24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Młodzi ludzie, do zmiany pokoleniowej, aby sprostać wyzwaniom Wielkiego Meksyku: Ricardo Monreal – Grupa Parlamentarna Morena

  • Przewodniczący Rady Koordynacji Politycznej inauguruje Parlament Uniwersytetu Ibero-SENADO; Wzywa do odłożenia na bok obojętności i obojętności

Ricardo Monreal, Przewodniczący Rady Koordynacji Politycznej, powiedział, że młodzi ludzie są wezwani do stawienia czoła wielkim wyzwaniom współczesnego Meksyku, które wymagają nieustannego szkolenia, udziału w sprawach publicznych, odłożenia na bok apatii i obojętności.

Senator poprowadził inaugurację „Parlamentu Uniwersyteckiego Ibero-SENADO”, ćwiczenia, w ramach którego młodzi studenci symulowali sesję plenarną w celu poznania procesu legislacyjnego i zagłębienia się w życie parlamentarne.

Monreal powiedział, że jest przekonany, że tego typu ćwiczenia zmotywują młodych ludzi do udziału w niezbędnych sprawach publicznych, a także odłożą na bok apatię i obojętność.

Senator zalecił, aby młodzi nie ustawali w walce i marzeniach, bo są alternatywą dla pokolenia, które odchodzi, bo „wszystko jest do osiągnięcia i nie ma przeszkód, których nikt nie jest w stanie wyeliminować”.

Podkreślił, że nowe pokolenia będą musiały zmierzyć się z problemami, z którymi politycy nie mogą sobie poradzić, takimi jak kwestie środowiskowe, bezpieczeństwo publiczne, biotechnologia, robotyka, handel światowy, handel bronią i narkotykami.

„Są to ogromne wyzwania, z którymi nie poradziliśmy sobie w pełni, ale roszczenie do nas dociera i niestety dewastacja, i dlatego jestem tak zainteresowany tego rodzaju ćwiczeniami” – powiedział prawodawca.

Ponadto poprosił ich, aby nie naśladowali ani nie udawali tego, kim nie są, i trzymali się ludzi, bo tego potrzebuje nasz kraj. Powiedział, że Meksyk przeżywa skomplikowane chwile, więc muszą trzymać się swoich zasad i tego, w co wierzą. „Nie negocjuj ze swoimi zasadami i przekonaniami, stań w ich obronie”.

Monreal Avila powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​tego typu ćwiczenia zmotywują młodych ludzi do udziału w niezbędnych sprawach publicznych, a także odwrócą od nich apatię i obojętność.

Dodał, że wierzy w młodych mężczyzn, gdyby nie dano im swojego miejsca i nie przystąpiono do ich edukacji, nie rządziliby dobrze; „Wy, którzy jesteście wezwani do stawienia czoła wielkim wyzwaniom współczesnego Meksyku — powiedział — chcę, abyście od teraz poczuli tę odpowiedzialność”.

READ  Naukowcy wkrótce ogłoszą światu coś nowego i innowacyjnego w naszej galaktyce - naucz mnie o nauce

Ostatecznie lider większości ustawodawczej zaprotestował wobec członków Młodzieżowej Rady, przyznając się do odwiedzin i udziału w tym ćwiczeniu.

Alejandro Anaya Muñoz, rektor akademicki Uniwersytetu Iberoamerykańskiego, uważa, że ​​to zbliżenie między studentami a Senatem sprzyja kulturze dialogu, zrozumienia i uznania pluralizmu, różnic i konfliktów, które jako całość są cechami charakterystycznymi życia w społeczeństwie . .

„Na tym polega polityka, dobra polityka, przez duże P, słuchanie się nawzajem, rozmawianie, dzielenie się opiniami, wymiana opinii i mimo różnic znajdowanie sposobów i kanałów komunikacji i współpracy w budowaniu społeczności”.

Anaya Muñoz podziękowała senatorowi Ricardo Monrealowi i władzom ustawodawczym za ich otwartość na rozwój tej praktyki parlamentarnej, która, jak powiedział, stanowi szansę i wiąże się z odpowiedzialnością, w tym przypadku ze strony władzy ustawodawczej.