6 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska dostarczy Ukrainie czołgi Panther w celu wsparcia konfliktu z Rosją

Polska dostarczy Ukrainie czołgi Panther w celu wsparcia konfliktu z Rosją

WARSZAWA, (Reuters) – Polska planuje wysłać czołgi Leopard na Ukrainę w ramach międzynarodowej koalicji, powiedział w środę prezydent Polski.


-ogłoszenie-

Kijów zażądał ciężkich pojazdów wojskowych, takich jak wyprodukowana w Niemczech Panther 2, co oznaczałoby znaczny wzrost poparcia Zachodu dla Ukrainy.

„W ramach formacji sojuszu zostanie dostarczona kompania czołgów Leopard” – powiedział Andrzej Duda podczas wizyty we Lwowie na zachodniej Ukrainie, zwanym też po hiszpańsku Lwowem. „Chcemy, żeby to była międzynarodowa koalicja”.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę, że Polska nie ma zamiaru wysyłać czołgów Panther na Ukrainę bez zawarcia szerszego sojuszu.


-ogłoszenie-

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w poniedziałek, że mocno wierzy w potrzebę koordynacji z sojusznikami w sprawie wysyłania broni na Ukrainę.

Jednak rzecznik niemieckiego rządu powiedział w środę, że nie są mu znane żadne prośby sojuszników o wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę.

(Reportaż Alana Charlisha, Pavla Florkiewicza, Anny Gober; hiszpański montaż autorstwa Flory Gomez)

READ  Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​myśliwce na Ukrainę: jako pierwszy kraj NATO, który tego dokonał