19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe amerykańskie badania wykazały, że szczepionka Moderna na COVID przewyższa pod względem skuteczności firmę Pfizer

ten Nowa szczepionka przeciwko koronawirusowi Zapewnia długotrwałą ochronę przed regeneracją lepiej niż Pfizer, podkreśla A W piątek opublikowano nowe badanie NS Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) ze Stanów Zjednoczonych.

badacze z Centrum Kontroli Chorób (CDC) przeanalizowało prawie 3689 dorosłych Ci, którzy byli hospitalizowani z ciężkim koronawirusem między 11 marca a 15 sierpnia 2021 r., czyli okresem przed pojawieniem się wariantu delta włącznie.

Ogólnie 12,9% było w pełni zaszczepionych Moderna, 20,0% Pfizer-BioNTech, a 3,1% Johnson & Johnson.

Przez cały okres szczepionka Moderny była skuteczna w 93% w przypadku hospitalizacji, 88% w przypadku Pfizera, a 68% w przypadku J&J.

Utrata skuteczności wobec hospitalizacji w przypadku Pfizer był szczególnie jasnySpadek z 91% między 14 a 120 dniem po szczepieniu do 77% w ciągu 120 dni po szczepieniu. Natomiast indeks Moderny spadł z 93% do 92% porównując oba okresy.

Badanie obejmowało również oddzielną analizę poziomów różnych typów przeciwciał generowanych przez szczepionki, pobranych od 100 ochotników.

Szczepionka Moderna wytwarzała wyższy poziom przeciwciał w porównaniu do Pfizer i J&J w głównej części Jest to białko, którego wirus używa do atakowania komórek.

Coraz więcej badań wskazuje, że szczepionka Moderny jest lepsza od szczepionki Pfizera, w tym wcześniejsze badanie CDC opublikowało go w zeszłym tygodniu.

Powody nie są do końca jasne, ale może to wynikać z wyższych poziomów dawek – 100 mcg w porównaniu z 30.

Może to być również związane z przerwą w dawkowaniu, na przykład: Podaje się zastrzyki Pfizera W odstępie trzech tygodni, natomiast Modernę podaje się w odstępie czterech tygodni.

ten Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) W piątek odbyło się spotkanie czołowych niezależnych ekspertów, aby zważyć ostatnią trzecią dawkę produktu Pfizer dla populacji ogólnej, nie tylko dla osób z obniżoną odpornością.

Emp