stracili życie z powodu działań władz polskich” – powiedział ambasador RP.

W miniony poniedziałek prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko Powiedział lokalnym mediom, że straż graniczna znalazła ciała migrantów i że przyczyna śmierci była podobna.

Ambasador Ziętara Powiedział: „Łukaszenko został ponownie wybrany w zeszłym roku przez oszukańcze usunięcie wszystkich kandydatów opozycji, uwięzienie ich lub deportację. W rzeczywistości w białoruskich więzieniach przebywa obecnie około tysiąca więźniów politycznych.

Przypomniał: „Polska jest sąsiadem i zawsze wspierała demokratyczne nurty na Białorusi. Naszym interesem jest demokratyczna, pokojowa i bezpieczna Białoruś.

Stwierdził cel Łukaszenka. „Jesteśmy źle rozumiani przez Łukaszenkę jako przeciwnika, ponieważ popieramy prześladowania polityków na emigracji w Polsce. .

Z tego powodu prezydent Białorusi dąży do destabilizacji wschodniej granicy Unii Europejskiej – powiedział.

Ambasador powiedział, że jego kraj „jest w zgodzie z UE i opowiada się za zaostrzeniem sankcji, ponieważ w ten sposób wierzymy, że władze Białorusi będą zmuszone do porzucenia swojej polityki, która jest całkowicie niewłaściwa i wrogo nastawiona do nas i do innych UE kraje.”

READ  Portugalia jest pierwszym europejskim producentem rowerów, który wyprzedził Włochy, Niemcy, Polskę i Holandię.

W odniesieniu do kwestii imigracyjnych dyplomata upierał się, że jedyny sposób jest legalny.

W ostatnich latach Polska wydała największą liczbę pierwszych zezwoleń na pobyt w Unii Europejskiej, głównie na zatrudnienie: do 2020 r. było blisko 600 tys. obywateli Białorusi, Ukrainy czy Gruzji, a także takich krajów jak Pakistan czy Indie.

Jednak osoby te regularnie przychodziły do ​​ambasad w celu uzyskania wiz – dodał.