18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto, co wiemy o nowej „super alternatywie” dla COVID, która pojawiła się w RPA – El Financiero

COVID-19 nie daje wytchnienia i jak dotąd przestał Ponad 4 miliony i 496 tysięcy zgonów na świecie, Według najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Obecność wariantów SARS-CoV-2 zagraża stabilności zdrowia w krajach. Światowa Organizacja Zdrowia określiła poniedziałek jako „bardzo niepokojące„Wzrost zakażeń koronawirusem, które wystąpiły w ostatnich tygodniach w Europie, spowodowany głównie deltami, które są uważane za „bardziej zaraźliwe”.

Jednak w miarę postępu wysiłków zmierzających do przeciwdziałania skutkom zmiennych do schematu ostrzegania dodawane są nowe elementy. Tak jest w przypadku Nowy rodzaj COVID, z niepokojącymi mutacjami, które pojawiły się w Afryka Południowa. Oto, co o niej wiadomo:


* Nazywa się „C.1.2”

*Pierwszy raz zidentyfikowano w maju 2021 r. w prowincjach Mpumalanga i Gauteng w RPA.

* Zawiera mutacje zidentyfikowane w wariantach Alpha, Beta, Delta i Gamma, a także w Kappa, Eta i Lambda.

* Związany ze zwiększoną przenośnością, odpornością na neutralizację i ciężkością COVID-19.

*Od maja br. występuje w siedmiu innych krajach w Afryce, Oceanii, Azji i Europie.

* W czerwcu 2021 r. odkryto go w południowoafrykańskich prowincjach KwaZulu-Natal i Limpopo, a także w Anglii i Chinach.

*Od 13 sierpnia 2021 r. wariant ten został znaleziony w sześciu prowincjach Republiki Południowej Afryki (w tym w Prowincji Przylądkowej Wschodniej i Prowincji Przylądkowej Zachodniej), Demokratycznej Republice Konga (DRK), Mauritiusie, Nowej Zelandii, Portugalii i Szwajcarii.

* C.1.2 ewolucja z C.1, Jeden ze szczepów, które zdominowały pierwszą falę infekcji SARS-Cov-2 w RPA

* Według badania opublikowanego w medRxiv, NSSzczep C.1.2 nadal rośnie.

READ  Szli za ofiarą z banku do sklepu, aby ją okraść