22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Metan na Marsie to jedna z największych tajemnic planety, ale nie jedyna, a marsjański tlen również nie podlega zasadom.

Metan na Marsie to jedna z największych tajemnic planety, ale nie jedyna, a marsjański tlen również nie podlega zasadom.

Możliwość pomiaru sezonowych zmian w marsjańskiej atmosferze to coś, czego ludzkość była w stanie dokonać dopiero niedawno. Dzięki danym Wędrująca ciekawośćinformacje o gazach atmosferycznych można uzyskać z krateru Gale, ale wyniki Stanowią problem, na który wciąż nie znamy rozwiązania.

Pojazd ten dotarł na Czerwoną Planetę W sierpniu 2012 rMiał więc wystarczająco dużo czasu na analizę składu powietrza przez cały rok marsjański. Twoje analizy Potwierdzono, że skład Marsa składa się z 95% dwutlenku węgla, 2,6% azotu, 1,9% argonu i 0,16% tlenuAle ta ostatnia liczba wydawała się bez znaczenia.

Na przykład azot i argonPostępuj zgodnie z przewidywalnym wzorem przez cały sezonJego stężenie w kraterze Gale, w którym znajduje się łazik, zmienia się w ciągu roku w zależności od ilości dwutlenku węgla w powietrzu.

Ale, Tlen zachowuje się zupełnie inaczejPonieważ wiosną i latem ilość tlenu w powietrzu może osiągnąć o 30% więcej niż oczekiwano.

Oczywiście w okresie jesienno-zimowym jego poziomy odpowiadają szacunkom naukowców. Co zaskakujące, chociaż stężenie tlenu się zmienia, ten schemat dokładnie powtarza się każdej wiosny; To mówiąc: Jest coś, co sprawia, że ​​wchodzi i wychodzi z atmosfery.

Zrozumienie wzoru

Do tego przypadku Nie ma jasnego wyjaśnienia. Profesor nauk o klimacie i kosmosie na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor Współautor badania Sushil Atreya, który omówił te wyniki, stwierdza, że:Gdy zobaczyliśmy to po raz pierwszy, było niesamowicie.„.

Kolejną rzeczą dla naukowców jest wykluczenie, że ta anomalia była błędem w danych. Postawiono hipotezę, że za uwalnianie tlenu mogą być odpowiedzialne cząsteczki dwutlenku węgla lub wody Potrzebna będzie ponad pięciokrotna ilość wody Dostępne na powierzchni planety, dzięki czemu nadaje się do zamieszkania.

READ  Pulpit Wellbeing Dashboard mierzy samopoczucie podczas podróży służbowych

Na zanik tlenu również nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że rozkłada go promieniowanie słoneczne. Ale, Wymaga to znacznie dłuższych czasów., przez prawie dekadę. W tej chwili, czy dla tego zjawiska, czy dla Zmiany metanu marsjańskiego W dzień i w nocy wciąż brakuje ostatecznych wyjaśnień.