24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Duński sekret szczęścia, który możesz zabrać do domu

Dla Duńczyków jedno i drugie jest słowem Przyjdzie Podobnie jak wszystkie pochodne, są one częścią twojego codziennego słownictwa. To prawie obsesja. Zdrowe, tak. Cóż, właściwie bardzo zdrowe. I ma wiele wspólnego z tym, co się dzieje Twój kraj jest drugim najszczęśliwszym krajem na świecie, Według niego Światowy raport o szczęściu (poprzedzone przez Finlandię).

Co to jest haig?

Przyjdzie Nie ma to dosłownego tłumaczenia, ale będzie czymś w rodzaju poczucia luksusu i absolutnego komfortu. Jeśli zapytamy Duńczyka, co rozumie Przyjdzie, jego interpretacja najprawdopodobniej podpowie nam w niedzielne popołudnie, wtuleni przed kominkiem z gorącą czekoladą. I tak, ma to wiele wspólnego z tym, ale także z tym Stwórz ciepłą i przyjazną atmosferę, która zachęca do relaksu i pozwala uciec od zmartwień, nie zakłócając tych chwil spokoju i relaksu. Możesz także cieszyć się Przyjdzie Kiedy jest zima, nie chodzi tylko o znalezienie szczęścia w domu, ale także o komfort i chwile z rodziną lub przyjaciółmi, które zapraszają do relaksu.

Jak wprowadzić hygge do swojego życia

Hygge jest bardzo osobiste: podczas gdy dla jednostki chodzi o znajdowanie chwil do dzielenia się z innymi, dla innych można to zrobić samemu. W ten sam sposób nie chodzi też o pogodę, chociaż to jesień i zima to czas, kiedy ta ciepła i przytulna atmosfera w domu naturalnie występuje.

Aby znaleźć ten sekret szczęścia, kluczem jest zacząć Znajdź chwile dla siebie, zadbaj o siebie i zrelaksuj się poza codziennymi obowiązkami. Zacznij od ich znalezienia Małe chwile luksusu dla Ciebie. Tak, możesz być wydajny przez cały dzień, ale poświęć trochę czasu na zadbanie o siebie i dobre samopoczucie.

Innym kluczem do tego konkretnego ruchu jest bZnajdź chwile, którymi możesz podzielić się z przyjaciółmi i rodziną. Duńczycy uwielbiają spotykać się w domu, czy to na grilla, do kina, czy po prostu do zabawy z przyjaciółmi. Nie rób z tego imprezy ze wszystkimi znajomymi. Ważną rzeczą jest tworzenie Kameralne spotkania Gdzie rozmowy nie nadepną na siebie i wszyscy są zaangażowani.

READ  Rosa Pallister profesor historii nauki: „Wiemy, że odpowiednie warunki mieszkaniowe lub wyżywienie są również ważne dla poprawy zdrowia” | Nauki

Poza tym jest to ważne Unikaj rozmów, które mogą przerwać ten stan relaksu. Lepiej więc unikać kontrowersyjnych rozmów czy rozmów o polityce. Ważna jest też rozmowa o pracy, codziennym stresie czy pośpiechu. Kolejna rekomendacja? W chwilach, gdy szukasz pigułek szczęścia, najlepiej odłączyć się od technologii. Więc wyłącz telefon komórkowy, tablet lub telewizor…

Pamiętaj o złożeniu Przyjdzie Chodzi o to, aby zwolnić i cieszyć się szczęściem ukrytym w małych rzeczach.

Filozofia hygge rozwijana jest również w kuchni. Jeśli masz w domu gości, poproś ich o pomoc w przygotowaniu menu. W tym pokoju zwykle dzieją się najlepsze chwile, kiedy jesteśmy spokojni i cieszymy się najlepszym towarzystwem i dobrym winem. I oczywiście w salonie. Gra planszowa, zabawy z najmłodszymi… Kluczem jest relaks i cieszenie się chwilą z tymi, których kochasz najbardziej.

Jak praktykujecie filozofię Hygge w swoim domu?

Oprócz wszystkiego, o czym już wspomnieliśmy, możesz dostosować swój dom do tych chwil hygge, czy to sam, czy w towarzystwie.

  • Przytulny kącik: Musisz znaleźć swoje miejsce bardziej hyggekrog (Patrz poniżej w glosariuszu Przyjdzie). Może to być kanapa z wygodnymi poduszkami i kocem, ulubiony fotel z podnóżkiem, a nawet kącik przy oknie w kuchni lub salonie.
  • Przynieś starą zastawę stołową lub zestaw do herbaty Od babci i używaj go na co dzień lub gdy twoi przyjaciele idą do domu na kawę. Również Przywróć trochę rodzinnych tradycji. Te tak zwane uczucia hyggeliga pomogą ci zachować związek z twoją przeszłością i obudzą tę słodką nostalgię.
  • Oświetlenie, klucz do otoczenia Przyjdzie: Jeśli dom jest epicentrum akcji PrzyjdzieOświetlenie jest niezbędne do osiągnięcia tego komfortu. Duńczycy spędzają w nim wiele godzin (a ich dni mają mniej godzin dziennych niż my tutaj), więc tutaj tworzą swobodną atmosferę. Świec nie może zabraknąć, tak, muszą być naturalne, bez substancji zapachowych. Zamiast światła ogólnego, aby uzyskać nastrój Przyjdzie Należy umieścić kilka punktów słabego światła (im niższa temperatura światła, tym lepiej).
  • ciepło ognia: Zdecydowana większość duńskich domów ma kominek lub piec opalany drewnem. I to nie dlatego, że nie mają ogrzewania, ale dlatego, że kochają trzask drewna, światło ognia, a przede wszystkim ciepło, które wydzielają. Jeśli nie masz w domu wbudowanego kominka, podobny klimat możesz stworzyć za pomocą biokominka, który nie wymaga instalacji.
  • Zadbaj o tekstylia: On Przyjdzie Rozpieszcza wszystkie zmysły, w tym dotyk. Wybierz miękkie i smaczne tekstylia, takie jak futrzane koce, prążkowane lub plecione poduszki z polaru oraz dzianiny lub tkaniny wełniane. Chociaż nigdy nie zawodzi, dozwolone są również nadruki, takie jak zwykłe kraty lub tartany, które oddają atmosferę chaty w górach.
  • Stwórz własną miejską dżunglę: Choć przyroda w Danii praktycznie znika zimą pod śniegiem, Duńczycy potrzebują być blisko natury. Dlatego w domu nie może zabraknąć zielonych roślin, dużo zielonych roślin!
  • Dodaj ciepła drewnem: Włączamy go do mebli, ozdób i wszelkiego rodzaju dekoracji, ale w najczystszej postaci. Naturalne materiały są świetnymi sprzymierzeńcami w tworzeniu najlepszych wnętrz Przyjdzie.

Na koniec nie zapomnij docenić tych chwil Przyjdzie Bardzo specjalny. Na przykład popołudnie z przyjaciółmi na werandzie, relaks i śmiech to chwila Przyjdzie. I tak, może zawierać coś z Uważnośćoraz na podstawie wolne życieAle przede wszystkim chodzi o cieszenie się tymi małymi chwilami szczęścia i cieszeniem się tu i teraz. I zwróć na nie uwagę.

READ  Potwierdzenie przewlekłego przebiegu chłoniaka skóry w Portoryko

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co publikujemy na stronie www.elmueble.com, zapisz się do naszego newslettera.