19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czas skupić się na dobrym samopoczuciu pracowników

Autor: Gabriella Melara – Magazyn E&N

Międzynarodowa Organizacja Pracy i Światowa Organizacja Zdrowia ustawiły swoje ostrzeżenia do granic możliwości, ponieważ w ostatnich latach Wśród pracowników wzrosło ryzyko wystąpienia incydentu naczyniowo-mózgowego (+35%) oraz prawdopodobieństwo zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca (+17%).

Większość odnotowanych zgonów z powodu tych chorób dotyczy osób w wieku od 45 do 74 lat. Podobnie wskazuje się, że skutki zmęczenia pracą utrzymują się przez całe życie.

Powody, według wspólnych badań, sugerują, że jest to spowodowane nadmiernym obciążeniem pracą, zwiększonymi godzinami pracy – w niektórych przypadkach do 55 godzin tygodniowo lub więcej – oraz poziomem stresu doświadczanym przez niektóre branże.

jako dane, Tylko w 2016 roku około 398 000 pracowników zmarło z powodu udaru mózgu i około 347 000 z powodu chorób związanych z niewydolnością serca.

Liczby zostały pobrane przed 2020 rokiem, rokiem naznaczonym wprowadzeniem pracy zdalnej w wyniku Ograniczenia nałożone przez pandemię COVID-19, pokazuje, że konieczne jest podjęcie działań, a do tego rządy muszą wypracować środki, które chronią pracowników, a interes organizacji musi rosnąć w dbaniu o swoje elementy.

„Nadszedł czas, aby wszystkie rządy, pracownicy i pracownicy wreszcie zdali sobie sprawę, że długie godziny pracy mogą powodować przedwczesne zgony” – mówi. Maria Neira, Dyrektor ds. Zdrowia w Światowej Organizacji Zdrowia, w chwili prezentacji badania przeprowadzonego przez oba podmioty, które jako punkt odniesienia przyjęły publikacje z różnych organizacji.

Globalne badanie grupy OTRS (Open Source Ticket Requisition System) wykazało, że w ubiegłym roku (2020) prawie jedna czwarta respondentów ostrzegała przed ciągłym ryzykiem pracy w nadgodzinach w biurze domowym.

„Widać to z powodu ciągłego korzystania z wirtualnych spotkań, trudności z separacją cyfrową ze względu na aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, które zapewniają poczucie wiecznej dostępności i, do pewnego stopnia, postrzeganie czasu, który można zmienić ze względu na brak zmian w krajobrazie, to wszystko się zgadza.” Eddie Zamorano, Meksykanin, aktywista i pracownik stara się umieścić te kwestie na porządku dziennym.

READ  EM, unikanie nasycenia poprawia rokowanie

Można sądzić, że w chwili obecnej stres w pracy został zmniejszony dzięki sposobowi pracy w domu, jednak od czasu eskalacji tego procederu odnotowano więcej przypadków syndromu „wypalenia”, który według Światowego Zdrowia Organizacja, wiąże się z wypaleniem spowodowanym przewlekłym stresem w miejscu pracy, który nie został skutecznie opanowany.

Możliwość korporacyjna

Jest to jednak idealny czas dla firm, szczególnie tych z Ameryki Środkowej, aby potwierdzić swoje zaangażowanie na rzecz swoich współpracowników i promować inicjatywy, które koncentrują się na fizycznym i psychicznym dobrym samopoczuciu ich i ich rodzin, prowadząc do lepszych wyników. osiągać cele.

Dlaczego firmy powinny być objęte tymi tematami? „Dobre odżywianie i zdrowie mogą stymulować samoocenę, kreatywność i energię do wydajności, a wszystko to koncentruje się na osiągnięciu korporacyjnych celów biznesowych i pracowniczych” Enzo Bizzaro, członek zarządu FUNDEMÁS, który skupia organizacje biznesowe skupione na odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonym rozwoju w Salwadorze.

Według danych Światowego Programu Żywnościowego (WFP) i Komisji Gospodarczej ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (ECLAC), w Salwadorze w 2017 r. na leczenie chorób związanych z niedożywieniem wypłacono 2,5 miliarda dolarów, co stanowi ponad 10% PKB. bez formy, Straty wydajności o 1,730 mln USD.

W tym samym roku odnotowano 4,5 miliona dni nieobecności, wszystkie związane z chorobami związanymi z nadwagą, otyłością, cukrzycą i wysokim ciśnieniem krwi.

