8 grudnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Newton napisał podstawowe prawa fizyki, ale kiedy przybył, miał już wiadomość mówiącą: „Leonardo tu był”.

Newton napisał podstawowe prawa fizyki, ale kiedy przybył, miał już wiadomość mówiącą: „Leonardo tu był”.

Leonardo da Vinci Z biegiem czasu w dużym stopniu poszerza swoją legendę Dzięki jego spuściźnie artystycznej i naukowej Jak geniusz XV wieku, który urodził się w Anciano (Florencja).

Pomimo upływu sześciu wieków. Wiedza jest wciąż odkrywana Co na pierwszy rzut oka może się tak wydawać Poza zasięgiem kogokolwiek w tamtym czasieTak, bez względu na to, jak bardzo jest pracowita.

Według Badanie przeprowadzone przez inżynierów z Caltech, prestiżowego California Institute of Technology, Leonardo rozumie grawitację Wyprzedził swoją epokę o kilka wieków.

Analiza pism Leonarda

Badacze z Caltech przeprowadzili dokładniejsze badania Rękopis Arundelazbiór odręcznych tekstów Leonarda Między 1480 a 1518 rokiemktóra zajmuje się różnymi dyscyplinami naukowymi, w tym matematyką i fizyką.

Manuskrypt ten jest dostępny do wglądu na stronie Z Biblioteki Brytyjskiej, sprawdzonej przez inżynierów Caltech, ujawniono, że Leonardo Zaprojektował i przeprowadził kilka eksperymentów Co pozwoliło mu uzyskać w miarę dokładne pojęcie o naturze grawitacji.

Według techników Leonardo był w stanie to udowodnić podczas swoich testów Grawitacja jest formą przyspieszeniadokładnie wyczuwa cechy zjawisk fizycznych i sięga bardzo daleko pomimo niewielu zasobów, którymi dysponuje.

Choć brakowało mu niezbędnych narzędzi, badacze wskazują, że był to Da Vinci Umożliwia oszacowanie uniwersalnej stałej grawitacji Z 97% dokładnością.

Przed jego czasem

Należy pamiętać, że w tym samym czasie przeprowadzono eksperyment Leonarda Nie było wyrafinowanych narzędzi. Dlatego badacze z Caltech przetestowali swoje rozwiązanie, aby ocenić i wykazać inteligencję Florentczyka.

Da Vinci wpadł na pomysł przesuwania dzbanka z wodą po ścieżce równoległej do ziemi. Powoli wlewaj substancję Pozwoliłoby mu to możliwie najdokładniej odnotować, czy prędkość, z jaką spadał, była stała, czy nie.

READ  „Nankurunaisa” – bronił Ricky Rubio po powrocie do koszykówki

Choć Leonardo nie ujawnił w swoich tekstach materiału użytego w tym eksperymencie, inżynierowie z California Institute of Technology Podejrzewają, że może to być woda lub piasek.. W swoich obserwacjach zwraca jednak uwagę, że odlany materiał nie osiadał ze stałą prędkością, a raczej ulegał przyspieszeniu.

Co więcej, zdał sobie sprawę, że gdy obiekt nie znajduje się pod wpływem eksperymentatora, Nie wystąpiło przyspieszenie poziome. To doprowadziło go do wniosku, że przyspieszenie pionowe wynika z grawitacji.

Trzeba pamiętać o kontekście: Leonardo da Vinci Swoje eksperymenty przeprowadził przed śmiercią w 1519 rokuPodczas gdy Galileo Galilei wniósł znaczący wkład w region w 1604 roku.

Z drugiej strony Newton rozwinął swoją teorię grawitacji między innymi w drugiej połowie XVII wieku i pierwszych trzech dekadach XVIII wieku. Bez wątpienia Da Vinci Był jednym z wielkich umysłów Który zawsze wyprzedzał swoje czasy.