3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jakich 15 strategii stosują najszczęśliwsi ludzie na świecie?

Jakich 15 strategii stosują najszczęśliwsi ludzie na świecie?

Według badań tylko 10% naszego szczęścia jest związane ze zdarzeniami zewnętrznymi. Z pozostałego procentu 50% przeznaczymy na nasze uwarunkowania genetyczne, a 40% zależy od działań, które możemy podjąć, aby osiągnąć dobre samopoczucie (Zdjęcie infobae)

the Niebieskie obszary Są to regiony świata, w których zlokalizowany jest duży odsetek ludności StulecieTam ludzie przekraczają oczekiwaną długość życia reszty świata o dziesięciolecia. Są to zakątki planety, gdzie można spotkać osoby powyżej 80. roku życia, a także osoby powyżej 80. roku życia, i jest ich mnóstwo StulatkowieA nawet niektóre Superstulatkowie (Osoby powyżej 110 roku życia), które cieszą się dobrym zdrowiem.

L wskaźniki choroby niedokrwiennej serca i raka Demencja starcza W obszarach niebieskich są one zauważalnie wyższe Mniej niż reszta świata. Dziwne jest to, że obszary te są nie tylko wolne od chorób; Mieszkańcy cieszą się lepszymi wskaźnikami zdrowia psychicznego i szczęścia.

Według badań Dana Buettneradziennikarz śledczy długość życiaproducent, członek Narodowy Geograf, Autor książek, w tym książki, która dała początek serii „Żyć 100 lat: Sekret niebieskich stref”Szczęście mieszkańców tych miejscowości wynika z zespołu wzajemnie powiązanych czynników, które przedstawiamy w formie A „eksmisja”, Prowadzenie zdrowego trybu życia prowadzi do szczęśliwego życia.

Ale,Czym jest szczęście?? „Szczęście jest Poczucie satysfakcji, mniej lub bardziej trwałe Aby człowiek i tylko on doświadczał siebie w swoim życiu wewnętrznym; Opisał to następująco: „Ten subiektywny element nadaje szczęściu ludzi indywidualny charakter”. Informacja Itziar Jimenez z Sewilli, Psycholog zdrowia publicznego w Claritas Psychological Institute, absolwentka psychologii im Uniwersytet Complutense w Madrycietytuł magistra psychologii zdrowia publicznego uzyskany na Papieskim Uniwersytecie Comillas w Madrycie.

W Niebieskich Strefach wskaźniki chorób niedokrwiennych serca, nowotworów i demencji są znacznie niższe niż w pozostałych częściach świata. Jego mieszkańcy cieszą się także lepszym poziomem zdrowia psychicznego (Getty)

Dodał: „Ludzie dokonują procesu oceny, w który zaangażowane są elementy emocjonalne i poznawcze. To może wyjaśniać, że dwie osoby stojące w tej samej sytuacji życiowej mogą Przeżyj to w zupełnie inny sposóbJeden o nieszczęściu, a drugi o najwyższym poziomie szczęścia. Szczęście jest „stanem”; To nie jest „przymiotnik” Lub cecha ludzi; Dzięki temu ma tymczasową stabilność, która może być trwała, ale może też zostać utracona.

konto Dana Buettnera W jednym ze swoich artykułów L Wiadomości CNBC„Podczas zbierania materiałów do mojej książki rozmawiałem z Dana Waitersaktóry był dyrektorem ds. badań w Narodowy Indeks Zdrowia i Dobrego Samopoczucia Do Gallupa Od 2008 roku staramy się odkrywać cechy charakterystyczne tych społeczności. Kelnerzy „Powiedział mi, że prawdziwe szczęście wynika z zestawu wzajemnie powiązanych czynników, których zidentyfikował piętnaście”.

READ  Pewność siebie: asertywne zachowanie sprzyja dobremu samopoczuciu

Który jest Niebieskie obszary Kto zna sekrety szczęścia? To jest o Piękne wzgórzeW Kalifornia; Półwysep NicoyaW Kostaryka; VilcabambaW Ekwador; SardyniaW Włochy; KaukazW Gruzja (W poprzednim związek Radziecki); Hunza W Pakistan I półwysep OkinawaW Japonia.

