2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mickey Garcia zaskoczony, przegrywając z Hiszpanem Sandorem Martinem decyzją większości

W jednej z największych niespodzianek w boksie, Hiszpan Sandor Martin wygrał w sobotę w Fresno w Kalifornii, wygrywając większość z mistrzem czwartej ligi Mickeyem Garcią.

Martín (39-2, 13 KO) nigdy wcześniej nie startował na światowym poziomie; To była jego pierwsza walka w USA, a on miał być przeciwnikiem, aby zająć się Garcią, który nie walczył od lutego 2020 roku i rozważał walkę na początku 2022 roku z Regisem Prograis.

Zamiast tego Martin, przegrany 10-1, oszołomił świat o 10 rund, wygrywając karty wyników 95-95, 97-93 i 97-93.

„To on dużo biegał” – powiedział Garcia, który ESPN zajmuje ósme miejsce w wadze półśredniej. „Myślałem, że wygrywam walkę w wyrównanym meczu.

„Myślałem, że zrobiłem wystarczająco dużo, aby wygrać rundy. Byłem agresorem, z którym chciałem walczyć. Nie ma wymówek, zgadza się”.

Martin, 28 lat, boksował za tylną nogę i przez całą noc był w stanie ustawić czas z bardziej agresywnym Garcią z prostymi rękami.

W miarę jak rundy trwały, stało się jasne, że to nie był tylko szybki start dla słabszego przeciwko zardzewiałemu zawodnikowi, ale niespodzianka w przygotowaniu.

Garcia (40-2, 30 KO) pchnął akcję, ale nie wykazał pośpiechu, mimo że walka i być może jego status jako elitarnego wojownika były oczywiste.

Martín został wybrany na przeciwnika Garcii, który da mu rundy, ale nie zagroził, że wygra. Jednak w swojej pierwszej walce ze światową konkurencją miał inne pomysły.

„On jest legendą” – powiedział Martin po hiszpańsku przez tłumacza – „Miałem przyjemność podzielić się z nim pierścionkiem”. „To najlepszy moment w mojej karierze. Zawsze mówiłem, że to zrobię i tak zrobiłem.”

READ  Grupy, które przeniosą Barcelonę do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

„Znam siebie; znam swoje umiejętności. Jest kompletnym bokserem, ale nie jest normalnym, ważącym 147 funtów wojownikiem”.

Garcia zdobył tytuły w funtach 126, 130, 135 i 140. Chcąc zostać mistrzem w pięciu drużynach, został zdominowany przez Errola Spence, Jr., w walce o tytuł wagi półśredniej w 2019 roku.

Pomimo powolnego występu przeciwko Spence, Garcia pozostał na poziomie 147 funtów za trudniejszą niż oczekiwano jednomyślną decyzję w sprawie Jessego Vargasa w lutym 2020 r.

Garcia prowadził rozmowy na temat walki z 140-funtowym Prograis tej jesieni, ale kiedy DAZN nie chciał wyłożyć milionów potrzebnych do zakończenia walki, Garcia postanowił walczyć z Martinem, aby pozbyć się rdzy.

Okazuje się, że w końcu wpadła na nią letarg i zwiększona waga, a Garcia wyglądał na ociężałego i przekrzywionego. Nie mógł zdobyć swoich patentów ani zlokalizować Martina z doskonałym ciosem.

Garcia jest uważany za jednego z najlepszych trenerów w boksie – trenowany przez swojego starszego brata, słynnego trenera Roberta Garcię – ale jego zwykły czas wydawał się być utrudniony przez długi okres bezczynności.

Martin również zasługuje na duże uznanie. Cierpliwie wbijał się w róg przez 10 rund za kopnięciem w lewą rękę i sprawił, że Garcia wielokrotnie pchał kombinacje.

Nie przypominał człowieka, który przegrał z marginalnym pretendentem Anthonym Leggettem w 2017 roku i wrócił do Hiszpanii jako mistrz sportowy nawet bez tytułu.

Martin powiedział, że jest otwarty na rewanż z Garcią, ale planuje wrócić do 140 funtów, aby zdobyć tytuł.

Z drugiej strony na rozdrożu znalazł się Garcia, słynny bokser, który już wiele osiągnął. W wieku 33 lat ma jeszcze dużo, ale 140 funtów (lub 135) wydaje się o wiele lepsze dla Garcii. Aby naprawdę odzyskać swój dawny status jednego z najlepszych wojowników na świecie, desperacko potrzebuje pewnego zwycięstwa nad Martinem w rewanżu.

READ  Przyszłość „Tata” Martino z reprezentacją Meksyku