22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nadmierne humanizowanie zwierząt domowych może mieć wpływ na ich dobrostan

Nadmierne humanizowanie zwierząt domowych może mieć wpływ na ich dobrostan

Madryt. – Nadmierna humanizacja zwierząt domowych w społeczeństwie, które w coraz większym stopniu traktuje je jak członków rodziny, może prowadzić do „praktyk, które nie szanują ich integralności fizycznej i psychicznej” ze względu na tendencję do „zapominania o ich naturalnych potrzebach i zachowaniach”. „Ponieważ w końcu są zwierzętami.

Tak ostrzegła Andrea Milla, rzeczniczka francuskiej platformy „Lend Me Your Dog”, EFE, która ma już 70 000 użytkowników w Hiszpanii i „ułatwia korzystanie z systemu wspólnej opieki pomiędzy właścicielami, którzy potrzebują pomocy ze swoim psem, a osobami, które chcą poznać psy. ”, Aby ktoś, kto nie ma zwierzaka, mógł „doświadczyć odpowiedzialności za posiadanie zwierzaka” przed podjęciem zobowiązania na pełen etat.

W ten sposób wolontariusze mogą dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak właściwie postępować ze zwierzęciem, zanim dadzą się ponieść „impulsywnej adopcji” tego, co często błędnie postrzegane jest jako przedmiot, podczas gdy „pies to organizm mający potrzeby i emocje; żyjąca istota.” Przedmiot, który można podarować w prezencie.”

Oddawanie zwierząt

Z najnowszego badania wynika, że ​​pośpiech na początku roku, nawet w taką środę, kiedy obchodzony jest Dzień Świętego Antoniego – patrona zwierząt, przekłada się na rozdawanie zwierząt domowych, które zostały podarowane na Boże Narodzenie. przez Fundację Affinity zebrano ich ponad 288. W 2022 r. w schroniskach w Hiszpanii znalazło się tysiąc psów i kotów.

Dostępność opieki nad zwierzętami jest jednym z powodów porzucenia tej opieki, ale także jej kosztami ekonomicznymi, powiedziała EFE Eva Orten, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie ubezpieczającej zdrowie zwierząt domowych Eva Orten.

Choć w Hiszpanii oficjalnie jest 31 milionów zwierząt domowych, Ortin zwrócił uwagę, że „odsetek zwierząt objętych ubezpieczeniem jest w dalszym ciągu bardzo niski”, dlatego osoba chcąca zaadoptować zwierzaka musi liczyć się z koniecznością inwestycji w tym zakresie.

READ  Gwiezdny i Bobrowy Księżyc; Oto wydarzenia astrologiczne na listopad

Ponadto konieczne jest gromadzenie informacji na temat wszystkich aspektów związanych z ich opieką i zdrowiem, nie tylko schronienia czy pożywienia, ale także „specyficznych potrzeb, takich jak ich rutyna czy choroby”.

W tym sensie Milla stwierdził, że „wzmocnienie publicznego ubezpieczenia zdrowotnego zwierząt domowych byłoby korzystne i ułatwiłoby właścicielom ponoszenie wydatków weterynaryjnych oraz zwiększyłoby odpowiedzialność w opiece nad zwierzętami”, dlatego opowiadał się za utworzeniem rządowego programu, który sprawi, że „te usługi Bardziej dostępne.”

Ustawa o dobrostanie zwierząt

Jeśli chodzi o wpływ wdrożenia nowej ustawy o dobrostanie zwierząt, uznał to za „ważny krok w kierunku ich ochrony”, ponieważ chociaż społeczeństwo hiszpańskie „poczyniło ogromne postępy w zakresie poszanowania zwierząt, nadal stoimy przed wielkimi wyzwaniami”.

Ortin również podkreślił to nowe rozporządzenie jako „postęp” i chociaż „większym celem prawa jest zwalczanie znęcania się i porzucania zwierząt”, przyniosło ono inne korzyści, takie jak „na przykład zniknięcie kategorii zwierząt”. „Potencjalnie niebezpieczny” pies, który skrzywdził niektóre rasy psów. EFEverde

Ksiądz błogosławi psa podczas święta San Antón, patrona zwierząt, obchodzonego w środę w Madrycie. EFE / Fernando Alvarado


Chcesz nam pomóc? Udostępnij nasz cotygodniowy biuletyn #ZrównoważonaPlaneta Z przyjaciółmi i współpracownikami… którzy mogą być zainteresowani.

Jeśli jeszcze go nie otrzymałeś, możesz dołączyć do naszej listy mailingowej tutaj: