24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fajerwerkami talibowie ogłaszają „całkowitą niezależność” od Afganistanu po wycofaniu się USA

Przyjęcie.- Ten Talibowie We wtorek ogłosił „całkowitą niepodległość” Afganistan Po ostatnich żołnierzach Zjednoczone państwo Opuścili naród po 20 latach wojny.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid powiedział we wczesnych godzinach porannych czasu lokalnego, że „amerykańscy żołnierze opuścili ten obszar”. Lotnisko w KabuluNasz naród osiągnął pełną niepodległość”.

„Tworzyliśmy historię. Dwadzieścia lat okupacji” Afganistan za pomocą Zjednoczone państwo Anas Haqqani, szef Ruchu Islamskiego, ogłosił na Twitterze, że NATO zakończyło się dziś wieczorem: „Jestem bardzo szczęśliwy po 20 latach dżihadu, poświęceń i trudów, aby móc być usatysfakcjonowanym tymi historycznymi momentami”.

Po ogłoszeniu, przed Talibowie, słyszałem w Przyjęcie Ceremonialne strzały oddano z różnych punktów kontrolnych. Bojownicy świętowali także na punktach kontrolnych w Zielonej Strefie.

Zjednoczone państwo Potwierdził, że jego ostatni żołnierze opuścili kraj przed wtorkowym terminem, kończąc najdłuższą wojnę w Ameryce Północnej i szaloną dwutygodniową ewakuację. Na początku tego miesiąca talibowie przejęli kontrolę nad dużą częścią Afganistan na dniach.

„Jestem tutaj, aby ogłosić zakończenie naszego wycofywania się z Afganistanu i zakończenie zadania ewakuacji obywateli amerykańskich, obywateli krajów trzecich i zagrożonych Afgańczyków” – powiedział na konferencji prasowej dowódca centralnego dowództwa USA, generał Frank McKenzie. Pentagon, do którego wchodzisz elektronicznie.

McKenzie wyjaśnił, że ostatni amerykański samolot wojskowy, C-17, wystartował z międzynarodowego lotniska Hamid Karzai w Kabulu w poniedziałek o 15:29 ze wschodniego wybrzeża wyspy. Zjednoczone państwo.

„Teraz ostatni dron oczyszcza przestrzeń (powietrze) z góry Afganistanpowiedział szef Centralnego Dowództwa USA.

McKenzie dodał, że chociaż wycofanie się wojsk zostało zakończone, misja dyplomatyczna nadal dba o to, aby więcej jej obywateli Zjednoczone państwo I ci „właściwi Afgańczycy”, którzy chcą wyjechać, mogą to zrobić.

„Dzisiejsze wycofanie się oznacza koniec wojskowego komponentu ewakuacji, ale oznacza również koniec misji, która rozpoczęła się blisko 20 lat temu w AfganistanKrótko po 11 września 2001 r.”

READ  AMLO, jeden z nielicznych prezydentów Meksyku, który nie otrzymał „błogosławieństwa” od papieża

Generał zaznaczył, że była to „misja, która wyeliminowała Osamę bin Ladena i jego współpracowników w Al-Kaidzie”.

To nie była tania praca. Zwrócił uwagę, że straty wyniosły 2461 zabitych amerykańskich żołnierzy i cywilów oraz ponad 20 tys. rannych.

Przeczytaj także: Afgańczycy studiujący w Rzymie szukają pomocy w uratowaniu życia po uwięzieniu w Kabulu

z informacjami od agencji.

agv