27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak wiarygodne są szybkie testy COVID-19 do wykrywania Omicron?

Ómicron, który szybko się rozprzestrzenia, sprawił, że coraz częściej polegamy na szybkich domowych testach antygenowych, aby dowiedzieć się, czy mamy COVID-19 (EFE / David Arquimbau)

Urząd Regulacji Leków i Szczepionek Stanów Zjednoczonych, lepiej znany pod angielskim akronimem jako Administracja Jedzenia i Leków, ostrzegany w grudniu Autotesty lub szybkie testy antygenowe przeprowadzane w domu w celu wykrycia, czy dana osoba ma COVID-19, mogą być mniej wrażliwe, jeśli mają wariant koronawirusa Omicron. Pomimo nie zgadzania się z innymi zmiennymi budzącymi obawy, agencja regulacyjna stwierdziła, że ​​takie testy Pozostaje użytecznym narzędziem w tym momencie epidemii.

Szybko rozprzestrzeniający się omicron sprawił, że w coraz większym stopniu polegamy na szybkim, domowym teście antygenowym Aby dowiedzieć się, czy mamy COVID-19. Jednak ostatnie badania budzą wątpliwości co do skuteczności testów w wykrywaniu tego wariantu.

Szybkie testy antygenowe mogą wykryć Omicron, ale niektóre badania sugerują, że szybkie testy mogą być mniej czułe na Omicron niż inne warianty. Co to znaczy? Szybkie testy domowe mogą prowadzić do wyników fałszywie ujemnych, zwłaszcza we wczesnych dniach infekcji, kiedy miano wirusa jest mniejsze. Według dziennikarki Sumathi Reddy w notatce z Dziennik Wall Streeti „Wstępne dane z małego badania sugerują, że ludzie mogą być zarażeni, zanim uzyskają pozytywny wynik szybkiego testu”.

Krótko mówiąc, należy wziąć pod uwagę to, że Nie można w pełni polegać na ujemnym wyniku, jeśli ktoś jest testowany we wczesnych dniach zarażenia się COVID-19. Najbezpieczniej jest zrobić test na kilka dni. Ale pozytywny wynik prawie zawsze wskazuje na infekcję.

Autotest antygenu jest bardzo przydatnym narzędziem, ale należy go używać mądrze (Reuters/Patrick Doyle)
Autotest antygenu jest bardzo przydatnym narzędziem, ale należy go używać mądrze (Reuters/Patrick Doyle)

Laboratoria Abbott, co sprawia, że ​​test domowy BinaxNow jest szybki, powiedział, że wykazały to obszerne testy „BinaxNow kontynuuje wykrywanie wariantu Omicron na poziomie wiremii podobnym do wszystkich innych wariantów i oryginalnego szczepu SARS-CoV-2”. Firma powołała się również na ostatnie wstępne badania przeprowadzone przez Brigham and Women’s Hospital i Harvard University, które wykazały wysoką wydajność BinaxNow z Omicronem.

READ  Łazik nagrał wideo helikoptera na Marsie, a obrazy zapewniają „najbardziej szczegółowy widok” samolotu w akcji.

dla tej części, Quidel Corp. twórca testów QuickVuePowiedział, że przetestował żywego wirusa Omicron z próbek z RPA, które to potwierdziły Test może wykryć zmienną.

Jak należy postępować w obliczu sprzecznych i nie zawsze wiarygodnych informacji?

Dotychczasowe dane nie prowadzą do jednoznacznych wniosków. a ostatnia przygotowalnia, który nie był jeszcze recenzowany, zbadał wydajność testowania antygenów na próbkach wirusa wyhodowanych od osób z Omicronem i innymi wariantami. W tym śledztwieNaukowcy odkryli, że testy były mniej czułe na wykrywanie Omicrona.

Kolejne badanie, tym razem od Czasopismo Mikrobiologii KlinicznejStwierdzono, że 10 testów antygenowych działało równie dobrze z Omicronem, jak i Delta.

Aby ostrzec przed niską czułością testów antygenowych do wykrywania omikron, FDA oparła się na ostatnich badaniach przeprowadzonych przez National Institutes of Health. Badania te wykazały, że chociaż testy antygenowe wykryły wariant, zrobiły to z niższą czułością. to jest Oznacza to, że szybkie testy często wykryją infekcję. Agencja powiedziała, że ​​nie może udostępnić żadnych informacji o czułości żadnego z testów, które mogłyby być mniej wrażliwe na wariant, ale pracuje nad uzyskaniem więcej szczegółów.

Istnieje większa szansa na uzyskanie dokładnego wyniku, jeśli poczekasz dzień lub dwa po pojawieniu się objawów, aby wykonać test (REUTERS / Agustin Marcarian)
Istnieje większa szansa na uzyskanie dokładnego wyniku, jeśli poczekasz dzień lub dwa po pojawieniu się objawów, aby wykonać test (REUTERS / Agustin Marcarian)

Według organu regulacyjnego Trwają badania mające na celu potwierdzenie przyczyny widocznego spadku wrażliwości. Gdy będzie to znane, każdy programista będzie mógł w razie potrzeby wprowadzić poprawki w istniejących testach przy wsparciu FDA”. Przed identyfikacją wariantu Omicron wiadomo było, że testy antygenowe są mniej czułe niż testy PCR przeprowadzane w laboratoriach. Ale testy antygenowe są również stosowane, ponieważ są szybkie, niedrogie i łatwe do wykonania w domu.

