18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykańska aktorka filmowa Rosita Quintana umiera w wieku 96 lat

Rosita QuintanaSłynna aktorka i legenda meksykańskiego kina odeszła w wieku 96 lat. Zinterpretował go ten, który się w nim urodził Buenos Aires, Argentyna, Pojawił się w Meksyku Dzięki udziałowi w różnych produkcjach złotego wieku meksykańskiego kina, po pracy z Jorge Negretem.

W transmisji na żywo Hoy de Televisa, gdzie Słynna Rosita Quintana zmarła w wieku 96 lat. Wśród oklasków – pożegnania – i krótkiej podróży po jej karierze ogłoszono śmierć meksykańskiego tłumacza filmowego.

Śmierć Rosity Quintany została również ogłoszona na oficjalnym koncie National Actors Association przesłało kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom:

„Narodowe Stowarzyszenie Aktorów bardzo żałuje śmierci naszej koleżanki Rosity Quintany, członkini naszego związku. Składamy kondolencje jej rodzinie i przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju” – napisał.

Kim on był Rosita Quintana? Ścieżka

Rosita Quintana, której prawdziwe nazwisko brzmi Trinidad Rosa Quintana Muñoz, była czołową postacią złotego wieku meksykańskiego kina.. Aktorka, piosenkarka i autorka tekstów urodziła się w Buenos Aires w Argentynie 16 lipca 1925 roku.

Od dziecka interesowała się światem śpiewu i aktorstwa, pasją, którą wspierała jej babcia, Carmen Alonso, tłumaczka Tanga.

Wielka przerwa nadejdzie, gdy meksykański piosenkarz Jorge Negret, fanka ogromnego talentu Rosity Quintana, zaprosił ją do podróży do Meksyku, aby kontynuować karierę. W 1947 roku piosenkarka zaczęła występować w nocnym klubie Podwórko. Chociaż jego artystyczny debiut miał miejsce w wieku 15 lat Orkiestra Braci Carrow.

Według Ministerstwa Kultury Rosetta uczestniczyła w 19 meksykańskich filmach w latach 1948-1960. Należą do nich tytuły takie jak Nadchodzi Mendoza (1948); mała cukinia (1949), Obok aktorów w rozmiarze DH Tintin i Amalia Aguilar; Zuzanna (1951), W reżyserii Luis Buñuel I Alef kocha (1954), Z Pedro Infante.

READ  Spoiler: Tajemniczy partner Hit Row ujawniony dziś wieczorem na WWE SmackDown

W 2005 roku wrócił do kina z filmem klub eutanazji, W reżyserii Agustin Tapia. Jako piosenkarka jest pamiętana głównie w gatunkach tango i bolero, Z tematami takimi jak Bendita mentira, a także tematyką meksykańską i międzynarodową.

herb