16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To „jedyne rozwiązanie”, które Bill Gates widzi, aby zakończyć pandemię Covid

To „jedyne rozwiązanie”, które Bill Gates widzi, aby zakończyć pandemię Covid

Od początku pandemii koronawirusa, w 2020 r., pole Bill Gates Stał się postacią kontrowersyjną ze względu na jego przewidywania dotyczące tego, co stanie się z wirusem.

Większość świata rozpoczęła wyścig o zdobycie Szczepienia poprzez szczepienia Co według niemieckiego wirusologa Christiana Drostena jest najlepszą alternatywą dla uzyskania długotrwałej odporności. Nie wiadomo jednak, kiedy może to nastąpić.

Co do założyciela Microsoftu, powiedział w raporcie opublikowanym przez Gates Foundation, on i jego była żona Melinda French Gates, że „koniec jeszcze nie nadszedł”.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie napisał: „Jedynym prawdziwym rozwiązaniem tego problemu jest posiadanie fabryk, które mogą wyprodukować wystarczającą ilość szczepionek dla wszystkich w 100 dni. To możliwe”.

Twoje oczekiwania wydają się nieco nierealne. Niedawno Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), powiedział, że wdrożenie szczepionek w Afryce było trudne i że zrealizowano tylko 2% podanych dawek.

Gates przyznaje, że ta sytuacja najbardziej dotyka najbardziej narażonych. „Prawdopodobnie najwolniej się regenerują” – przyznała. Jej raport wskazuje, że 31 milionów ludzi popadło w skrajne ubóstwo. Ze swojej strony oczekuje się, że zatrudnienie kobiet na całym świecie pozostanie o 13 mln miejsc pracy poniżej poziomu z 2019 r.

Ich analiza to potwierdza ożywienie ekonomiczne W różnych krajach działo się to w sposób „nierówny”. Afryka Subsaharyjska, Azja Środkowa, Bliski Wschód i Ameryka Łacińska to regiony, które ostatnio doświadczyły ożywienia.

Czyli przewidujesz, że w 2030 roku utonie w nim 700 milionów ludzi skrajne ubóstwo. To z kolei ma wpływ na większą niż kiedykolwiek lukę edukacyjną.

Raport potwierdza, że ​​szczepionki ratują życie. Opracowanie wielu wysokiej jakości szczepionek w czasie krótszym niż rok również jest bezprecedensowe, a przygotowanie innych chorób zajmuje od 10 do 15 lat.

Przeczytaj także: Bill Gates broni się w sprawach osobistych, które sprawiły, że stał się przedmiotem kontrowersji

READ  Śmierć pacjenta, który otrzymał pierwszy genetycznie zmodyfikowany przeszczep nerki świni

Gates i Melinda opowiadają się za zarządzaniem i produkcją szczepionek, aby odejść od koncentracji w krajach o wysokich dochodach w kierunku krajów o niższych dochodach.

Ze swojej strony, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego, Środowiska i Zmian Klimatu Światowej Organizacji Zdrowia, Maria Neira, powiedziała hiszpańskiej stacji radiowej „RAC1”. kryzys zdrowotny Można ją kontrolować w marcu 2022 r., pod warunkiem uzyskania szczepień w krajach o niskim zasięgu szczepień.

var / rCR