21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jaki jest cel i dlaczego jest tam mała kieszonka na dżinsy

Jaki jest cel i dlaczego jest tam mała kieszonka na dżinsy

Ze wszystkich wielkich pytań ludzkości, na które warto odpowiedzieć Najważniejsze cechy Niewielka przegródka umieszczona w górnej części kieszeni jeansów. Wiele osób wykorzystuje to ukryte miejsce w naszych ubraniach do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak klucze czy rachunki. Pod koniec dnia twoje szanse, że je upuścisz lub ktoś trafi w to miejsce w naszych dżinsach, są dość niskie. ale,Kto wymyślił włożenie tam małej kieszonki i po co?

marka król jeansów, Levi Strauss Pod koniec XIX wieku chaty te nazwano „kombinezon na talię”. W 1879 roku zaczął sprzedawać swoje „dżinsy” z trzema kieszeniami z przodu, jedną po prawej i jedną po lewej, plus tą małą kieszonką i jedną kieszonką na prawym pośladku. Według artykułu autorstwa ’tryb’, to miejsce było do przechowywania i ochrony klasycznych zegarków kieszonkowych, które były tak popularne w tamtym czasie.

„Włożyliśmy małą kieszonkę do 'dżinsów’, aby mogły trzymać zegarek i nie zepsuć go” – twierdzi marka Levi Strauss.

W XIX wieku kowboje nosili swoje zegarki kieszonkowe na łańcuszku do kamizelki”., wyjaśnił tę samą markę co Levi Strauss Poprzez komunikat prasowy. „W ten sposób włożyliśmy małą kieszonkę do 'dżinsów’, aby mogli przechowywać zegarek i go nie zepsuć”. Nie bez powodu te niebieskie spodnie są zwykle nazywane „dżinsami”.

Historyczne odmiany modelu

Marka zdała sobie sprawę, że wiele modnych spodni w tamtych czasach nie miało przegródki do przechowywania tej rzeczy, która zyskiwała na popularności wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej i precyzyjnym pomiarem czasu codziennego. Kolejnym ważnym detalem są metalowe nity, które mocują materiał kieszeni do spodni. W 1901 Levi Strauss dodał piątą kieszeń z tyłu po lewej stronie swoich „dżinsów”, Ale kiedy wybuchła II wojna światowa, postanowił usunąć wszystkie metalowe szpilki, aby zaoszczędzić metal do produkcji broni.

READ  W swoim salonie izraelska babcia powstrzymała terrorystów Hamasu… piosenkami, herbatą i ciastem!

Jednak usuwanie metalowych nitów zostało zakończone w 1966 r. z powodu Klienci skarżyli się na możliwość zarysowania mebli Lub łatwo się nosić, pozostawiając ślad rdzy na spodniach. Inne marki dżinsów naśladują projekt Levi Straussa i wybierają tę małą kieszonkę, mimo że nie mają żadnych zegarków. Intrygującym szczegółem jest to, że kiedy został wycofany, byli to mężczyźni w tym czasie (w tym czasie nie było wielu kobiet noszących spodnie) Wykorzystali to gniazdo do przechowywania zippo lub zapalniczki.