25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA rozpoczyna misję symulacji satelity Marsa

Opublikowany:

3 października 2021 05:02 GMT

Misja, która potrwa 45 dni, odbędzie się w specjalnym ziemskim habitacie, gdzie będą imitowane warunki izolacji i odosobnienia oraz cechy prawdziwych misji.

NASA początek W zeszły piątek jego nowa misja analogowa odbędzie się w specjalnym ziemskim habitacie, znanym jako Human Exploration Research Analog (HERA, od angielskiego akronimu), gdzie czterech członków załogi będzie mieszkać i pracować razem, symulując lot kosmiczny na jeden z księżyców Marsa. Fobos.

Misja, która będzie kontynuowana 45 dni Do 15 listopada odbędzie się w Johnson Space Center w Houston (USA), gdzie znajduje się HERA, gdzie będą przebywać uczestnicy i symulować warunki izolacji i odosobnienia, charakterystyczne dla prawdziwych misji.

W miarę postępu podróży załoga będzie cierpieć opóźnienie połączenia z ich koordynatorami, co może trwać do 5 minut po dotarciu do Phobos. Według szacunków NASA takie opóźnienia zmuszą załogę do komunikacji w sposób, który zmniejszy ich wpływ na ich działania i da im wystarczającą autonomię do przeprowadzenia misji.

Wśród uczestników było czterech Amerykanów, w tym Lauren Cornell, inżynier biomedyczny z US Air Force. Monique Garcia, inżynier ds. czynnika ludzkiego w firmie MITER; Christopher Roberts, inżynier projektu NASA; Madeline Willis, ekolog drobnoustrojów z Montana State University-Bozeman. Dodatkowo misja NASA ma dwóch zastępczych członków załogi, w tym Justina Lawrence’a, naukowca planetarnego i Bo Wanga, kierownika inżynierii Boeinga.

Misja analogowa oznacza początek szóstej kampanii HERA, po której nastąpią trzy dodatkowe misje mające na celu przygotowanie ludzi do eksploracji Księżyca, wyprawy na platformę orbitalną Gateway Lunar i długotrwałe misje na Marsa.