27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nadeszła przyszłość medycyny spersonalizowanej

The Jewish Connection: „Spersonalizowana medycyna przeciw rakowi: to była przyszłość, a teraz jest teraźniejszość”, powiedział niedawno Poczta Jerozolimska Dr Yoav Manaster, dyrektor generalny Progenetics.

Manchester rozmawiać z Poczta O trendach w świecie diagnostyki nowotworów i medycyny spersonalizowanej oraz wpływie pandemii koronawirusa na opiekę onkologiczną.

potomstwoZałożony przez Manchester W 2015 r. wypełniono lukę między standardową medycyną a zaawansowanymi usługami diagnostyki raka, które są obecnie dostępne, wprowadzając te innowacyjne technologie do izraelskich lekarzy i pacjentów.

„Dzisiaj chodzi o to, aby zagłębić się w genomikę guza pojedynczego pacjenta, a nie mówić o statystykach, ale o tym, co można zebrać z genomiki, aby zobaczyć, które terapie mogą działać najlepiej dla danego pacjenta, a czego należy unikać” – powiedział .

jak, potomstwo, reprezentujący ponad 10 amerykańskich firm w IzraelOferuje szeroką gamę badań diagnostycznych dla pacjentów onkologicznych.

„W przypadku pacjentów z rakiem z przerzutami staramy się przesunąć każdy kamień, aby znaleźć mutacje, które napędzają nowotwór i mogą być celem terapii biologicznych lub immunoterapii” – powiedział.

„Lub gdy masz lokalne nowotwory, które się nie rozprzestrzeniły, pytanie może brzmieć, czy należy je leczyć, abyśmy mogli zaoszczędzić wiele niepotrzebnych terapii, lepiej diagnozując agresywność choroby” – dodał.

jak, potomstwo Oferuje testy, takie jak Breast Cancer Index, mające na celu uniknięcie niepotrzebnej terapii hormonalnej, wynik 4K w celu wykluczenia agresywnego raka prostaty i uniknięcia niepotrzebnych biopsji oraz CARIS, kompleksowy test genetyczny do personalizacji leczenia pacjentów z przerzutami.

„Wyobraź sobie pacjentkę, która pięć lat temu miała raka piersi, przeszła operację i ma otrzymać kolejne pięć lat terapii hormonalnej po operacji, która ma wiele skutków ubocznych” – powiedziała. „Mamy test, który może stwierdzić, czy kobieta zareaguje na to leczenie; co zmniejsza o 50% niepotrzebne zabiegi”.

READ  Czy omlet tuczy? Oto, co mówią eksperci żywienia

jak ManchesterTylko 25% pacjentów reaguje na konkretne leczenie raka. „Spersonalizowana medycyna może ci powiedzieć, które zabiegi będą dla ciebie skuteczne, a które nie, dzięki czemu możesz naprawdę dostosować leczenie do każdej osoby”.

Powiedział, że najbardziej zaawansowanym testem jest Sygnatariusz, który monitoruje guzy resztkowe, które mogą pozostać w organizmie po usunięciu guza.

„Guz może nie pojawić się na PET-CT, ale choroba może powrócić, więc pomysł polega na znalezieniu narzędzi do wykrywania i leczenia go na wczesnym etapie” – powiedział.

Chociaż wszystkie te i inne badania pozostają dostępne dla izraelskich pacjentów, Manchester Powiedział, że pandemia koronawirusa miała negatywny wpływ na opiekę onkologiczną.

„Niestety podczas pandemii pacjenci z rakiem mieli mniej wizyt u swoich lekarzy, a wielu z nich było starszych i bało się wirusa” – powiedział. „Więc szacuje się, że wielu pacjentów umrze z powodu braku diagnozy i leczenia, ponieważ zaobserwowaliśmy spadek badań przesiewowych”.

Szacuje, że za dwa do trzech lat świat doświadczy szczytowych szkód spowodowanych niskimi oczekiwaniami.

Powiedział jednak, że dzisiaj wszystko wróciło do normy w zakresie opieki onkologicznej. „Pod koniec dnia ludzie bardziej boją się raka niż koronawirusa”.

Dodał, że pozytywnym skutkiem tej epidemii jest „umocnienie pacjentów”.

„Koncepcja polega na tym, że pacjenci są bardziej zaangażowani, bardziej wykształceni i bardziej kontrolują swoją drogę do leczenia choroby” – powiedział. „Wraz z koronawirusem i całą niepewnością związaną z blokadami i szczepionkami, pacjenci są teraz bardziej zaangażowani w dyskurs – ogólnie w dyskurs medyczny, a w szczególności w zarządzanie swoją chorobą”.

Jednak pomimo ogromnego postępu w medycynie spersonalizowanej, Manchester Powiedział Izrael Przed Tobą jeszcze długa droga, zanim wpadniesz na to pole.

„Medycyna zapobiegawcza to coś, czego wszyscy chcą, ale nikt nie chce płacić, ponieważ nie ma bohaterów” – powiedział. „Medycyna Izrael To jedno z najlepszych urządzeń na świecie, ale jeśli chodzi o diagnostykę onkologiczną, jest ślepy punkt, jeśli chodzi o refundację i korzyści”.

READ  Agencja Bezpieczeństwa Państwa ogłasza szczepienie COVID-19 dla nieletnich w wieku 15-17 lat bez chorób współistniejących

Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o diagnozę, powiedział, że to „niebo na ziemi”, gdzie zdecydowana większość testów diagnostycznych jest refundowana przez ubezpieczenie. „Wszyscy źle mówią o amerykańskim systemie medycznym, ale w tej konkretnej dziedzinie jest on lepszy niż gdziekolwiek indziej na świecie” – dodał.

Wciąż patrzę w przyszłość Manchester Nadal bardzo optymistyczny.

„jest szansa medycyna osobista A testy diagnostyczne to rozwijająca się dziedzina”.

Dodał, że dzisiejsze testy genomiczne mogą przynieść większą dokładność i cyfryzację, a przyszłość tej dziedziny leży w sztucznej inteligencji (AI).

„Kiedy z jednej strony masz wszystkie kompletne dane genomowe, a z drugiej wyniki, przekazujesz te informacje maszynie, aby zobaczyć, które sygnatury genomowe doprowadziły do ​​wyników” – powiedział. „Te z kolei doprowadzą do znacznie lepszych narzędzi diagnostycznych i dokończą rewolucję medycyny spersonalizowanej”.

Powiedział, że przyszłość już puka do drzwi.

Powielanie dozwolone z następującym numerem referencyjnym: © EnlaceJudío