24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA przedstawia skafander, który będzie nosił pierwsza kobieta na Księżycu |  Nauki

NASA przedstawia skafander, który będzie nosił pierwsza kobieta na Księżycu | Nauki

Za dwa lata kobieta i osoba nie-biała jako pierwsi postawią stopę na południowym biegunie Księżyca. Słońce będzie bardzo nisko nad horyzontem. Krawędzie krateru i góry będą rzucały bardzo długie cienie, które zakrywają większość terenu. W jasnych obszarach będzie ponad 50 stopni, podczas gdy w ciemnych obszarach temperatura spadnie do ponad 200 stopni poniżej zera. To zupełnie nowa, wrogo nastawiona do ludzkości Ziemia, która wymaga całkowicie odnowionego skafandra astronauty.

NASA przedstawiła dziś nowy kombinezon, który będą nosić pierwsi astronauci, którzy od 50 lat będą chodzić po Księżycu, w ramach misji. Artemida 3, który ukaże się w 2025 roku. Po raz pierwszy będzie to kobieta i osoba nie-biała. Oprócz osób odpowiedzialnych za agencję kosmiczną, w wydarzeniu biorą udział rzecznicy Axiom Space, firmy, która opracowała skafandry do nurkowania za 228 milionów dolarów.

Południowy biegun Księżyca to strategiczny obszar, o którego zbadanie walczą wielkie potęgi kosmiczne, w tym Stany Zjednoczone i Chiny. Duże ilości zamarzniętej wody prawdopodobnie znajdują się tutaj w obszarach o stałym cieniu, gdzie słońce nigdy nie dociera. Woda będzie niezbędna do utrzymania przyszłych kolonii, wytwarzania paliwa i testowania wszystkich systemów potrzebnych do zrealizowania kolejnego wielkiego marzenia NASA i Europy: lotu astronautów na Marsa.

Garnitur jest na całej długości podczas pokazu.David J. Phillip (AP)

„To jest skafander, który nas tam zaprowadzi” – powiedział wiceprezes NASA Bob Cabana o powierzchni Księżyca i przyszłej Czerwonej Planecie. Ostatni raz NASA opracowała podobne skafandry 40 lat temu, dla programu promu kosmicznego, który trwał w latach 1981-2011, powiedziała Vanessa Wycchi, dyrektor Centrum Kosmicznego im. Johnsona w NASA, gdzie kombinezon został wprowadzony.

Urzędnicy Axiom wyjaśnili, że pokazany dzisiaj skafander jest czarny z pomarańczowymi zdobieniami, ale skafander, który zobaczymy na Księżycu będzie biały, podczas gdy jeden z ochotników pozdrawiał publiczność, kłaniał się i wykonywał inne ruchy wewnątrz skafandra. „Zabierzemy cywilizację na Księżyc i dalej”, powiedział Mike Suffredini, dyrektor generalny firmy, który powiedział, że 50% całego rozwoju opiera się na poprzednich 10-letnich badaniach NASA.

READ  Wskaźnik infekcji Covid-19 spadł o 19,5 punktu w ciągu weekendu

Zeszłego lata amerykańska agencja kosmiczna ogłosiła 13 możliwych miejsc na Antarktydzie, w tym ostateczne miejsce lądowania w 2025 r. Każdy z tych wyznaczonych obszarów (w formie czworoboku) ma około 15 kilometrów z każdej strony, a w ich obrębie znajduje się lądowisko z dokładnością do 100 metrów… Wszystkie punkty znajdują się około sześciu stopni od bieguna południowego, są to obszary wysokie, a zatem dobrze oświetlone, stosunkowo blisko ciemnych kraterów, w których może występować obfitość lodu. Chiny rozważają wysłanie tam zrobotyzowanej misji w niektórych z tych miejsc.

Nowe skafandry będą prawdziwym indywidualnym statkiem kosmicznym, do którego wchodzi się przez tylny właz i zawierają wszystkie systemy zapewniające odkrywcom komfort i ochronę przed temperaturami, promieniowaniem i miękkim księżycowym regolitem. Potężne reflektory pozwolą astronautom widzieć wokół siebie pomimo podświetlenia podczas przemierzania terenu i podnoszenia do 100 kg skał. NASA wyjaśnia, że ​​ta nowa generacja skafandrów pozwoli na znacznie bardziej naturalne ruchy niż ich poprzednicy, więc nie zobaczymy astronautów poruszających się w komicznych skokach, jak to robili pół wieku temu. Kombinezon nadal zawiera pieluchę, co jest na wypadek, gdyby odkrywcy nie mogli wytrzymać podczas sześciogodzinnych wypraw na Księżyc. Hełm zawiera kamery wideo, dzięki czemu ludzkość po raz pierwszy zobaczy eksplorację Księżyca w wysokiej rozdzielczości.

Ten sam mundur, z pewnymi modyfikacjami, będzie używany do spacerów kosmicznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przyszłej stacji księżycowej Gateway, aw odległej przyszłości do eksploracji Marsa.

Możesz śledzić Temat W FacebookI Świergot I Instagramlub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.