Krajowe dane dotyczące otyłości są alarmujące, około 60% dorosłych w Salwadorze, między kobietami a mężczyznami, jest obecnie otyłych. Dotyka przede wszystkim kobiet” – podkreśla Elia Martinez, technik w Dziale Żywienia Światowego Programu Żywnościowego w Salwadorze.

Od 2021 r. do globalnego ruchu dołączają salwadorskie firmy Podnoszenie poziomu żywienia Który ma być wyspecjalizowaną platformą wspierającą różne firmy na całym świecie, które aktywnie uczestniczą w wysiłkach kraju na rzecz walki z niedożywieniem.

Sieć sektora prywatnego na rzecz żywienia, pierwsza grupa w regionie, która przyłączyła się do tej inicjatywy, powstała z potrzeby wspólnego wysiłku państwa, społeczeństwa obywatelskiego, sektora prywatnego, środowisk akademickich, darczyńców i agencji międzynarodowych w celu walki z niedożywieniem we wszystkich jego formach .

READ  Statusy nie są tworzone ani przekształcane, zmienia się jedynie okres sześcioletni

Ponadto inicjatywa ta przyczyni się do ułatwienia transformacji salwadorskiej diety, przyczyniając się do dostępności, dostępności i przystępności cenowej bezpiecznej, zróżnicowanej i pożywnej żywności dla wszystkich.

W Kostaryce College of Nutritional Professionals promuje PRONUTRI, inicjatywę mającą na celu poprawę stylu życia pracowników i ich bliskich.

„Wysiłek między współpracownikiem a organizacją stanowi idealne połączenie, ponieważ pracują szczęśliwie, z pasją i w dobrym zdrowiu” – powiedziała Jessica Berocal, zarejestrowana dietetyk z Kostaryki.

„Myślę, że w przypadku COVID-19 wzmocnienie układu odpornościowego stało się koniecznością numer jeden, ludzie zastanawiają się, jak ćwiczyć” Z Karolem Delgado, który promuje Pronutri.

Pozuelo to firma certyfikowana do prowadzenia działalności na rzecz zdrowia ponad 1200 pracowników. Należą do nich: zakładanie poradni żywieniowych, rozmawianie o znaczeniu dobrego odżywiania oraz zajęcia twarzą w twarz lub wirtualne, które zachęcają do ćwiczeń zespołowych.

Ze swojej strony, w Nestlé w Panamie wdrożyło inicjatywę, w ramach której pracownicy są uczeni i motywowani do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz stosowania go w swoim środowisku pracy i środowisku rodzinnym. Celem tej globalnej strategii zdrowia i dobrego samopoczucia jest, aby każdy pracownik stał się ambasadorem podstawowych filarów Nestlé: odżywiania, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dzięki temu firma została uznana za jedną z najatrakcyjniejszych do pracy firm w kraju.

Zalety przynależności do sieci sektora prywatnego na korzyść FUNDEMÁS

1- Doradztwo w zakresie innowacji produktów i usług oraz rozwoju biznesu w zakresie żywienia z lokalną i międzynarodową pomocą techniczną

2- Wsparcie między innymi sieciami ruchu Scaling Up NutritionGlobalne partnerstwa z międzynarodowymi firmami i globalnymi dostawcami wsparcia

3- Dostęp do globalnych platform komunikacyjnych z głównymi firmami członkowskimi sieci i międzynarodowej pozycji poprzez bycie częścią globalnej sieci firm wspierających odżywianie i rozwój oraz pracujących ramię w ramię ze Światowym Programem Żywnościowym w walce z głodem.

Hydrollagen jako partner życiowy

W wieku produkcyjnym hydrolizowany kolagen może być dobrym towarzyszem.

READ  Czym jest sztuczny satelita opracowany przez Chiny i jaki jest jego cel?

Od 25 roku życia nasz organizm zaczyna tracić 1% kolagenu rocznie, co może powodować erozję mięśni i chrząstek, powodując brak ruchu i elastyczności, bóle stawów, zmarszczki i zwiotczenie skóry.

Polecany jest osobom, które chcą zachować zdrowie stawów, ścięgien, kości, chrząstek i skóry. Zauważyli, że jest to szczególnie dla tych, którzy ćwiczą i starają się utrzymać stały ruch, ponieważ poprawia regenerację mięśni i elastyczność”.

Co to jest hydrolagen?

Jest to proszek białkowy, który promuje zdrowie stawów. 10g Hydrolizowanego Kolagenu o Smaku Pomarańczowym, Bez Cukru.

Oprócz przyjmowania tego suplementu zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia i regularne ćwiczenia.