20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy podczas tego testu”.

„Możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy podczas tego testu”.

Zespołowi z Maranello udało się zakończyć przedsezonowe testy, dominując w harmonogramie w dwóch z trzech dni, w których grali.

Zespołowi z Maranello udało się zakończyć przedsezonowe testy, dominując w harmonogramie w ciągu dwóch z trzech dni rozgrywek. Ferrari ciężko pracowało przez zimę, podobnie jak wszyscy rywale, mając na uwadze jeden cel. A to nic innego jak możliwość wystawienia na tor bardziej niezawodnego i przewidywalnego samochodu, na którym jego kierowcy będą mogli walczyć o czołowe miejsca w każdym Grand Prix. Testy wydają się wskazywać, że wypadły dobrze, ale okaże się, kiedy nadejdzie chwila prawdy.

Charles Leclerc, kierowca Scuderii Ferrari:

„Zakończyliśmy trzeci dzień testów po przejechaniu dużej liczby okrążeń i przeprowadzeniu wielu różnych testów, co jest pozytywne. Samochód reaguje tak jak chcieliśmyTrudno jednak w tej chwili ocenić poziom jej konkurencyjności. Wrażenia są lepsze niż baza, z której zaczynaliśmy w zeszłym roku. „Teraz jestem w pełni skupiony na wyścigu i nie mogę się doczekać powrotu na tor w przyszłym tygodniu”.

Carlos Sainz, kierowca Scuderii Ferrari:

„To ostatnia próba tutaj, w Sakhir, aby jak najlepiej wykorzystać te ostatnie okrążenia przed wyjazdem na Grand Prix Bahrajnu w przyszłym tygodniu. Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry dzień, pomimo czerwonej flagi, która nieco przerwała wyścig, ale dzisiaj Cieszyłem się każdym okrążeniem samochodem. Próbowaliśmy wielu różnych konfiguracji, aby zebrać jak najwięcej danych. „Samochód wydaje się być w przyzwoitym miejscu i jestem dumny z pracy, jaką wykonał zespół, aby ukończyć ten mocny program testów”.

Frédéric Vasseur, szef zespołu Scuderia Ferrari:

„Możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy podczas tego testu, zarówno pod względem przebytego dystansu, jak i dużej ilości danych, jakie dostarczył. Dodatkowo, Zarówno Charles, jak i ja byliśmy zadowoleni z rozwoju sytuacji. To były produktywne trzy dni, bez problemów technicznych, a tego bardzo chcę, zwłaszcza, że ​​jest to jedyna sesja treningowa przed sezonem. „Naszym pierwszym celem było sprawdzenie, czy SF-24 działa przewidywalnie, nie jest zbyt wrażliwy na zmiany warunków zewnętrznych i czy jest łatwy w prowadzeniu”.

READ  Co Tygrysy dały Ameryce dla Kordowy? - snajper

„Z tego, co powiedzieli Charles i Carlos i biorąc pod uwagę spójność ich osiągów w dłuższej perspektywie, wydaje się, że odnieśliśmy sukces na tym froncie. Bardzo ważne jest, aby samochód zachowywał się w ten sposób, Aby pilot mógł szybko zrozumieć jego właściwości i maksymalnie je wykorzystać. To jednak tylko sesja testowa i teraz musimy po prostu poczekać dokładnie tydzień, aż będziemy mogli razem wrócić na właściwe tory podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej sezonu”.

„Jednak myślę, że mogę powiedzieć, że patrząc na nasz występ, zaczęliśmy dobrze. Spodziewam się, że wiele najlepszych drużyn będzie na tym samym poziomie i nie mogę się doczekać Przyjrzyjmy się dokładnie, jak nasza oferta wypada na tle konkurencji.

Raport Scuderii Ferrari:

„Trzy dni testów poprzedzających Grand Prix Bahrajnu, pierwszego testu Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2024 roku, zakończyły się dziś po południu przy światłach na torze Bahrain International Circuit. Liczby zespołu Ferrari przez te trzy dni Do pokonania są 423 okrążenia, co odpowiada 2257 kilometrom, co odpowiada ponad siedmiu wyścigom Grand Prix.Ze 149 okrążeniami (806,4 km) na dzisiaj. Podobnie jak wczoraj, harmonogram trasy również dzisiaj został przerwany ze względu na problem z osłonami odprowadzającymi deszcz, co spowodowało znaczne opóźnienie i trzeba było sprawdzić te otaczające całą trasę.

„Sesja została wznowiona w południe, kiedy to Carlos przejechał w Ferrari 15 okrążeń, najwięcej ze wszystkich kierowców. Kiedy tor został ponownie otwarty, Hiszpan kontynuował swój program, używając głównie mieszanki C3, po rozpoczęciu dnia z grupą C4 użył wczoraj w kwalifikacyjnej rundzie symulacyjnej. Przetestował samochód przy różnym obciążeniu paliwem i różnych ustawieniach. Carlos przejechał dzisiaj 71 okrążeń (384,2 km) z najlepszym czasem 1:31,247. Łączna liczba okrążeń podczas całego testu wyniosła 227 okrążeń (1196 km).”

READ  Raul Jimenez szybko miażdży bramkę El Tree, wyprzedzając rekord Hugo Sancheza

„Wkrótce po 15:00 Leclerc spędził resztę dnia za kierownicą SF-24, symulując różne etapy weekendu Grand Prix, Włącznie z kwalifikacjami i samym wyścigiem. Naśladując swojego kolegę z drużyny z poprzedniego dnia, Charles wystartował z C3 i uzyskał czas 1:31,374. Monako później pokonało C4 na etapie kwalifikacyjnym i zanotowało swój najlepszy czas 1:30,322. W ciągu ostatnich 100 minut czasu utworu, Leclerc przeszedł na ustawienia wyścigowe, pokonując łącznie 78 okrążeń (422,1 km) przy użyciu związków C3, C1 i C2. Jego trzydniowe okrążenia wyniosły 196 okrążeń (1060,8 km).