17 maja, 2024

Młodzi wojownicy Celii Garcii celowali przeciwko Polsce

W 2023 roku Youth Warriors nadal odnoszą zwycięstwa. Po ogłoszeniu się mistrzami na Mistrzostwach Śródziemnomorskich w Grecji w marcu zeszłego roku, zespół prowadzony przez Cristinę Cabezę po raz kolejny pokazał swój najlepszy potencjał i tendencję wzrostową. Dokonał tego w dwóch meczach towarzyskich rozegranych 6 i 7 kwietnia na stadionie COS OPO Cetniewo we Władysławowie.

W pierwszym z nich Hiszpanie pokonali drużynę z wynikiem 18:25. W świetnej pierwszej połowie nie straciły aż siedmiu bramek, pozwoliły schodzić do szatni z korzystnym 7:11, wystarczającym dochodem do kontrolowania drugiej połowy i zakończenia meczu z +7 w świetle. Lucia Julve została królową strzelców turnieju z pięcioma golami w swoim osobistym pudełku.

Wysoki poziom obrony pokazany w pierwszym meczu został jednak przekroczony w drugim z dwóch meczów, w których można było oczekiwać, że reakcja Polski wyrówna mecz. Dobra robota Youth Warriors nie dała przeciwnikowi żadnych opcji, poprawiła punktację i zmniejszyła liczbę straconych bramek do 15. Wynik 8:16 do przerwy zadecydował o zwycięstwie Hiszpanii 15:27. Ízaro Saiz, Estitxu Rodríguez i Judit González strzelili cztery gole i błyszczeli przed bramką.

Te dwa zwycięstwa wzmacniają dobre samopoczucie Młodych Wojowników, którzy stają przed największym wyzwaniem sezonu: mistrzostwami EHF 2023. Hiszpańska drużyna wyjdzie na boisko w lipcu przyszłego roku, by po raz ostatni wzbogacić się przed turniejem kontynentalnym. Odbędzie się w Azerbejdżanie od 5 do 13 sierpnia.

Cristina Cabeza: „Praca w obronie była niewiarygodna”

Po zakończeniu obu meczów trener podsumował rolę swojej drużyny przeciwko Polsce: „Te dwa mecze pomagają nam rozwijać się jako drużyna. To, co naprawdę się wyróżniało, to świetna praca w obronie, którą wykonaliśmy, zdobywając 18 bramek dla Polski w pierwszym meczu i 15 w drugim. Dodatkowo poprawiliśmy nasze wyniki w rewanżu obu meczów w porównaniu z pierwszym, z większą liczbą zwycięstw przed bramką.

O niej trener jest podekscytowany i zadowolony z wykonanej pracy: „To bardzo zdyscyplinowana grupa, rozumieją, czego wymagamy od ławki rezerwowych. Bardzo ważny jest rozwój, radość i wygrywanie meczów przed latem. To ostatnia koncentracji przed lipcem i szczerze mówiąc z tej działalności jestem bardzo zadowolony.Rośnij dalej”.