9 maja, 2024

Polska i Niemcy finalistami United Tennis Cup

SYDNEJ (AFP) – W sobotę Polska i Niemcy zakwalifikowały się do finału tenisowych zawodów mieszanych United Cup po pokonaniu w półfinale w Sydney odpowiednio Francji i Australii.

Pierwsza zmiana: Ostatnia zmiana:

1 minuta

W pierwszym półfinale dziewiąty na świecie Hubert Hurcox pokonał Francuzkę Adrienne Mannarino 6:3, 7:5 w godzinę i 41 minut, a następnie numer 1 na świecie Ika Sviatek pokonał Francuzkę Caroline Garcia 4:6, 6. pokonaną przez wynik . -1, 6-1.

„Cieszę się, że wróciłem i nie popełniłem tak wielu błędów, jak w pierwszym secie” – powiedział Świątek. „Caroline jak zwykle wywierała na mnie presję, więc cieszę się, że jestem w finale” – dodał.

W kolejnym, zaciętym półfinale Niemcy ostatecznie pokonały Australię w deblu.

Angelique Gerber, która w lutym ubiegłego roku wróciła na kort w wieku 35 lat po urodzeniu córki, otworzyła wynik przeciwko Australijce Ajli Domljanovic (N.292) 4:6, 6:2, 7:6 (9/7). )

Następnie Alex de Minaur (nr 12) wyrównał, wygrywając 5:7, 6:3, 6:4 z Alexandrem Zverevem z numerem 7, ale niemiecka zawodniczka gry podwójnej mieszanej Laura Siegemond zemściła się, wygrywając superremis. – Przerwa dla australijskiego duetu Matthew Eptona i Buella Huntera, 7-6 (7/2), 6-7 (2/7), 15-13.

READ  Biden o Polsce: „Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji” | Międzynarodowy