Osoba, która źle się czuje, może często mieć negatywne wyniki w szybkich testach. Niewielkie badanie przeprowadzone w rzeczywistym środowisku tylko 30 osób (w większości zaszczepionych i otrzymujących dawkę przypominającą), przy jednoczesnym zwiększeniu zmiennej Omicron, wykazało, że Szybkie testy trwały średnio trzy dni, aby wykryć infekcję po tym, jak test PCR wykrył pozytywny przypadek. Szybkie testy dawały wyniki fałszywie ujemne przez dwa dni po pozytywnym teście PCR, mimo że większość ludzi ma wystarczająco wysoki poziom wirusa, by zarazić innych. „Co najmniej cztery osoby przekazały wirusa innym w ciągu trzech dni potrzebnych na szybkie testy„, wzmiankowany Dziennik Wall Street.

READ  AstraZeneca opublikowała dokument dotyczący przewlekłej białaczki limfocytowej i medycyny precyzyjnej

W przypadku Ómicron ludzie byli bardzo zaraźliwi, zanim szybki test dał pozytywny wynikBlythe Adamson, główny autor badania oraz założyciel i dyrektor generalny Infectious Economics, firmy konsultingowej zajmującej się zdrowiem publicznym, mówi, kiedy Dziennik Wall Street.

Naukowcy, którzy nie brali udziału w badaniu wskazali, że Dziennik Wall Street ten który Możliwe, że pozytywne przypadki pojawiły się wcześniej w testach PCR w porównaniu z szybkimi testami, ponieważ testy PCR przeprowadzono ze śliną, podczas gdy w testach szybkich pobierano próbki z nosa. Wstępne dane z innych badań wskazywały, że wariant ten może pojawić się wcześniej w testach śliny niż w wymazach z nosa.

Ogólnie szybkie testy mają niższą czułość niż testy PCR, co oznacza, że ​​dają więcej wyników fałszywie ujemnych.. „FDA zezwala na testy, o ile mają czułość 80%, dzięki czemu mogą dawać fałszywie negatywny wynik w 20% przypadków. Większość testów na rynku ma czułość od 85% do 95%”, mówi badanie dla Dziennik Wall Street.

Dlaczego szybkie testy mogą być mniej czułe dzięki Omicronowi w porównaniu z innymi wariantami?

Może się zdarzyć, że osoba, która źle się czuje, powtórzyła negatywne wyniki na szybkich testach (EFE / Juan Carlos Caval)
Może się zdarzyć, że osoba, która źle się czuje, powtórzyła negatywne wyniki na szybkich testach (EFE / Juan Carlos Caval)

Micron pojawił się w czasie, gdy wiele osób cieszyło się pewnym poziomem ochrony, czy to przez infekcję wirusem, czy przez szczepienie. „U osób zaszczepionych i otrzymanych szczytowe poziomy wirusa mogą wystąpić dopiero po trzech do czterech dni po zakażeniuUmay Garner, dyrektor ds. mikrobiologii klinicznej w UCLA Health System, mówi amerykańskim mediom. Opóźnienie może spowodować, że w ciągu pierwszych kilku dni pojawi się więcej wyników fałszywie negatywnych.

Innym możliwym wyjaśnieniem dla naukowców jest to, że ponieważ wydaje się, że ludzie mogą rozprzestrzeniać ten wariant z niższymi poziomami wirusów, Mogą być zaraźliwe, zanim będą wystarczająco wysokie, aby można je było wykryć w szybkim teście.

READ  Dzięki tym 6 ćwiczeniom możesz rozwinąć elastyczność i siłę psychiczną

Wydaje się, że okres inkubacji Omicron, czyli czas między ekspozycją na wirusa a momentem, w którym staje się on zaraźliwy, wynosi tylko od 12 do 24 godzin.zauważył Adamson.

co to znaczy? Osoba może uzyskać negatywny wynik szybkiego testu i stać się zaraźliwa kilka godzin później.

Testy mogą również wyglądać w niewłaściwym miejscu. Ból gardła jest częstym pierwszym objawem infekcji omikronowej, a niektórzy naukowcy spekulują, że wymaz z gardła może wykryć wirusa wcześniej niż wymaz z nosa. FDA odradza pobieranie wymazów z gardła, ale ta praktyka jest zatwierdzona w Wielkiej Brytanii.

Jak należy stosować szybkie testy?

Istnieje większa szansa na uzyskanie dokładnego wyniku, jeśli poczekasz dzień lub dwa po pojawieniu się objawów, aby uzyskać test., jak powiedział Dziennik Wall Street Catelyn Getelina, adiunkt epidemiologii na University of Texas Health Science Center w Houston. „Jeśli twój test jest negatywny, zrób drugi test dzień lub dwa później lub, jeśli to możliwe, zrób test PCR.

Czytaj: