18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nicolas Maduro jest w Meksyku na szczycie CELAC

Prezydent Wenezueli, Nicolas MaduroPrzybył w ostatniej chwili, aby Meksyk Aby wziąć udział w sobotę w Szósty Szczyt Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) w Pałacu Narodowym, gdzie powiedział, że przedstawi propozycje, które studiował podczas swojej podróży do kraju.

Przedstawiamy prawdę Wenezueli, prawdę Bolivara, prawdę wyzwolicieli i prawdę Chaveza. CELAC jest naszym sposobem, widzieliśmy jego ścieżkę i fundament, a teraz jego ponowne uruchomienie. Maduro powiedział, zanim dotarł do AICM, że LAC jest ponad wszelkimi problemami, wszelkimi różnicami, dla związku wszystko, poza związkiem nic, niech żyje Meksyk.

Przybycie prezydenta Wenezueli było zaskakujące, ponieważ zostało potwierdzone Na szczycie będzie reprezentowana wiceprezydent Delcy Rodriguez, który przybył do kraju po południu, a nawet zamieścił na swoim koncie na Twitterze wideo o swoim przybyciu.

Polecamy: Lopez Obrador spotyka się z liderami przed CELAC Summit

„Przybyliśmy do tej błogosławionej ziemi, do tej świętej ziemi z miłością ludu Wenezueli, do naszego narodu meksykańskiego” – powiedział Rodriguez w filmie.

Maduro został przyjęty na Międzynarodowym Lotnisku w Meksyku przez Ministra Spraw Zagranicznych Marcelo Ebrard, który rozmawiał z nim po przyjeździe do kraju.

Dziś wieczorem prezydent Andres Manuel Lopez Obrador wydał obiad dla uczestników szczytu, który oficjalnie rozpocznie się w sobotę 18 września przemówieniem inauguracyjnym, które wygłosi w Pałacu Narodowym.

READ  Pożegnaj Ivanę Trump

Skorzystaj z posiadania liderów, Lopez Obrador odbył dziś po południu różne spotkania dwustronne.

Czym jest program szczytu CELAC?

Działania szczytu oficjalnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę, a oto program:

  • Głowy państw i przedstawiciele przybywają do Pałacu Narodowego
  • oficjalne zdjęcie
  • Przemówienie inauguracyjne prezydenta Lopeza Obradora
  • Posty uczestników szczytu
  • Przyjęcie deklaracji politycznej
  • Zobacz regionalny plan szczepionek i leków
  • Podpisanie umowy założycielskiej Agencji Kosmicznej Ameryki Łacińskiej i Karaibów

Gdzie śledzić szczyt CELAC?

W najbliższą sobotę, 18 września rano, działania na szczycie i W Excelsior będziemy mieli specjalny zasięg Nie przegap więc żadnych szczegółów spotkania.

Możesz śledzić VI CELAC Summit na żywo Platformy cyfrowe rządu federalnego Od 8:00.

Jak powstała Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów?

Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów została utworzona w celu stworzenia mechanizmu porozumienia politycznego między 33 krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów, umożliwiającego im współpracę w regionie jednym głosem z krajami trzecimi, a także poruszanie ważnych kwestii w agendzie międzynarodowej.

vjcm