Buttnera Wymień 15 strategii stosowanych przez mieszkańców Niebieskie obszaryTo czyni nas szczęśliwszymi niż większość ludzi:

Szczęście to uczucie satysfakcji, mniej lub bardziej trwałe, którego człowiek doświadcza osobiście, samotnie, w swoim życiu wewnętrznym (Image infobae)
 1. Dobrze zarządzaj finansami Osobowość i życie na miarę swoich możliwości. Masz dość pieniędzy, żeby robić, co chcesz.
 2. Wyznaczanie celów i ich ciągła realizacja.
 3. Zawsze udawało mi się znaleźć czas Na wycieczki lub wakacje z rodziną i przyjaciółmi.
 4. Wykorzystaj swoje mocne strony Aby każdego dnia robić to, co potrafisz najlepiej.
 5. Czujesz się bezpiecznie w swojej społeczności.
 6. Uczysz się czegoś nowego Lub ciekawe na co dzień.
 7. Mieć w swoim życiu osobę, która zachęca Cię do bycia zdrowym.
 8. Jedz zdrową żywność każdego dnia.
 9. Jedz pięć porcji owoców i warzyw Przynajmniej cztery dni w tygodniu.
 10. Odwiedzaj dentystę przynajmniej raz w roku.
 11. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zdobyli uznanie Aby pomóc ulepszyć miasto lub obszar, w którym mieszkasz.
 12. Zakaz palenia.
 13. Utrzymuj normalną, zdrową wagę.
 14. Ćwicz przez co najmniej 30 minut Przynajmniej trzy dni w tygodniu.
 15. Bądź aktywny i produktywny każdego dnia.
Aby być szczęśliwym, niezbędne jest posiadanie sensu życia i pasji (ilustracja)

Biorąc pod uwagę, że w 2020 r., zdaniem A dochodzenie Opublikowane w SkalpelNa całym świecie obserwuje się wzrost liczby przypadków depresji i lęku, odpowiednio o 27,6% i 25,6%, a eksperci ds. zdrowia psychicznego ostrzegają o znaczeniu „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i dowiedz się, czego mogą Cię nauczyć Niebieskie Strefy.

Zdaniem psychiatry Sonia Lubomirska, Ukończył studia jako wybitny badacz w Uniwersytet Harwardzki i doktorat na Uniwersytecie Stanforda, każdy człowiek na świecie stawia szczęście na pierwszym miejscu swojej listy, gdy pyta go, czego najbardziej pragnie w życiu.

Ekspert stwierdził jednak, że mamy tendencję do szukania szczęścia w niewłaściwych miejscach, ponieważ to, co według nas będzie miało naprawdę duży wpływ na nasze życie, robi tylko niewielką różnicę, ignorując prawdziwe źródła szczęścia i dobrego samopoczucia.

Badaczka wspomniała o tym w swojej książce „Nauka o szczęściu to sprawdzona metoda osiągania dobrego samopoczucia”. Szczęście nie jest związane z odrobiną szczęściatakie jak wygrana na loterii, uzyskanie podwyżki lub znalezienie partnera, którego szukaliśmy.

READ  Wideo: Nowa rosyjska jednostka Prichal rozpoczyna podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Bajkonuru

Tu nie chodzi o akumulację Dobra materialne, osiągnięcia zawodowe czy przyjemne doświadczenia nie są dziełem przypadku. Z przeprowadzonych badań wynika, że ​​tylko 10% szczęścia wiąże się ze zdarzeniami zewnętrznymi.

Najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy potrafią wybaczyć sobie i innym, co pozwala im nie utknąć w bólu i móc iść dalej (ilustracja)

pozostałego procentu 50% będzie zależeć od naszych uwarunkowań genetycznych A oto dobra wiadomość: 40% opiera się na działaniach, które możemy wykonać celowo, co oznacza, że ​​szczęście jest w naszych rękach.

Jak budujemy szczęście? doktor Graciela Moreschilekarz, psychiatra i pisarz, stwierdził L Informacja To jedna z głównych cech szczęśliwych ludzi Być wdzięcznym. „Wdzięczna osoba to taka, która łączy się z tym, co ma, a nie z tym, czego mu brakuje. To jest ważne. Następnie ludzie, którzy są ZabawaI ci, którzy lubią się bawić, i ci, którzy oglądają Przeszkody jako wyzwania Są też szczęśliwsi.

Dodał: „Z drugiej strony ludzie, którzy to mają Media społecznościoweAle nie myl tego z „byciem towarzyskim”. Są ludzie introwertyczni, którzy nie lubią towarzystwa, ale mają więzi emocjonalne i też są szczęśliwi. Wreszcie ludzie, którzy mają po co żyć. To jest bardzo ważne: Pasja i sens. Ludzie, którzy nadają sens temu, co robią, mają klucz do szczęścia.

