16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nie załamuj się!  To jest klucz do przygotowania idealnego ryżu

Nie załamuj się! To jest klucz do przygotowania idealnego ryżu

Ze względu na niski koszt, wartość odżywczą i wszechstronność, Ryż to jedno z ulubionych zbóż na stołach całego świata.. Jest nie tylko podstawą pożywienia w wielu krajach azjatyckich, ale jest niezbędnym dodatkiem w tradycyjnej kuchni meksykańskiej.

Ale, Sprawienie, aby nie kleiło się ani nie sprężynowało, jest nie lada wyzwaniem dla zdecydowanej większości ludzi Chociaż z pokolenia na pokolenie przekazywanych jest dziesiątki wskazówek, jak tego uniknąć, istnieje naukowe wyjaśnienie – i rozwiązanie – tego problemu.

Ryż jest podstawą tradycji gastronomicznych w wielu miejscach. Obraz: Piksele

Zdobądź ziarno ryżu

Uważana jest za podstawę pożywienia kilkudziesięciu narodów na całym świecie. Ryż jest drugim najczęściej uprawianym zbożem na świecie.I pojawia się dopiero po kukurydzy, która jest podstawą pożywienia w Ameryce, zwłaszcza w Meksyku.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym ziarnie ryżu znajdują się trzy podstawowe składniki: Węglowodany, białka i bardzo mała ilość tłuszczu. Wśród skrobi znajdują się dwie klasy: amylaza i amylopektyna, które są kluczem do zrozumienia, który ryż ma tendencję do największego puchnięcia lub sklejania.

Różne rodzaje ryżu zawierają różne stężenia skrobi. Obraz: Piksele

Kolejną ważną kwestią jest obróbka. po zbiorach, Ryż przechodzi przez mechanizmy, które w większości przypadków pozwalają na usunięcie łuskiCo powoduje, że ziarna zderzają się z kamieniami, aby usunąć otręby. Jednakże działanie mechaniczne powoduje również rozluźnienie niektórych ziaren, pozostawiając drobne ślady skrobi, co również ma wpływ na gotowanie.

Arborio, czyli kleisty ryż do sushi, ma zwykle więcej amylopektynyCo sprawia, że ​​jest lepki. Inne rodzaje ryżu, takie jak ryż dziki lub cały, mają więcej otrębów, dzięki czemu mniej się sklejają, chociaż gotowanie zajmuje więcej czasu.

Przetwarzanie ryżu polega na usunięciu łuski i otrębów pokrywających nasiona. Obraz: Piksele

Jak ugotować ryż, żeby się nie łuszczył i nie sklejał?

Podstawowa wskazówka, dzięki której ryż Cię nie pokona Jest płuczony przed gotowaniemRobiąc to, chcesz pozbyć się nadmiaru skrobi, która może powodować sklejanie się ciasta.

READ  Poszedł do Walmartu i był bardzo zaskoczony, gdy znalazł swoje zdjęcia

Idealny sposób na zrobienie tego Polega na pierwszym płukaniu gorącą wodą, a następnie kontynuowaniu zimnej wody aż płyn stanie się całkowicie przezroczysty, upewniając się, że całkowicie wyeliminowano wolne skrobie.

Różne rodzaje ryżu należy płukać na różne sposoby. Obraz: Piksele

Kluczowa jest także proporcja wody do gotowania ziaren. Zwykle tak jest Dwie ilości wody na każdy buszel ryżuchoć mogą się one różnić, dlatego najlepiej zapoznać się z instrukcją na opakowaniu.

Na koniec smażymy na dużym ogniu do momentu odparowania nadmiaru wody, po czym na koniec zmniejszamy temperaturę do średniej Przed podaniem ryż należy pozostawić na co najmniej pięć minutto niezbędne procedury, aby Twoje dania były idealne.