20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto 3 produkty, które najlepiej zadbają o Twoje nerki

Oto 3 produkty, które najlepiej zadbają o Twoje nerki

the Nerkaci milczący strażnicy zdrowia, którzy wykonują istotną pracę czystość I Równowaga wewnętrzna Organizm ludzki wymaga szczególnej troski jeśli chodzi o odżywianie.

Według niego Narodowy Instytut Cukrzycy oraz Chorób Trawiennych i NerekNarządy te filtrują co minutę pół szklanki krwi, co podkreśla ich znaczenie w eliminacji odpadów i utrzymaniu właściwej równowagi w organizmie.

Absolwentka żywienia Maria Clara Delucchi z Katedry Nefrologii Wydziału Medycyny, Żywności i Dietetyki Hospital de Clínicas na UBA wskazuje, że gdy nerki nie funkcjonują prawidłowo, mogą wystąpić poważne powikłania, takie jak choroby układu krążenia i przeciążenie krwi . Ciśnienie, anemia, problemy z kośćmi itp.

Przeczytaj także Jak oglądać telewizję cyfrową za darmo, bez Internetu i z telefonu komórkowego? W tym kontekście pojawił się artykuł naukowy zatytułowany „Białko dietetyczne chroniące nerki: jakość czy ilość?” podkreśla znaczenie diety w leczeniu przewlekłej choroby nerek (CKD), uznając ją za najważniejszy czynnik ryzyka śmierci i związanej z nią niepełnosprawności.

Nefrolog Gabriel Lapman, lekarz medycyny, autor książki „Więcej butów, mniej pigułek” ostrzega, że ​​schorzenia takie jak cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi i otyłość mogą negatywnie wpływać na zdrowie nerek, a dieta jest kluczowym elementem zapobiegania i leczenia.

„Zdrowie nerek jest niezbędne, aby zachować zdrowie” – mówi dr Gabriel Lapman, nefrolog i autor książki „Więcej tenisówek, mniej pigułek”. „Często zdarza się, że wiele osób cierpi na chorobę nerek, nawet o tym nie wiedząc”.

Przeczytaj także Tiktoker „El Patrón” dystansuje się od wideo z Xóchitlem Gálvezem: „Nie nadaję się do gier politycznych”, a specjalista ostrzega, że ​​warunki takie jak Cukrzyca typu 2Wysokie ciśnienie krwi i otyłość bezpośrednio wpływają na zdrowie nerek i są zwykle powiązane z dietą.

Zielone liściaste warzywa

podkreśla dr Lapman Dowody naukowe Który wspiera dietę wegetariańską jako optymalną dla promowania zdrowia nerek. W szczególności podkreśla wartość zielonych warzyw liściastych, które są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, a także witamin C, E i K oraz minerałów, takich jak wapń, magnez, potas i żelazo, co czyni je niezbędnymi sojusznikami w profilaktyce choroba nerek. – podaje National Kidney Foundation.

READ  Co wydarzy się w kwietniu tego roku? Niepokojąca przepowiednia niemieckiego mnicha wkrótce się spełni – naucz mnie nauki

Przeczytaj także Jaki poziom wykształcenia ma Ana Maria Lomeli, dziennikarka, która dołączyła do kampanii Sheinbauma?

Posiew

Według Lappmana jednym ze sposobów utrzymania stabilnego poziomu glukozy i zapobiegania chorobom związanym z przewlekłą chorobą nerek (CKD) jest spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, takich jak nasiona. „Zmniejsza śmiertelność ze wszystkich przyczyn. W medycynie wiemy, że ta żywność zmniejsza uszkodzenie nerek, ciśnienie krwi i nadciśnienie, które są objawami związanymi z uszkodzeniem nerek. „

tofu

„Nerki odgrywają kluczową rolę w równoważeniu pH organizmu i eliminacji kwasów. Dlatego żywność wspierająca ten proces, taka jak tofu, może zapewnić znaczne korzyści” – wyjaśnia Delucchi. Dodaje, że w przeciwieństwie do białek pochodzenia zwierzęcego, białka roślinne mogą pomóc w poprawie pH organizmu, zapobiegając szkodliwemu dla zdrowia zakwaszeniu.

Będziesz także zainteresowany:

Jakie są wymagania dotyczące przetwarzania wiz kanadyjskich?

Według ekspertów weterynarii plusy i minusy spania w łóżku ze zwierzętami

McDonald's uruchamia promocję hamburgerów Big Mac za 29 pesos: kiedy i gdzie obowiązuje?

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

aosr