Z drugiej strony, według psychologa Itziara Jiméneza Sevilli, oto główne cechy szczęśliwych ludzi:

Kochanie siebie jest ważne, aby być szczęśliwym. Pomoże Ci to stawić czoła wyzwaniom, które mogą pojawiać się każdego dnia (ilustracja)
 • Mają dobrą ocenę siebie.
 • Pozwalają sobie na błędy. Litują się nad sobą.
 • Znają i akceptują swoje ograniczeniaNie marnowanie energii na aspekty życia, których nie mogą kontrolować.
 • Potrafią przebaczyć sobie i innymPozwalając im nie utknąć w bólu i iść do przodu.
 • Są wdzięczni sobie i innym.
 • Otaczają się ludźmi, którzy osobiście się do nich przyczyniają.
 • Postawiono realistyczne cele.
 • Inwestują znaczną część swojego czasu, robiąc to, co kochają.
 • Są bardziej związani ze swoją teraźniejszością.
 • Biorą odpowiedzialność za własne życie. Nie obwiniają innych za swoje problemy.
Robienie rzeczy, które kochamy i zamienianie czasu w coś, dla czego warto żyć, to jeden ze składników szczęścia i dobrego samopoczucia (ilustracja)
 • Kierują się nawykami zdrowego stylu życiaNa przykład przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna…
 • Mają świetne poczucie humoru

Psycholog Jiménez Sevilla stwierdził, że środowisko i społeczeństwo, w którym dana osoba żyje, ma również związek ze stopniem postrzeganego dobrostanu w życiu.

„Jeśli połączymy to, co ich łączy Niebieskie obszaryktórego mieszkańcy mają wysoki poziom Dobre samopoczucie psychiczne Możemy stwierdzić, że to środowiska zapewniają Zróżnicowana i pożywna dieta. Miejsce, w którym możesz to zrobić Codzienna aktywność fizyczna; przestrzeń z Niski poziom stresu. Kontakt z naturą I poczucie przynależności do Wspólnota. Wszystkie te elementy pozwolą cieszyć się większym szczęściem wśród jego mieszkańców.

READ  Nie powinniśmy „opuszczać” śniadania – eksperci wyjaśniają, dlaczego

Psycholog Jiménez Sevilla zalecił, co następuje:

 • kochaj siebie, jakbym traktował cię jak naszego najlepszego przyjaciela. Pomoże Ci to stawić czoła wyzwaniom, które mogą pojawiać się każdego dnia.
Kluczem do szczęścia jest skupienie się na teraźniejszości i cieszenie się każdą chwilą z pasją (ilustracja)
 • Traktuj siebie z miłością, Co oznacza użalanie się nad sobą.
 • Wchodź w interakcję z innymi i traktuj ich z czułościąOraz współczucie i szacunek.
 • Przyjmij postawę wdzięczności Wobec siebie i innych.
 • Otaczaj się ludźmi, którzy podzielają nasze wartości Może dostarczać wartości dodatnich.
 • Określ cele i powody do życiaI nadaj sens naszemu życiu. Cele te muszą być realistyczne, w przeciwnym razie mogą stać się głównym źródłem frustracji i głębokiego nieszczęścia.
 • Nawet jeśli mamy cele, skupmy się na teraźniejszości I ciesz się każdą chwilą w całości. Aby wyznaczać realistyczne cele, trzeba żyć w teraźniejszości.
 • Rób to, co kochamyZamień czas w coś, dla czego warto żyć.
Kontakt z naturą i życie w bezpiecznym środowisku z komunikacją społeczną to jedne z podstawowych elementów tworzących szczęście (ilustracja)
 • Rozpoznanie i akceptacja naszych ograniczeń. Nie trać czasu i energii na sytuacje, na które nie mamy wpływu.
 • Bądźmy wobec siebie proaktywniPrzejmowanie świadomej kontroli i odpowiedzialności za własne życie oraz praca nad osiągnięciem realistycznych celów.
 • Realistycznie analizuj sytuacje życiowe, przejmując naszą część odpowiedzialności, jeśli to nastąpi. Nie obwiniaj innych za nasze problemy.Może to pomóc zwiększyć nasze wewnętrzne umiejscowienie kontroli, uniknąć poczucia bezradności, zwiększyć poczucie większej kontroli nad naszym życiem i pozytywnie ocenić nasze wysiłki, zdolności i osobistą odpowiedzialność.
Poczucie humoru to dobry sposób na pokonanie przeszkód i zdrowsze życie psychiczne (informacje o obrazku)
 • Znajdź sytuacje, które nas śmieszą. Humor uwalnia serotoninę i endorfiny, neurochemikalia kojarzone ze szczęściem.
 • Rozpoznaj, kiedy czujemy się o kogoś zazdrośni lub zazdrośnipróbując zidentyfikować źródło tych uczuć, unikać rozpamiętywania dyskomfortu i w ten sposób nadać mu znaczenie oraz przekształcić go w szansę na rozwój.
 • Wybaczamy sobie i innym Za błędy, które popełniono. Nie tkwij w urazie. Ważne jest, aby zrozumieć, że popełnianie błędów jest częścią życia.