8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xbox i Surface flopują w kwartalnych wynikach Microsoftu

Microsoft właśnie przedstawił swoje kwartalne sprawozdania finansowe, które pokazują a słabość Ogromny w działach sprzętu i rozrywki. Według danych własnych firmy przychody ze sprzedaży urządzeń spadły o ok 40% Podczas gdy w rozrywce przychody z Xbox spadły o 12%.

Czasy nie są dobre dla Microsoftu, który właśnie ogłosił Zwolnienie 10 000 pracowników Na całym świecie giełdy również zgromadziły stratę w wysokości 30% od najwyższych poziomów wszechczasów. Według najnowszych danych podawanych przez firmę, tylko chmura ratuje jej kwartalne rozliczenia, ponieważ w pozostałych działach praktycznie upadła. Popularny obszar „komputerów osobistych” przyniósł 14,9 miliarda przychodów, co oznacza spadek o 16%. Jeśli przejdziemy do szczegółów kont, zauważymy, co następuje:

  • wyprzedaż Licencje na Windowsa 39% spadek.
  • sprzedaż sprzętu, (Powierzchnia głównie) również spada o 39%.
  • strefa rozrywki X-Box Usługi spadły o 12%.
  • Przychody biznesowe związane z Windows i usługami w chmurze spadły o 3%.

Tylko w tym obszarze poprawiła się sprzedaż usług poprzez reklamę i pozyskiwanie ruchu, które wzrosły o 10%. Przychody portalu społecznościowego LinkedIN również wzrosły o 10%, mimo że pojawia się coraz więcej skarg na jego pracę i wysoki poziom SPAMU.

Chmura ratuje meble

Obszar Productivity and Business Operations wyniósł 17 000 milionów USD, co stanowi wzrost o 7%. W tym segmencie wyróżniają się przede wszystkim przychody z Business Office Products i Dynamics Cloud, które wzrosły o 13%. Z kolei przychody w inteligentnej chmurze (Azure) wzrosły o 18%, przekraczając 21 000 mln, i to właśnie dostają akcjonariusze, którzy podkręcili wartość na zamknięciu rynku. Krótko mówiąc, Microsoft ma się dobrze dzięki chmurze, ale w pozostałych działach zaczyna cierpieć z powodu niezdolności do poprawy przychodów w porównaniu z poprzednimi kwartałami. Rynek wynagrodził też zdecydowane zaangażowanie Microsoftu w sztuczną inteligencję, ogłaszając inwestycję 10 miliardów dolarów w firmę odpowiedzialną za czat GPT.

READ  Japón ha detenido otro gran lote de vacunas modernas y ya hay más de 2,6 millones de dosis en el estante

Na konferencji spółki dyrektor finansowy podkreślił, że w czasie pandemii wielu klientów kupowało komputery, ale od tego czasu konsumpcja wyhamowała. Zdał sobie również sprawę, że w grudniu ubiegłego roku zauważyli spadek wzrostu.