19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liczba przypadków HPV wzrasta u osób w wieku od 15 do 29 lat

radość- Urolog Carlos Pérez Martinez, który do tej pory leczył 43 przypadki, powiedział, że niebezpieczny wzrost liczby infekcji przenoszonej drogą płciową, znanej jako wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), „stał się endemiczną infekcją wśród młodych ludzi”. Cztery były w zaawansowanym stadium i szacuje się, że co najmniej 16% osób w wieku od 15 do 29 lat jest w ciąży.

Z danych dostarczonych przez lekarza wynika, że ​​w ostatnich latach obserwuje się wzrost zachorowań wśród jego pacjentów, gdyż w 2018 roku leczył 39 nosicieli wirusa, a do 2019 roku wzrosła do 56, a w zeszłym roku było ich 62 i to jest tylko 43 przypadki. Czterech z nich było już w zaawansowanym stadium choroby.

„Osoba zarażona może przenosić do 60% niezabezpieczonych kontaktów” – poinformował urolog, który uważa, że ​​ten wzrost rozprzestrzeniania się wirusa wynika ze zmiany postaw wśród ludności wobec aktywności seksualnej, zwłaszcza u osób młodych. Są bardziej prawdopodobne z powodu braku informacji i braku używania prezerwatyw.

Według informacji przekazanych przez specjalistę, HPV nie wykazuje natychmiastowych objawów, „leczyłem pacjentów do 10 miesięcy choroby”, powiedział, dodając, że może się rozprzestrzeniać przez kontakt z czyjąś bielizną, przez kontakt seksualny, a nawet może być przywieziony od urodzenia.

Wreszcie, dr Carlos Perez zalecił częste wizyty u specjalisty w celu poddania się ciągłym przeglądom i uzyskania informacji dotyczących ich zdrowia seksualnego, a także zalecił stosowanie prezerwatyw w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się HPV.

READ  Podczas pokazu lotniczego w Dallas . zgłoszono kolizję między samolotami