19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nastolatek hospitalizowany z powodu uzależnienia od Fortnite. Jest to pierwszy odnotowany przypadek kliniczny

Wiele już powiedziano o uzależnieniu gra wideo Jeśli, jak wszystko inne, był narażony na wiele młodych ludzi i dzieci, to niedawno przedstawiono pierwszy na świecie przypadek kliniczny, od młody człowiek w szpitalu z powodu uzależnienia gra wideo.

To nieletni Hiszpan, który był hospitalizowany przez dwa miesiące z powodu poważnego uzależnienia od niego Gra wideo FortnitePo tym, jak u nastolatka rozwinie się zaburzenie zachowania, które prowadzi do izolacji w domu lub odrzuceniainterakcje społeczne.

Wiadomość przyszła po tym, jak zespół w szpital z miasta Castellón, Hiszpania, gdzie nastolatek był hospitalizowany, opublikuje sprawę, jedyny przypadek na świecie w tej chwili.

Według raportu małoletni był: w szpitalu Po tym, jak rozwinął serię poważnych objawów uzależnienia behawioralnego Gra wideo Fortnite, która obejmowała izolację w domu, odmowę interakcji społecznych z odmową pójścia do służby zdrowia, uporczywą nieelastyczność osobistą, małą troskę o otoczenie i bycie wysoce selektywnym w swoich gustach. I z restrykcyjnymi działaniami.

Podobnie młody człowiek przedstawił zmiany w wykonywaniu podstawowych czynności w życiu codziennym, w przyjmowaniu przepisanego leczenia na oddziale dziennym oraz w rytmie snu, według leczącego go zespołu medycznego.

typowy student

„Był nieletni i miał bardzo wysokie wyniki w nauce. Rodzina zauważyła od początku roku większe wagarowanie w szkoleLekarze wyjaśnili.

Po ocenie specjaliści stwierdzili, że uzależnienie od gier wideo rekompensuje skrajne cierpienie spowodowane utratą członka rodziny i niepokój spowodowany zwiększonym poziomem popytu w kontekście edukacyjnym.

Zdaniem specjalistów uogólnienie wykorzystania nowych technologii w życiu codziennym i w czasie wolnym zwróciło uwagę na potencjalne wady niewłaściwego korzystania z gier wideo oraz potrzebę specjalistycznego leczenia osób z objawami uzależnienia behawioralnego.

Pokonaj uzależnienie od Fortnite

Nieletni był leczony z intensywnym wysiłkiem zarówno z młodym mężczyzną, jak i jego rodziną, a wyniki wykazały znaczny spadek korzystania z ekranu (w pierwszym etapie po Leczenie szpitalne z superwizją i tylko komunikacją z rówieśnikami w celu wzmocnienia własnej socjalizacji), a także poprawy funkcjonowania osobistego i społecznego cierpliwy.

Podobnie badacze podkreślili w tytule dwa potencjalnie uzależniające aspekty do dyspozycji: Ustal terminy, aby sprostać wyzwaniom każdego sezonu i nie trać z oczu swoich postępów w grze i osiągaj je platformy Transmisja na żywo, która pokazuje ludzi grających w gry, którzy omawiają swoje strategie.

W rezultacie leczenie, jakie otrzymał młody mężczyzna A multidyscyplinarne podejście Intensywne podejście poznawczo-behawioralne.

„Pracujemy zarówno z pacjentem, jak i jego rodziną, a jednocześnie wdrażamy strategie interwencyjne, takie jak restrukturyzacja poznawcza, rozwój umiejętności interpersonalnych, zarządzanie kryzysowe i ustalanie codziennych wytycznych” – szczegóły raportu.

Pod koniec leczenia pacjent był w stanie zrozumieć „negatywne konsekwencje korzystania z gier wideo” w swoim codziennym życiu. „Pozwolono mu leczyć Opłakiwanie śmierci krewnego I rozumiał, że korzystanie z gry było schronieniem dla jego emocjonalnego dyskomfortu” – skomentowali lekarze.

Specjaliści biorący udział w badaniu ostrzegali przed koniecznością zwracania uwagi na zachowania nieletnich wśród nieletnich, którzy rozpowszechniają używanie gra wideo Wobec „coraz wczesnej dojrzałości w ich konsumpcji”, zwłaszcza ze względu na „brak dojrzałości funkcji poznawczych w okresie Adolescencja”.

Przeczytaj także: Chłopiec szybko rozchodzi się, by poprosić ojca, żeby nie dawał mu brata

READ  Blokady dróg w Paryżu po nocnych zamieszkach wokół reformy emerytalnej