29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najświeższe wiadomości i wiadomości na żywo o pożarach w Maui na Hawajach

Najświeższe wiadomości i wiadomości na żywo o pożarach w Maui na Hawajach

Podróżni pędzą na Hawaje pośród szalejących pożarów

Ludzie czekają na poboczu drogi, aby wrócić na Zachodnie Maui po pożarach wywołanych przez silne wiatry, które zniszczyły znaczną część historycznego miasta Lahaina w Kahului na Hawajach, 9 sierpnia 2023 r. (Źródło: Marco Garcia/Reuters)

Niszczycielskie pożary na Hawajach, wraz z ogromnymi lukami komunikacyjnymi spowodowanymi zakłóceniami w usługach, sprawiły, że wielu podróżnych ma trudności z opuszczeniem mocno dotkniętego Maui lub zmianą harmonogramu podróży w zawieszeniu.

Urzędnicy państwowi współpracują z hotelami i lokalnymi liniami lotniczymi, próbując ewakuować turystów z Maui na inną wyspę, powiedziała w środę rano wicegubernator Hawajów Sylvia Locke. Ale awaria łączności utrudniła dotarcie do całego świata.

Lotnisko Kahului na Maui jest otwarte – poinformował Departament Transportu Hawajów na platformie mediów społecznościowych X, wcześniej znanej jako Twitter. HDOT zaapelował o cierpliwość na lotnisku, a także podał szczegółowe informacje na temat dojazdu na lotnisko trasą okrężną.

Ed Sneven, dyrektor Departamentu Transportu Stanu Hawajów, powiedział w środę na konferencji prasowej, że odradza się podróże na Maui, które nie są niezbędne.

Konsultant ds. podróży Jim Bendt powiedział, że Pique Travel Design doradza klientom podróżującym na Maui w nadchodzącym tygodniu, aby zmienili harmonogram lotów, aby „odciążyć lokalną infrastrukturę”.

Powiedział, że Pique Travel będzie współpracować ze swoimi partnerami na wyspie, aby znieść lub obniżyć opłaty za anulowanie i zmianę.

Linie Hawaiian Airlines, Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines i United Airlines oferują zwolnienia z podróży na Maui, które umożliwiają pasażerom zmianę planów bez kary.

„Pasażerowie, którzy nie mają pilnych pytań dotyczących lotu, są zachęcani do oddzwonienia później, abyśmy mogli pomóc osobom w nagłych potrzebach” – napisał Hawaiian Airlines na platformie społecznościowej X, znanej wcześniej jako Twitter. Linia lotnicza wezwała pasażerów do sprawdzenia statusu swoich lotów przed udaniem się na lotnisko.

READ  Napad złości za wszystkim

Bendt powiedział, że podróżni, którzy planują odwiedzić inne wyspy niż Maui, nie będą musieli zmieniać swoich planów.

„Hotele i loty działają normalnie” – powiedział.

Jeśli chodzi o przyszłość podróży na Maui, będzie musiał poczekać.

mówi Scott Keyes, założyciel serwisu podróżniczego Going.com.

Keyes powiedział, że „nie ma żadnych dodatkowych korzyści z anulowania lotu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, w przeciwieństwie do kilkudniowego”.