8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odmawia podwyżki pensji, żeby więcej spać

  • 75% firm ma w swoich planach utrzymania pracowników mieszaną politykę pracy.

  • Według raportu Roberta Waltersa 47% organizacji ponownie oceniło swoje specyfikacje stanowisk.

  • 64% firm w Meksyku planuje również większe inicjatywy wellness na 2023 rok.

Ten początek roku rozpoczął się od trendów pracy ukierunkowanych na inne pokolenie pracowników. milenialsi s Stulecie Nie marzą już o podwyższeniu swoich zarobków bez uprzedniego zażądania systemu opieki psychologicznej i społecznej oraz pracy, który rozpoznaje ich umiejętności i zapewnia im zdrowe środowisko, które dzieli ich czas między pracę a życie osobiste.

według PracujemyWśród najważniejszych lekcji, jakie rok 2022 pozostawił zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, jest miejsce pracy i jego transformacja. Rzeczywiście, 70 procent Meksykanów uważa, że ​​biuro nie jest już pojedynczym miejscem, ale raczej szeregiem przestrzeni i usług, które można dostosować do ich codziennego życia. Elastyczność godzin i środowiska jest priorytetem dla nowych pracowników.

Ponadto, 85% ankietowanych w Ameryce Łacińskiej za szczęście uważa wybór pracy, tj. spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi I osiągnięcie stabilności pracy dzięki elastycznym modelom, z większą swobodą, pewnością siebie i zaangażowaniem.

Oczywiście wynagrodzenie jest nadal głównym czynnikiem wyboru kandydatów do pracy, ale tuż za nim znajduje się zestaw świadczeń lub korzyści im oferowanych oraz plan pracy, w którym widzą równowagę w życiu osobistym i zawodowym.

W tym samym sensie najnowsze badanie przeprowadzone przez wyspecjalizowaną agencję rekrutacyjną Roberta Waltersa dyktować nam pomysły Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę w przemyśle, rozważając zatrudnienie lub utrzymanie kapitału ludzkiego; Mówi nam na przykład, że 72 proc. rozmiary; Praca hybrydowa (75 procent), zwiększone inicjatywy zdrowotne (64 procent), lepsze świadczenia pracownicze (57 procent), lepsza nauka i rozwój (55 procent) oraz przeglądy wynagrodzeń poza regularnymi cyklami (54 procent).

READ  Compañía vende acciones estadounidenses en una tarjeta de Pokémon rara por valor de más de $ 230,000

Millenialsi: Odrzuć podwyżkę za więcej snu

Istnieje wiele przykładów tego trendu na rynku pracy, który pojawia się jako trend wśród nowych pracowników cyfrowych, ale jeden post, jako żart, ironia i anegdota, pokazuje, jak młodzi ludzie są skłonni odrzucić podwyżkę, jeśli to zrobią. Aby poświęcić swój komfort, elastyczność planowania i kontrolowane środowisko pracy.

Wszystko zaczęło się od stanowiska account managera @pracownik, która jest znana z ujawniania wprowadzających w błąd lub nielegalnych ofert pracy w Meksyku oraz z tworzenia społeczności informacji i zaleceń na rzecz praw pracowniczych. Scenariusz był jasny, dali mu dwie ścieżki w firmie, w której pracuje w sposób hybrydowy: Podwyżka za codzienne chodzenie do biura osobiście lub utrzymanie dotychczasowej pensji w formie 100-procentowego home office…

Zaskakujące w tym przypadku nie było to, że wybrano drugą opcję, ale to, że większość komentarzy była wspólnym mianownikiem wśród pokoleniowych użytkowników Twittera, którzy zostawili względy ekonomiczne na drugim planie.

„Ale co zyskuje firma, mając cię osobiście? Firma bardzo dużo oszczędza, pracując zdalnie”, Angry_Coffee_

„I unikaj transportu, pracuj w piżamie, jeśli masz zwierzaka, spędzaj z nim czas, jedz w domu. Ciężko to przeboleć.” Mustafa Hosny O Boże, Amen

„Samo zapewnienie transportu jest jak zwiększenie pensji”, Nerocrata

Podwyżka będzie trafiać do biura każdego dnia, więc tak naprawdę nie jest to podwyżka. Zostanę przy HO na 100%”, Hahahahahahaha

Według danych Krajowego Badania Zawodów i Zatrudnienia (ENOE) przygotowanego przez Narodowy Instytut Statystyki i Geografii (Inżynier), stopa bezrobocia w kraju spadła do 3,1% w kwietniu 2022 r. Podobnie raport podkreśla, że ​​w tym okresieI 57,7 mln osób znalazło pracę, o 2,8 mln więcej niż w kwietniu ubiegłego roku.

READ  Precio del dólar hoy, 7 de octubre de 2021: ¿Cuál es el tipo de cambio para este jueves en México?

Mając to na uwadze, meksykańskie firmy muszą zacząć bardziej słuchać swoich współpracowników i nowych kluczowych członków siły roboczej, ponieważ to oni milenialsi s Stulecie Ci, którzy za kilka lat zdominują sektor siły roboczej i nie bez powodu domagają się lepszych warunków pracy dla nowych potrzeb już w 2023 r., 57 procent firm już rozszerza politykę integracji i świadczenia socjalne w swoich centrach pracy.

Czytaj teraz:

Tesla otwiera oferty pracy w Meksyku, a dwie osoby pracują zdalnie

Oferują do 16 000 pesos za bycie trenerem w LoL, niesamowity wakat

Wakat recepcjonisty bez uprawnień: poniżej minimalnego wynagrodzenia za pracę w księgowości

Głosują na najgorszą ofertę pracy w „Horror Jobs World”