3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MotoGP 2023: Marc Marquez opuszcza Hondę

MotoGP 2023: Marc Marquez opuszcza Hondę

IUrzędnik. Marc Marquez odchodzi z Hondy. Tak ogłosiła japońska firma, która potwierdza, że ​​osiągnęła porozumienie, aby w 2024 roku nie ścigał się z nią. Daje mu to swobodę przeniesienia się do Ducati Gresini.

Jest to niewątpliwie najbardziej oczekiwany, ale jednocześnie najbardziej uderzający ruch od wielu lat w Mistrzostwach Świata MotoGP, ponieważ ośmiokrotny mistrz świata opuszcza dom, w którym osiągnął swój cel. Sześć koron W kategorii królowej.

Zrobił to, gdy pozostał mu jeszcze jeden sezon kontraktu, ale był zmęczony brakiem szansy na rywalizację.

Wyjaśnił jeden z Servera Dziękuję Dla Japończyków w sieciach społecznościowych. „Dziękujemy za tę cudowną podróż. Podzieliliśmy się nią niezapomniane chwile: 6 mistrzostw świata, 5 potrójnych koron, 59 zwycięstw, 101 miejsc na podium i 64 pierwsze miejsca. Napisał: „Śmiech, łzy, radość, trudne chwile, ale najważniejsze: wyjątkowa i niepowtarzalna relacja”.

Ogłoszenie

W oficjalnym oświadczeniu Hondy stwierdzono, co następuje:

„Honda Racing i Marc Marquez podjęli decyzję Przedwczesne rozwiązanie umowy między nimi Na okres czterech lat po zakończeniu sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023.

Ponieważ czteroletni kontrakt pomiędzy HRC a Markiem Márquezem pozostał rok, obie strony wspólnie zgodziły się zakończyć współpracę po zakończeniu sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023. Obie strony zgodziły się, że leży to w ich najlepszym interesie W przyszłości poszukaj innych metod Aby lepiej osiągnąć swoje cele i zadania.

W ten sposób kończy się 11-letnia współpraca pomiędzy zespołem nr 93 a HRC, podczas której zespół ten zdobył łącznie sześć tytułów mistrzowskich świata najwyższej klasy, pięć Potrójnych Koron, 59 zwycięstw, 101 miejsc na podium i 64 pole position.

Marquez odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii na pokładzie Hondy RC213V podczas Grand Prix Ameryk w Austin w Teksasie w 2013 roku, stając się najmłodszym zwycięzcą pierwszej kategorii, a w tym samym roku został najmłodszym mistrzem świata w kategorii Queen. W 2014 roku obronił tytuł i wygrał pierwsze 10 wyścigów z rzędu w tym roku, a także zdobył tytuły w latach 2016, 2017, 2018 i 2019 jako zawodnik HRC w zespole Repsol Honda.

READ  Wendy Guevara wysyła „NIEROZWAŻNĄ” wiadomość do Kevina Alvareza (WIDEO) – Fox Sports

Obie strony Będą kontynuowane Zapewniając całe swoje wsparcie podczas pozostałych rund sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023.

Komisja Praw Człowieka Życzy Marcowi Marquezowi wszystkiego najlepszego W swoich przyszłych projektach.

Przyszłość „Ducati”.

dla niego 30 lat, on ma 31 lat W lutym zawodnik z Lidy chce dać sobie nową szansę na walkę o mistrzostwo świata, czego Honda nie gwarantuje, gdyż w tym roku zaliczył wiele upadków (maksymalnie 20) i próbował Ducati w 2024 roku. Będzie to GP23, czyli nie najnowsza wersja, w którą będą noszone zarówno te z oficjalnego Ducati, jak i te z Prima Pramac, ale Marek już widział, że można z nim konkurować. Ma przykład swojego brata Lexa, czyli Marco Bezickiego, który walczy o koronę z GP22 w VR46.

Towarzysz jego brata

Mark ponownie dzieli z nim zespół Mój brat Leszek. Oficjalnie zrobił to już w 2020 roku w Repsol Honda, jednak starszy doznał kontuzji już w pierwszym wyścigu, podczas Grand Prix Hiszpanii w Jerez i był tylko z młodszym na tej imprezie oraz w kolejnym wyścigu, Grand Prix Andaluzji Prix, gdzie bezskutecznie próbowała biec.